Klassikaline laul

Klassikalise laulu põhiõppesse on oodatud noored vanuses kuni 24 aastat.

Eelõppesse saavad kandideerida noored, kes õpivad antud hetkel üldhariduskoolis 10.–12. klassis.

Vastuvõtueksami nõuded 2020

Vastuvõtueksami nõuded solfedžos põhiõppele 2020

Vastuvõtueksami nõuded solfedžos eelõppele 2020

NB! Palun vali endale sobiv aeg klassikasuuna solfedžo sisseastumiskatse sooritamiseks SIIN (põhiõpe)

NB! Palun vali endale sobiv aeg klassikasuuna solfedžo sisseastumiskatse sooritamiseks SIIN (eelõpe)

Sisseastumiskatse toimub Zoom keskkonnas ning selle link saadetakse Sulle päev enne eksamit. Zoom keskkonnas palume valmis olla 5 minutit enne sisseastumiskatse algusaega. Registreerumisel palume märkida oma ees- ja perekonnanimi. Kui tekib vajadus juba valitud aega muuta, palume kirjutada katre.merilaid@otsakool.edu.ee

Vastuvõtueksami nõuded erialas:

EELÕPE

1. Esitada peast kaks erineva karakteriga laulu või aariat ning üks luuletus või proosakatkend.
    • Palume need salvestada videole ja saata koos sisseastumisavalduse ankeedis olevaid juhiseid järgides hiljemalt 25.06 kell 10.00.
    • Lauludest vähemalt üks võiks olla esitatud saatega (võib olla salvestatud fonogrammina).
    • Kui õpilasel endal puudub võimalus saate salvestamiseks, siis saab kool saate salvestamisel aidata.
    • Abi soovist palume teada anda allpool oleval aadressil.

PÕHIÕPE

• Palume need salvestada videole ja saata need koos motivatsioonikirjaga ning
      sisseastumisankeediga ankeedis olevaid juhiseid järgides hiljemalt 25.06 kell 10.00.
    • Abi soovist palume teada anda allpool oleval aadresil.
  2. Motivatsioonikiri, mis peaks sisaldama endas ka lühikest ülevaadet oma eelnevatest muusikaõpingutest, laulmispraktikatest jne.

NÕUDED VIDEOSALVESTUSELE:

• Video peab näitama õpilaskandidaati kogu pikkuses
  • Laulud ja luuletus/proosatekst võivad olla esitatud kas samal videol või eraldi videodena.
  • Video ei tohi olla tehniliselt toimetatud
  • Video tehniline teostus tuleb valida lähtuvalt õpilase võimalustest, kuid selle kvaliteet peaks võimaldama sisseastumiskomisjonil hinnata sisseastuja laulmisoskust.

NB! On väga soovituslik esitada oma video eelnevalt oma konsulteerivale õpetajale, kes saaks hinnata, kas antud video järgi on võimalik anda komisjonil oma hinnang.

Probleemide ja küsimuste korral palume julgelt neist teada anda aadressil kady.plaas-kala@otsakool.edu.ee

Sisseastumisdokumentide ning videode lõpptähtaeg on 25.06 kell 10.00

Lisainfo:
Kädy Plaas-Kala
E-post:  kady.plaas-kala@otsakool.edu.ee

Vastuvõtueksami nõuded erialas 2021

Sisseastuja peab omama vokaalseid eeldusi, muusikalist kuulmist, rütmitunnet, muusikalist mälu ja artistlikkust.

Klassikalise laulu erialale sisseastujal ei tohi olla kõnedefekti ja sisseastuja peab esitama tõendi häälepaelte tervisliku seisundi kohta.

Erialaeksam:

1. hääleulatuse kontroll
  2. esitada peast kaks erineva sisu ja karakteriga vokaalteost
  3. lugeda peast luuletus või proosakatkend

Õpilaskandidaadiga toimub vestlus üldkultuurilise silmaringi  ja erialase motivatsiooni selgitamiseks.

Vastuvõtueksami nõuded solfedžos põhiõppele

Vastuvõtueksami nõuded solfedžos eelõppele