MUUSIKALAAGER “MaailmaOtsas”

Otsa kooli maailmamuusika laager “MaailmaOtsas 2020”

AEG: 19. veebruar – 23. veebruar 2020

KOHT: Georg Otsa nimeline Tallinna Muusikakool (Vabaduse väljak 4, Tallinn)

OSALEJAD: noored al. 15. eluaastast

LÕPPKONTSERT 23. veebruar 2020 Viikingite külas (Kose vald, Harjumaa)

• laagri maksuvus kuni 20. jaanuar 2020 soodushinnaga 40 eurot
  • alates 21. jaanuar osalustasu 50 eurot
  • peale registreerimist saadame Teile arve ja palume tasuda 7 päeva jooksul, mis kinnitab Teie osaluse.

REGISTREERI laagrisse SIIT:

Lisainfo: maarja.soomre@otsakool.edu.ee, tel. 5341 3432

Otsa kooli maailmamuusika laagrisse on oodatud osalema kõik, kellel silm särab etno vaimust ja tahavad oma vaimustust musikaalselt välja elada toredate omasuguste muusikutega.
Laager on põhjapoolse Eesti etno- ja pärimustriipkoodiga moosekantide kohtumispaik, mis annab võimaluse üheskoos erinevate kultuuride rahvamuusikas end arendada. Muusika ja pärimusvaimsus hõljub laagris 5 päeva. Sellel aja jooksul omandatakse pillilood ja laulud ning tehakse üheskoos seaded. Uute lugude omandamise kõrval tegeletakse laagris veel koosmängu arendavate harjutustega rütmika, dünaamika, harmoonia, improvisatsiooni ja koordinatsiooni valdkondades. Laagri läbiviimisel kasutavad juhendajad Maarja Soomre ja Arno Tamm etno-metoodikat, mis põhineb materjali omandamisel kuulmise järgi, seega on laager sobilik erineva taseme ja taustaga noortele muusikaga tegelejatele. Eelmise aasta lõppkontsert toimus Eesti Vabaõhumuuseumis ning koosseis astus kahel korral üles ka Viljandi pärimusmuusika festivalil.

Sel aastal annab laagri osalistest moodustuv etno-orkester 22. veebruaril kontserdi Otsa koolis ning lõppakord pannakse 23. veebruaril Viikingite külas.

• Laagri ajakavasse on mahutatud ka meeleolukad jämmid ehk musitseerimised vabas vormis ning erinevad töötoad (sh nt iiri tantsu workshop).
  • Kõik osalejad saavad laagris osalemist tõendava diplomi ja hea tuju pikaks ajaks.

JUHENDAJAD:

Maarja Soomre on laulja, meloodika mängija ja õpetaja. Ta on lõpetanud TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia jazzlaulu erialal ning õppinud EMTA pärimusmuusika magistris. Tema suur kirg on maailmamuusika, mille tõttu on ta osa võtnud mitmetest etnolaagristest: Etno Histria 2012 (Sloveenia), Etno Horvaatia 2014 ja 2016, Ethnofonik 2015 Prantsusmaal, GLOMUS Camp 2017 Brasiilias ja Ethnofonik All Stars 2017. Maarja on olnud juhendaja nii Eesti kui ka Saksamaa etnolaagrites ning korraldab ja juhendab Otsa kooli maailmamuusika laagrit juba kolmandat korda. Maarja töötab G. Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis rütmimuusika õpikogukonna juhina ning õpetab rütmimuusika teooriat ja pärimusmuusikat, lisaks musitseerib ta koosseisudes RÜÜT ja Päri Päri.

Arno Tamm on multiinstrumentalistist, helilooja-arranžeerija ning õpetaja, kes on tegutsenud eri žanrites ja koosseisudes (Paabel, Estonian Voices, Levski jne). Õpingute jooksul Viljandi Kultuuriakadeemias tegi ta lähemat tutvust ka eesti pärimusmuusikaga, mille juurest pole ta eemale astunud tänaseni. Arno oli eesti ühe uuenduslikuma pärimusansambli Paabel solist, kitarrist ning arranžeerija, lisaks on ta õpetanud erinevates noortele muusikutele suunatud laagrites, sh Eesti Etno ja Koolijazz Viljandis. Eesti pärimusmuusika seadeid on ta loonud nii iseendale, vokaalansamblile, orkestrile kui erinevatele instrumentidele. Arno õpetab Heino Elleri nimelise Tartu Muusikakoolis pärimusmuusika improvisatsiooni ja arranžeerimist ja juhendab ansambleid.

Rohkem infot MaailmaOtsas – Otsa kooli maailmamuusika laager Facebooki lehel