Tervislik häälekasutus

Õpetaja igapäevane koormus häälele on väga suur. Seetõttu on häälehoid ning selle ergonoomika olulise tähtsusega õpetaja ameti juures, olgu tegemist lasteaia-, muusika- või klassiõpetajaga. Klassikalise häälekooli põhimõtetele toetuv häälekäsitlus on heaks aluseks tagamaks õige häälekasutus kõigile inimestele, kelle igapäevases töös mängib intensiivne häälega töötamine olulist rolli.
Koolitusel räägitakse hääle tekkimise põhimõtetest, õigest häälekasutusest, hingamisest ning levinumatest vigadest laulmisel ja rääkimisel, mis häält kahjustavad. Tehakse praktilisi harjutusi ja antakse nõuandeid, kuidas ergonoomilist häälekasutust rakendada oma töös ja igapäevaelus.
Hoidkem oma isikupärast häält tervena!

Koolitaja:
Kädy Plaas-Kala on pälvinud tunnustust nii kontserdi- kui ka ooperilaval. Hinnatud solistina esineb ta vokaalsümfoonilistes suurvormides ning teeb koostööd mitmete interpreetide ja ansamblitega. Ooperilauljana on ta üles astunud lisaks Eestile ka Saksamaal, kus debüteeris 2007. aastal Frasquitana ooperis „Carmen”. Kädy lõpetas 2007. aastal EESTI Muusika- ja Teatriakadeemia (dots. Nadia Kuremi juhendamisel).
Aastatel 2002–2004 oli Kädy Eesti Filharmoonia Kammerkoori laulja, alates 2004. aastast tegutseb solistina projektiteatris Nargen Opera. Ta on osalenud ka Rahvusooper Estonia, teater Vanemuise ning Hamburgi Riigiooperi lavastustes.
Solistina on Kädy esinenud paljude orkestrite ees nagu ning teinud koostööd mainekate dirigentidega. Kontsertreisid on viinud teda Soome, Lätti, Leetu, Saksamaale ja Prantsusmaale. Kädy on pälvinud Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia (2006), Marje ja Kuldar Singi nimelise preemia „Noor Laulja” (2007), Lili Kaelase Muusikafondi stipendiumi (2007) ning ta on Eesti Kultuurkapitali interpreedi stipendiumi laureaat (2008).
Otsakoolis õpetab Kädy Plaas- Kala klassikalist laulmist alates aastast 2013.

Info ja koolituse tellimiseks palume kontakteeruda:

Sirje Mõttus (täienduskoolituse valdkonna juht)

Tel. 520 1057

E-post: sirje.mottus@otsakool.edu.ee