fbpx

36. Uno Naissoo loomingu- ja interpretatsiooni konkurss 2020

Uno Naissoo  konkurss on traditsiooniline Otsa kooli poolt korraldatud loomingu- ja interpretatsioonikonkurss, millest võivad osa võtta kõik kuni 35-aastased muusikud. Uudisloomingulistele võistlustöödele (laulud ja instrumentaalpalad) žanrilisi piiranguid ei ole. Võistlustööde ettekandmine toimub autoripoolsete jõududega.

Võistlustöö tuleb esitada hiljemalt 25. veebruariks 2020 e-postile konkurss@otsakool.edu.ee või aadressile Vabaduse väljak 4, 10146 Tallinn märgusõnaga „Naissoo konkurss 2020“.

Võistlustöö palume saata järgmises formaadis:

 • mp3-audiofail, mis ei sisalda loo autori nime.
 • meloodianoot või partituur;
 • autorite nimed ja kontaktandmed eraldi lehel (e-posti puhul manusena);
 • laulude puhul tekst.

Võistlustööde autoreid varjavaks märgusõnaks olgu palade pealkirjad. Enne žürii poolt võitjate väljakuulutamist on igasugune autorite avalikkusele esitlemine keelatud, seda ka autorite endi poolt finaalkontserdil. Juhul, kui selgub, et tegemist pole võistlustöö esmaettekandega, kõrvaldatakse teos konkursilt. Finaalkontserdil on võistlustööde autoritel keelatud enda avalikustamine võistlustöö autorina.

Lõppvooru pääsenud võistlustööde nimekiri avaldatakse kooli koduleheküljel www.otsakool.edu.ee ja Otsa kooli Facebooki lehel hiljemalt 4. märtsil 2020.

Lõppvoor toimub pühapäeval, 29. märtsil 2020 kell 14 avaliku kontserdina Otsa kooli saalis (Vabaduse väljak 4, Tallinn).

Rohkem infot leiad SIIT:

Uno Naissoo loomingu- ja interpretatsiooni konkurss 2020 konkursi reeglid:

 

Koolimaja lahtiolekuajad pühade ajal 2019/20

Koolimaja on avatud jõulu- ja aastavahetuse perioodil järgmistel aegadel:

20.12 kell 7.30 – 22.00

21.12 kell 10.00 – 18.00

22.12 kell 10.00 – 18.00

23.12.2019 – 02.01.2020 on koolimaja suletud

03.01 – 05.01 kell 10.00 – 18.00

Alates 06.01.2020 töötab koolimaja taas tavapärastel kellaaegadel

Ilmus Eesti vaskpillimängu õpetamise lugu käsitlev raamat “Ja pasunad hakkasivad hüüdma …”, autor Tõnu Soosõrv

“Ja pasunad hakkasivad hüüdma …”, autor Tõnu Soosõrv.

Raamatu esitlus-kontsert toimub 7. detsembril kell 14:00 Rapla Kultuurikeskuse kammersaalis.

Raamatu tutvustuse leiad SIIT:

Raamatu (326 lk, kõva köide) jaemüügihind on € 17.50, esitluseni ettetellijatele hind € 15.00.

See raamat on kõikidele kultuurihuvilistele, keda huvitab puhkpillimuusika ajalugu ja kutselise muusikahariduse tekkimine ja kujunemine Eestis üldse. Materjalist täielikuma pildi saamiseks oleks soovitav lugeda ka autori varem ilmunud raamatut „Eesti vaskpilliõpetajad“ (Tallinn 2016).

Soovijatel on võimalik raamatut ette tellida, saates sooviavaldus koos saadava arve kohta andmetega kirjastamise toimetuskolleegiumi juhi meilile harry@pmkoda.ee

XI ESTA konkurss-festivalil diplomeeriti Otsa kooli õpilasi

6.–9. novembril 2019 toimus Heino Elleri nimelise Tartu Muusikakooli Tubina saalis XI Eesti noorte keelpillimängijate konkurss-festival.

Hindamine toimus kõigil erialadel ühiselt. Žüriis olid Soome Rahvusooperi viiuldaja Aet Ratassepp, tuntud vioolamängija Arvo Haasma ja Bambergi (Saksamaa) sümfooniaorkestri tšellorühma kontsertmeister Indrek Leivategija. Osavõtjaid oli kolmes vanuserühmas kokku ligi 80.

Meie kooli esindasid viiuldajad Angelina Jarošenko, Marii Prii, Aneta Ponetajev, Maria Säkki, Ingel Tagaküla, Katariina Linde, Heli Song, Elle Isabel Lindpere ja Eleri- Sirje Treiman; tšellistid Marie Peterson ja Hans-Richard Antsmäe ning kontrabassist Johanna Maria Kasuk.
Žürii pidas diplomi vääriliseks tšellist Hans-Richard Antsmäed (eelõpe, õp Lembi Mets, kontsertmeister Reinut Tepp) ja eripreemia vääriliseks eesti pala esitamise eest viiuldaja Aneta Ponetajevat (eelõpe, õp Tiina Pangsep, kontsertmeister Irina Oja). Diplomid said ka varasemalt meie koolis õppinud kontrabassimängijad Miina Roost ning Hanna-Ingrid Nurm, mõlemal oli siis õpetajaks Meeme Saareväli.
Heameelt teeb meie õpilaste rohke osavõtt sellisel nõudliku kavaga avalikul foorumil. Iga esineja sai edaspidiseks kuldaväärt kogemuse.

Lembi Mets

Õpetaja, klassikalise muusika õppekogukonna arendusnõunik

Novembris toimus viitevaba heli ja video ülekandetehnoloogia LoLa (low latency) katsetus Otsa koolis

6. novembril  2019 toimus Otsa kooli praktikakoori, Elleri kooli kammerkoori ja Tallinna Muusikakeskkooli noortekoori vahel LoLa (low latency) videosilla katsetus. Meie kooli dirigentideks olid kooridirigeerimise osakonna õpilased Ragne Rüütelmaa ja Ingrid Orumaa.

Viitevaba heli ja video ülekandetehnoloogia LoLa (low latency) on tehnoloogia, mis võimaldab õpilastel osaleda reaalajas proovides, loengutes ning tippõppejõudude ja -artistide meistriklassides mistahes maailma paigas. Kokkuvõttes oli süsteemi katsetus edukas, sest andis olulist infot sellest, kuidas ülekannete kvaliteeti parandada. LoLa on Triestes asuva Conservatorio di Musica Giuseppe Tartini ja Italian Research and Academic Networki arendatav viibevaba videoedastuse tarkvara. Nimi tuleneb sõnadest low latency.

Lisaks tarkvarale nõuab süsteemi kasutamine ka spetsiifilistele nõuetele vastavat raudvara (nii arvutit, kaamerat, videokaarti, helitehnikat, projektsiooniseadmeid jm). Komponentide valiku kriteeriumiks on kiirus. Möödapääsmatuks eelduseks on väga korraliku internetiühenduse olemasolu mõlemal osapoolel.

Lisaks LoLa komplektidele on “Videosillad muusikaõppes” projekti raames soetatud ka lihtsama tehnika ja Zoom tarkvara komplektid, mis võimaldavad ülekannete korraldamist ka napimates tingimustes, kuigi alati mitte nii viibevabalt ja kvaliteetselt kui LoLa süsteemi kasutades.

Projektiga “Videosillad muusikaõppes” (2014 – 2020) tuuakse Heino Elleri nim Tartu Muusikakooli, Georg Otsa nim Tallinna Muusikakooli ja Tallinna Muusikakeskkooli õpilasteni parimad praktikad üle maailma videosildade kaudu. Videosild võimaldab füüsiliselt erinevates kohtades viibivatel muusikutel muuhulgas koosmusitseerimist tasemel, nagu muusikud viibiksid samas ruumis. Perspektiivsed rakendusvaldkonnad on kontsertide, meistriklasside, töötubade, seminaride läbiviimine; ka üldharidusainete (eelkõige humanitaaria valdkond) tundide läbiviimine kolme kooli koostöös.

Projekti rahastatakse Euroopa Sotsiaalfondi ja Eesti riigi vahenditest meetmest „ Kaasaegse ja uuendusliku õppevara arendamine ja kasutuselevõtt (Klass+)“. Projekti viiakse ellu perioodil september 2018 – detsember 2021. Kogumaksumus on 129 000 eurot.

Õhtumuusika kontsert – SUUR ALGUS (1919 – 1940) PILDIGALERII!

5. novembril 2019 kell 19 Mustpeade Maja Valges saalis

ÕHTUMUUSIKA KONTSERDID on Otsa kooli juubelisündmuste sari, kus klassikasuuna õpilased-õpetajad teevad kummarduse erinevatele ajaetappidele kooli ajaloos.

SUUL ALGUS (1919- 1940) – Mihkel Lüdig, Artur Lemba, Artur Kapp ja Eugen Kapp – aastad, kus kogu muusikaõpetus oli jagunemata, aga neil aastatel pandi alus ka kõigele järgnevale. Kõigi nelja looja loomingunäited olid ka 2019 aasta suvise juubelilaulupeo repertuaaris.

Kontserdi PILDIGALERII leiad SIIT:

Eelõppe õpilased olid edukad rahvusvahelisel konkursil Pärnus

Reedel, 25. oktoobril 2019 toimus Pärnus rahvusvahelise akordionifestivali raames konkurss, kus osalesid noored mängijad Eestist, Lätist, Leedust ja Peterburist.
Meie kooli akordioni eelõppe õpilastel läks väga hästi: solistide 13 – 14.a. vanusegrupis saavutasid Janita Mikke I koha ning Antti Marjapuu II koha.
Ansamblite kategoorias saavutas Antti Marjapuu akordionitrio koosseisus I koha.

Palju õnne õpilastele ning juhendajatele Tiina Väljale ja Tiit Kallustele!

Allikas: https://akordioniliit.ee/ about/konkursid-ja-festivalid

Selgusid Round Table 5 Tallinn NORD klubi stipendiumi laureaadid 2019 ja PILDIGALERII!

24. korda toimus konkurss-kontsert Round Table 5 Tallinn NORD klubi aastastipendiumile.

Neljapäeval, 24. oktoobril 2019 KUMUs toimunud Round Table’i klubi finaalkontserdil võitis publikupreemia – õppimist toetava stipendiumi – rütmimuusika akordioni õpilane Mihkel Mäekalle.

Eripreemiad läksid sedakorda Hannah Tuulasele (viiul) ja Kelly Johannesele (kitarr) palade “Kashmir” ja „Tahan lennata“ eest ning OÜ Katusekohvik andis eripreemia Elina Salumäele laulu “The Seed” esitamise eest.

Samuti jagas auhindu Otsa kooli esindus (žüriisse kuulusid Lauri Sepp, Reet Sukk, Maarja Soomre ja Katre Merilaid), andes välja eripreemiad Triin Metsheinale (vokaal ja klahvpillid), Andre Tõnnisele (klassikaline laul) ja Helery Kõrvemaale (altsaksofon).

Palju õnne!

Otsa kooli õpilaste toetuseks loodud konkurss toimus juba 24. korda. Konkursi eesmärgiks on anda õpilastele võimalus esineda suuremale publikule väljaspool kooli, rikastades seeläbi noorte muusikute lavakogemust.

Konkursi korraldajaks on klubi Round Table 5 Tallinn NORD, mis kuulub 1927. aastal Inglismaalt alguse saanud heategevust toetavasse liikumisse. Tänaseks tegutseb Round Table 58 riigis. Eestis on loodud kokku 13 klubi, mis asuvad Tallinnas, Tartus, Pärnus, Paides, Kuressaares, Haapsalus ja Kärdlas.

Aitäh Round Table’ile konkursi toetamise eest!

Round Table’i konkursi 2019. aasta finalistid olid:

 • Madis Aasalo
 • Johanna Maria Kasuk
 • Andre Tõnnis
 • Heli Song
 • Marii Prii
 • Helery Kõrvemaa
 • Tarmo Univer
 • Mihkel Mäekalle
 • Hannah Tuulas ja Kelly Johannes
 • Triin Metshein
 • Kadi Kaldmäe
 • Elina Salumäe
 • Elmas Topalova

PILDIGALERII leiad SIIT:

https://photos.app.goo.gl/bTdwSbLQikctAXFj9

Fotod: Sulev Sommer

Õpetaja Ingrid Roose kuulutati rahvusvahelise noorte dirigentide konkursi parimaks!

20.oktoobril 2019 kuulutati Pariisis, 9. rahvusvahelisel noorte dirigentide konkursil parimaks Ingrid Roose, kes sai ka Choeur de l’orchestre de Paris’ eripreemia.

Ingrid Roose on Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli sümfooniaorkestri dirigent ja Segakoori HUIK! peadirigent.

Ta oli XII noorte laulu- ja tantsupeo “Mina jään” lastekooride dirigent ja juhatas naiskoore XXVII juubelilaulupeol “Minu arm”.

Ingrid Roose on lõpetanud Tallinna Muusikakeskkooli kooridirigeerimise erialal õpetaja Ingrid Kõrvitsa klassis ning omandanud samal erialal bakalaureusekraadi Eesti Muusika- ja

Teatriakadeemias Hirvo Surva käe all. Ta on täiendanud end ka Stockholmi Kuninglikus Muusikakõrgkoolis. 2017. aastal omandas ta magistrikraadi orkestridirigeerimises prof Jüri Alperteni klassis.

PALJU ÕNNE!

Artikkel: https://kultuur.err.ee/994178/ingrid-roose-kuulutati-rahvusvahelise-noorte-dirigentide-konkursi-parimaks

ROUND TABLE’i stipendiumikonkurss toimub juba 24. korda

ROUND TABLE’i stipendiumikonkurss 2019

Neljapäeval, 24. oktoober kell 19.00 KUMU auditooriumis

Otsa kooli õpilaste toetuseks loodud konkurss toimub juba 24. korda. Konkursi eesmärgiks on anda õpilastele võimalus esineda suuremale publikule väljaspool kooli, rikastades seeläbi noorte muusikute lavakogemust.

Round Table`i konkursi 2019. aasta finalistid on:

 • Madis Aasalo (klaver)
 • Johanna Maria Kasuk(kontrabass)
 • Andre Tõnnis (klassikaline laul)
 • Heli Song (viiul)
 • Marii Prii (viiul)
 • Helery Kõrvemaa (altsaksofon)
 • Tarmo Univer (klaver)
 • Mihkel Mäekalle (akordion)
 • Hannah Tuulas (viiul) ja Kelly Johannes (kitarr)
 • Triin Metshein (vokaal ja klahvpillid)
 • Kadi Kaldmäe (vokaal, flööt), Kristina Bianca Rantala (klahvpillid), Kaarel Raud (kitarr), Paul-Gunnar Loorand (basskitarr) ja Uku Kübar (trummid)
 • Elina Salumäe (vokaal), Kadi Kaldmäe (taustvokaal), Eeva Trei (taustvokaal), Ivonna-ly Pachel(taustvokaal), Kaur Erik Pääsuke (taustvokaal), Jakop Kaarma (klahvpillid) ja Uku Kübar (trummid ja drumpad)
 • Elmas Topalova (vokaal), Nikita Korzoun (saksofon), Robert Lehtma (trompet), Sten Valdmaa(tromboon), Eduard Kuzovlev (klahvpillid), Karl Birnbaum (basskitarr) ja Uku Kübar (trummid)