Puhkpilliorkester

Puhpilliorkester

Puhkpilliorkester Estonia kontserdisaalis

Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli Puhkpilliorkestris saavad mängupraktikat kõik kooli puhkpillierialade ja löökpillide õpilased. Ühiselt omandatakse koosmängu oskusi ning õpitakse tundma orkestrirepertuaari. Orkestri kuulumist eesti noorteorkestrite tippu kinnitavad auhinnalised kohad mitmel puhkpilliorkestrite võistumängimisel ning mainekad esinemispaigad Eestis ja välismaal – Kadrioru Pargi suvehooaja avakontsert, Soome-Eesti laulupidu Poris, kontsertreis Norrasse jpt.

Koostööd on tehtud erinevate solistide ja kollektiividega: Heldur Harry Põlda (2010), Märt Avandi (2010), Ott Sepp (2010), Eesti Kaitseväe Orkester (2013), Eesti Politsei- ja Piirivalveorkester (2013), Tartu Segakoor (2010), Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli Koor (2011, 2012) jne.

2013. aastal esitas orkester esmaettekandena Estonia kontserdisaalis Eesti Puhkpillimuusika Ühingu 10. sünnipäevakontserdil Eesti Kooriühingu “Aasta puhkpilliorkester 2012” auhinnaks kirjutatud teose “Süit puhkpilliorkestrile”, helilooja Ott Kask.

Dirigendid:

Leho Muldre, Aavo Ots, Andres Avarand, Ott Kask, Harry Illak, Hando Põldmäe, Ants Oidekivi,  Bert Langeler jpt. Alates 2010. aasta novembrist juhatab orkestrit Sirly Illak-Oluvere.

Saavutused:

• 2006 Eesti Puhkpilliorkestrite Turniir – dirigent Hando Põldmäe, II koht, 89,3 punkti;
  • 2007 Eesti Noorteorkestrite Konkurss EST-NOK – dirigent Hando Põldmäe, regionaal- ja kesk-eri muusikakoolide orkestrite III koht, 87 punkti;
  • 2008 Eesti Puhkpilliorkestrite Turniir – dirigent Hando Põldmäe, A-grupp I koht, 85 punkti;
  • 2009 Eesti Noorteorkestrite Konkurss EST-NOK – dirigent Hando Põldmäe, III grupp III koht, 80,3 punkti;
  • 2010 Eesti Puhkpilliorkestrite Turniir – dirigent Ants Oidekivi, A-grupp IV koht, 74,33 punkti;
  • 2011 Eesti Noorteorkestrite Konkurss EST-NOK – dirigent Sirly Illak, kesk-eri ja kõrgema taseme muusikakoolide orkestrite I koht, 93 punkti;
  • 2012 Eesti Noorteorkestrite Konkurss EST-NOK – dirigent Sirly Illak, A-grupp I koht, 91 punkti;
  • 2013 “Europees Musiekfestival voor de jeugd Neerpelt” (Belgia) – dirigent Sirly Illak-Oluvere, A-grupp I koht summa cum laude, 98 punkti;
  • 2013 “Aasta puhkpilliorkester” – Eesti Kooriühing;
  • 2014 “Aasta puhkpilliorkester” – Eesti Kooriühing.