Otsa kooli sisseastumiskatsed 2020/21 õppeaastaks on edukalt sooritatud!

Georg Otsa nim Tallinna Muusikakooli sisseastumiskatsed on lõppenud ja vastuvõtukomisjon on teinud otsuse.  Kokku esitati 216 sisseastumisavaldust.

29. juunil 2020 toimunud vastuvõtukomisjoni otsused on kandidaatidele nähtavad SIIN: 

Vastuvõetud kandidaatidel palume kinnitada oma õppima asumine hiljemalt 03. augustiks 2020.a.

Õppima asumist saab kinnitada e-vastuvõtu keskkonna kaudu.

Kui otsustate õppekohast loobuda, palume sellest samuti teada anda e-vastuvõtu keskkonnas.

PALJU ÕNNE UUTELE ÕPILASTELE!

Soovime päikeselist suve kõigile!

Kohtumiseni uue õppeaasta avaaktusel esmaspäeval, 31. augustil!

Otsa kooli sisseastumiskatsed toimuvad täielikult virtuaalselt

2020. aastal toimuvad Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli sisseastumiskatsed 100% virtuaalselt. Kui kooli jaoks tähendab uus kord ennekõike suurenenud töökoormust, siis sisseastujate jaoks hoopis uusi võimalusi.

25. juunil algavatel vastuvõtukatsetel viiakse kõik Otsa koolis õppimiseks vajalikud testid, eksamid ja vestlused läbi virtuaalselt. Otsuse korraldada vastuvõtukatsed sel aastal ainult virtuaalselt võttis Otsa kool vastu juba riikliku eriolukorra alguses: „Alustasime vastuvõtukatsete planeerimisega märtsis, kui Vabariigi Valitsus eriolukorra kehtestas. Siis sai ka juba selgeks, et traditsioonilisi lahtiste uste päevi me seekord korraldada ei saa. Selle asemel kutsusime uusi õpilasi nö avatud akende päevale, kus kooli ja õpetajatega tutvumine toimus ohutult interneti vahendusel. See õigustas ennast igati ning andis kindluse korraldada ka vastuvõtukatsed elektrooniliselt,“ ütles Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli direktor Ivo Lille.

Kolme päeva jooksul toimuvad virtuaalsed katsed nii põhi- ja eelõppesse kui ka jätkuõppesse. Õppejuht Heli Tohveri sõnul on 100% virtuaalsed katsed jagatud kaheks: esimeses osas peavad õpilased esitama elektroonilised materjalid ja teises osas läbima eksamid Zoomis. Elektrooniliste materjalide hulka kuulub ka esinemisvideo esitamine, mis asendab traditsioonilist eksamikomisjoni ees esinemist. Kuigi esitada saab ainult nõutud videosalvestised oma teostest, saavad noored neid testida ja uuesti teha just nii mitu korda, kui on vaja parima tulemuse saavutamiseks.

„Erinevalt teistest koolidest mängib Otsa kooli astuvate noorte muusikute hindamisel suurt rolli nende esinemisjulgus, stressitaluvus, kehakeel ja suhtlusoskus. Neid asju hindame nüüd hoopis teisiti ja teistel alustel. See, et me ei kohtu kandideerijatega näost näkku, on suur muutus, mille lõplikku tulemust näeme uue õppeaasta alguses. Mõned asjad on ka lihtsamad – näiteks saame jagada varem salvestatud konsultatsioonivideoid nendega, kes avatud akende päeval osaleda ei saanud ning analüüsida kandideerijate esitatud videosalvestisi täpselt nii mitu korda kui vaja,“ ütles Tohver.

Otsa kooli põhiõppesse kandideerijad peavad 25. juuniks esitama lisaks esinemisvideole ka motivatsioonikirja ning seniste õpingute ja praktika kirjelduse. 26.-27. juunil toimuvad solfedžo- ja erialaeksamid Zoomis ning eesti keele test, mille peavad sooritama kõik vene õppekeelega koolis hariduse omandanud kandidaadid.

Georg Otsa nimeline Tallinna Muusikakool on 100 aastase ajalooga keskastme muusikaõppeasutus, mis valmistab ette elukutselisi muusikuid ja muusikavaldkonnas tegutsevaid spetsialiste.
Haridust antakse interpreedi, rütmimuusiku, koorijuhi, muusikateoreetiku, helilooja, klaverihooldusmeistri, instrumendiõpetaja ja muusikaettevõtluse spetsialisti õppekavadel.
Kooli eesmärk on katta suuremat osa muusikavaldkonna toimimiseks vajalikest oskustest ja pädevustest – toetada õpilasi oma õpiteekonna ja elu mõtestamisel ning isiksuse arengul, lähtudes selles kogukonna printsiibist.

facebook.com/otsakool/

instagram.com/otsakool/

Ewert Sundja ja Karl Sirelpuu hakkavad juhendama Otsa kooli õpilasi

2020. aasta sügisel liituvad Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli õpetajatega tuntud muusikud ja oma valdkonna praktikud nagu Ewert Sundja ja Karl Sirelpuu. Uuel õppeaastal avatakse ka kaks uut õppekava.

Eelmisel aastal Otsa koolis avatud muusikaettevõtluse spetsialisti eriala hakkab sügisest koordineerima mitmete Eesti artistide produktsioonijuht ja esindaja Karl Sirelpuu. Lisaks sellele hakkab Sirelpuu juhendama ka muusika manageerimise valikkursust.

Karl Sirelpuu on pikalt manageerinud rokkbändi Elephants From Neptune, töötanud promootorina Live Nationis ning olnud ansambli Ewert and The Two Dragons tuurimanager. Produktsioonijuhina on ta töötanud mitmete Eesti tippartistidega nagu NOËP, Trad.Attack!, Kerli jpt. Hetkel esindab Karl agendina ansambleid Ewert and The Two Dragons, Miljardid, Gram-Of-Fun, Rasmus Rändvee, Iiris ning Ariadne.

Kui muusikaettevõtluse eriala sai kokku pandud ja esimesel aastal ka koordineeritud Virgo Sillamaa ja Marii Reimanni toel Music Estoniast, siis uuel õppeaastal hakkab nii eriala kui ka managementi valikkursust vedama väga suure praktilise kogemusega Karl Sirelpuu. Mul on väga hea meel, et Karl koos teiste tuntud muusikute ja produtsentidega peab vajalikuks seista meie valdkonna tuleviku eest ja anda oma oluline panus kasvava põlvkonna arengusse,“ ütles Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli direktor Ivo Lille.

Usun, et muusikaettevõtluses tegutsevate inimeste üks peamisi soove on tuua sektorisse uusi ja andekaid noori. Võimalus anda edasi enda igapäevatöö kõrvalt ka inspiratsiooni, teadmisi ja praktilisi kogemusi on nii mulle endale kui ka loodetavasti õpilastele huvitav ning hariv. Lisaks on väga tervitatav Otsa kooli juhtkonna soov valmistada ette lisaks suurepärastele interpreetidele ka professionaalseid ning tugevaid muusikaettevõtjaid,” ütles Karl Sirelpuu.

Eelmisel aastal startinud muusikaprodutsendi õppekava koordineerimist ja õpetamist jätkab ka uuel õppeaastal muusikaprodutsent ning laulukirjutaja Taavi Paomets artistinimega Avoid Dave. Selle õppekava raames toimub ka laulukirjutamise kursus, mille juhendaja Ewert Sundja on lisaks laulmisele keskendunud ka laulukirjutamisele.

Ewert Sundja ütles, et sellise põnevusega pole ta pikka aega sügist oodanud: „Usun, et suudan loomingulise vabaduse ja akadeemilisuse vahel mõnusa kompromissi leida. Septembris näeme!“

Meie kooli õppekavad, -meetodid, -materjalid ja loomulikult ka õpetajad peavad alati käima ühte sammu valdkonna arenguga. Üks eeldus selleks on praktikute kutsumine tagasi kooli, et noortele muusikutele kogutud teadmisi jagada. Tänu uutele erialadele ja õpetajatele tõotab uus õppeaasta väga põnevaks kujuneda,“ ütles Lille.

Sügisel avab kool ka ansamblijuhendaja jätkuõppekava, mida hakkab koordineerima Otsa kooli pikaaegne õpetaja ja tunnustatud löökpillimängija Toomas Rull. Samuti avame täiesti uuena jätkuõppe 5. taseme koorijuhtimise eriala, mida asub koordineerima Otsa koolis juba pikalt töötanud koorijuht ja pedagoog Heli Jürgenson.

Georg Otsa nimeline Tallinna Muusikakool on 100-aastase ajalooga keskastme muusikaõppeasutus, kus valmistatakse ette elukutselisi muusikuid ja muusikavaldkonna spetsialiste. Anname haridust interpreedi, rütmimuusiku, koorijuhi, muusikateoreetiku, komponisti, klaverihäälestaja-tehniku, instrumendiõpetaja, helindaja ja muusikaettevõtluse spetsialisti õppekavadel. Meie koolis on õppinud väga palju tuntud muusikuid, sh Arvo Pärt, Veljo Tormis, Neeme ja Paavo Järvi, Eri Klas, Olav Ehala, Erkki-Sven Tüür, Mikk Targo, Heini Vaikmaa, Koit Toome, Raivo Tafenau, Kaire Vilgats, Inga Tislar jpt.
Meie eesmärk on katta suuremat osa muusikavaldkonna toimimiseks vajalikest oskustest ja pädevustest, toetades õpilasi õpiteekonna ja elu mõtestamisel ning isiksuse arengul, lähtudes selles kogukonna printsiibist.

facebook.com/otsakool/

instagram.com/otsakool/

FOTO: Ewert Sundja. Fotograaf Herkki Erich Merila.

 

III MUUSIKALAAGER – SUVEKOOL 11. – 15. augustil Paunküla Audentese spordibaasis

NB!  ANNAME TEADA, ET LAAGRIKOHAD ON TÄITUNUD!

5-päevane SUVEKOOL on ANSAMBLIPÕHINE

Oodatud õpilased alates 10. eluaastast

 • orkestripillide mängijad (keelpillid, puhkpillid)
 • kandle, akordioni mängijad
 • klassikalised lauljad

SUVEKOOLI maksumus sisaldab:

 • ööbimine Paunküla Audentese spordibaasis (4 päeva)
 • toitlustus 3x päevas
 • orkestriproove
 • erialatunde
 • vaba improvisatsiooni
 • Alexanderi tehnika tunde
 • suvekooli jooksul ja lõpus toimuvad kontserdid
 • spordialane tegevus, ujumine jms

LAAGRI MAKSUMUS:

 • 1. mai – 26. juuni 2020 hind 100 EUR
 • Otsa kooli eelõppe õpilastele kehtib hind 80 EUR

REGISTREERI LAAGRISSE

https://forms.gle/fpY56ZS713p2rb9j9

11 – 15. augustil 2020 toimuva Otsa kooli suvelaagri osalejatele ettemaksu tegemiseks andmed (ainult FÜÜSILISTELE ISIKUTELE, selgitusse osaleja andmed):

Pank: SEB Pank
Saaja: Rahandusministeerium
IBAN: EE891010220034796011
Viitenumber: 2800082569
Selgitus: G. Otsa kooli suvelaagri osalustasu EESNIMI PEREKONNANIMI (ik ISIKUKOOD)

Info Facebookis

INFO VENE KEELES:

Koolimaja on suletud õppeaasta lõpuni!

Alates 18. mai 2020 on võimalik kooli ruume kasutada kokkulepitud graafiku alusel ainult lõpetajatel kutseeksami sooritamiseks järgides konkreetseid reegleid ja tingimusi. Nimekirjad ja graafikud kooskõlastatakse õppekogukondade juhtidega ja koolimajja pääseb ainult kokkulepitud kellaajalise graafiku ja nimekirja alusel.

Kogu kooli õppetöö kestab õppeaasta lõpuni distantsõppes.

RAAMATUID saab tagastada eelnevalt kokkulepitud ajal, palun kirjuta raamatukogu@otsakool.edu.ee

 • T: kell 15.00 – 17.00
 • N: kell 10.00 – 12.00

PILLIDE tagastamiseks palun kirjuta anti.sirkel@otsakool.edu.ee, et kokku leppida võimalik tagastamise aeg.

 • Sisseastumise eksamid toimuvad veebivahendeid kasutades ja ka kõik vajalikud sisseastumisdokumendid tuleb esitada koos avaldusega elektroonselt.
 • Sisseastumise kohta info leiate SIIT:

NÜÜD AVATUD! Elektroonilise sisseastumise avalduse ja dokumentide vastuvõtt!

Kõik dokumendid tuleb lisada e-avaldusele

 • PÕHIÕPPESSE kandideerijatel tuleb esitada:
 1. elektrooniline sisseastumise avaldus;
 2. isikut tõendav dokument (ID-kaart, pass);
 3. eelmise haridusastme lõpetamist tõendav dokument;
 4. dokumendifoto (3×4 cm);
 5. vanema või eestkostja kirjalik nõusolek, kui õpilaskandidaat on alaealine.
 • EELÕPPESSE kandideerijatel tuleb esitada:
 1. elektrooniline sisseastumise avaldus;
 2. isikut tõendav dokument (ID-kaart, pass);
 3. üldhariduskooli klassitunnistus lõpetatud klassi tõendamiseks;
 4. põhikooli lõputunnistus, kui kandidaadil on põhikool lõpetatud;
 5. dokumendifoto (3×4 cm);
 6. vanema või eestkostja kirjalik nõusolek, kui õpilaskandidaat on alaealine.
 • JÄTKUÕPPESSE kandideerijatel tuleb esitada:
 1. elektrooniline sisseastumise avaldus;
 2. isikut tõendav dokument (ID-kaart, pass)
 3. eelmise haridusastme lõpetamist tõendav dokument;
 4. dokumendifoto (3×4 cm).

Avaldust ja sisseastumise dokumente saab esitada ainult elektroonselt.

VAATA LISAKS:

ÕPPEKAVAD

INFO SISSEASTUJALE

ÕPPEKAVADE VASTUVÕTUNÕUDED

https://www.facebook.com/otsakool/

https://www.instagram.com/otsakool/

UUS õppekava! Koorijuht (1-aastane jätkuõpe)

KOORIJUHT – Õppetöö toimub reedeti ja individuaaltunnid kokkuleppel õpetajaga.

Õppekava avatakse 2020/ 2021. õppeaastal ning õppimise eelduseks on keskhariduse ja koorijuht 4. taseme kutseõppe või sellele vastavate pädevuste olemasolu. 5. taseme õpe sobib nii keskastme muusikakooli lõpetanuile kui ka muusikaringi või huvikooli õpetajale.

Jätkuõpe on 1-aastane õpe, mis koosneb järgnevatest moodulitest:

Kooridirigeerimise moodul, kus keskendutakse koorijuhi individuaalsete oskuste edasi arendamisele – dirigeerimistehnika, hääleseade, partituurimäng
Töö kooriga – Selle mooduli põhirõhk on kooriproovi praktika juhendamine (kõik praktikad toimuvad väljaspool kooli). Lisaks õppekava ainus grupitund kooritöö metoodika süvakursus, kus täiendatakse enda teadmisi kooriproovi ettevalmistuses ja edukas läbiviimises.
Õpitee ja töö muutuvas keskkonnas – Õpitee moodul on tihedalt seotud töö kooriga mooduliga. Õpitee moodulis juhendatakse õpilast kontserdi korralduse, koori kui organisatsiooni juhtimises jms praktilistes toimingutes.
Valikaineid saab valida teiste erialade õppekavade juurest vastavalt oma soovile.

Vastuvõtukatsed toimuvad kahes osas ja elektroonselt:

I osa – lisada link sisseastumisavalduse juurde
CV, kus on välja toodud vaid asjakohased õpingud ja kogemused
motivatsioonikiri näitamaks sisseastuja huvi ja põhjuseid, miks soovid õppima asuda koorijuhi eriala
II osa – motivatsioonivestlus kandidaadiga Zoomi vahendusel 27.juunil

Vaata lisa:

https://otsakool.edu.ee/oppekavad/
https://otsakool.edu.ee/sisseastujale/dokumentide-esitamine/
https://otsakool.edu.ee/sisseastujale/vastuvott/
https://otsakool.edu.ee/sisseastujale/vastuvotukatsed/

Veebikonsultatsioonid sisseastujatele!

VEEBIKONSULTATSIOONID sisseastujatele toimuvad

 • laupäeval, 2. mail 2020 (NB! 2. mai registreerumine lõpeb 29. aprillil kell 17.00)
 • laupäeval, 9. mail 2020 (NB! 9. mai registreerumine lõpeb 8. mail kell 15.00)

2. mai 2020 AJAKAVA

NB! Kõik konsultatsioonid toimuvad Zoom veebikeskkonnas.

Kuidas liituda:
Enne konsultasiooni on vajalik laadida alla ZOOM äpp arvutisse (Zoom Client for meetings): https://zoom.us/download

kell 10.00  Infopooltund kõigile
kell 10.30 – 11.30 Rütmimuusika põhiõppe solfedžo konsultatsioon (õppekavad: rütmimuusik, rütmimuusika laul, helindaja)
kell 11.30 – 12.30 Klassikalise muusika põhiõppe solfedžo konsultatsioon (õppekavad: interpreet, klassikaline laul, koorijuhtimine, klaverihäälestaja-tehnik, komponist, muusikateoreetik)
kell 13.00 Eriala konsultatsioonid

NB! Veebikonsultatsiooni (Zoom) link saadetakse registreerunud osalejatele päev enne veebiseminari toimumist e-posti aadressile

Vaata 2. mai 2020 veebikonsultatsiooni salvestust Zoomis SIIT:

9. mai 2020 AJAKAVA

kell 10.00  Infopooltund kõigile
kell 10.30 – 11.30 Rütmimuusika eelõppe solfedžo konsultatsioon (õppekavad: rütmimuusik, rütmimuusika laul, helindaja)
kell 11.30-12.30 Klassikalise muusika eelõppe solfedžo konsultatsioon (õppekavad: interpreet, klassikaline laul, koorijuhtimine, klaverihäälestaja-tehnik, komponist, muusikateoreetik)
kell 13.00 Eriala konsultatsioonid

Vaata 9. mai 2020 veebikonsultatsiooni salvestust Zoomis SIIT:

ÕPPEKAVAD

INFO SISSEASTUJALE

Tule omanda professionaalse muusiku elukutse Otsa koolis!

Lisainfo: heli.tohver@otsakool.edu.ee või tel 5683 0540

Avatud uste päev on asendatud veebikonsultatsioonidega!

VEEBIKONSULTATSIOONID sisseastujatele toimuvad

 • laupäeval, 2. mail 2020 (NB! 2. mai registreerumine lõpeb 29. aprillil kell 17.00)
 • laupäeval, 9. mail 2020 (NB! 9. mai registreerumine lõpeb 8. mail kell 15.00)

2. mai 2020 AJAKAVA

NB! Kõik konsultatsioonid toimuvad Zoom veebikeskkonnas.

Kuidas liituda:
Enne konsultasiooni on vajalik laadida alla ZOOM äpp arvutisse (Zoom Client for meetings): https://zoom.us/download

kell 10.00  Infopooltund kõigile
kell 10.30 – 11.30 Rütmimuusika põhiõppe solfedžo konsultatsioon (õppekavad: rütmimuusik, rütmimuusika laul, helindaja)
kell 11.30 – 12.30 Klassikalise muusika põhiõppe solfedžo konsultatsioon (õppekavad: interpreet, klassikaline laul, koorijuhtimine, klaverihäälestaja-tehnik, komponist, muusikateoreetik)
kell 13.00 Eriala konsultatsioonid

NB! Veebikonsultatsiooni (Zoom) link saadetakse registreerunud osalejatele päev enne veebiseminari toimumist e-posti aadressile

9. mai 2020 AJAKAVA

kell 10.00  Infopooltund kõigile
kell 10.30 – 11.30 Rütmimuusika eelõppe solfedžo konsultatsioon (õppekavad: rütmimuusik, rütmimuusika laul, helindaja)
kell 11.30-12.30 Klassikalise muusika eelõppe solfedžo konsultatsioon (õppekavad: interpreet, klassikaline laul, koorijuhtimine, klaverihäälestaja-tehnik, komponist, muusikateoreetik)
kell 13.00 Eriala konsultatsioonid

NB! Veebikonsultatsiooni (Zoom) link saadetakse registreerunud osalejatele päev enne veebiseminari toimumist e-posti aadressile

ÕPPEKAVAD

ÕPPEKAVAD

INFO SISSEASTUJALE

Tule omanda professionaalse muusiku elukutse Otsa koolis!

 

Meie koolipsühholoog pakub kõigile tuge!

Praegusel keerukal ajal on tähtis teada, et oleme üksteise jaoks igapäevaselt olemas – kuigi küll mitte üksteise kõrval olles vaid hoopis tehnilisi vahendeid kasutades, kuid siiski OLEMAS.

Kuna oleme praegu sunnitud olema väga palju üksi oma mõtete ja emotsioonidega, siis meie koolipsühholoog Annaliis Tiidus pakub ka omapoolset tuge muremõtete lahjendamiseks. Palun olge head ja kirjutage talle annaliis.tiidus@otsakool.edu.ee ning saate kokku leppida mooduse, kuidas suhtlema hakkate – on selleks siis telefon, Skype või mõni muu elektrooniline vahend.

Panen kõigile südamele, et ärge palun jääge oma tekkinud/tekkivate muredega omapäi vaid andke sellest teada kellele õigeks peate, on see siis kaasõpilane/kolleeg, õppenõustaja/õppejuht, koolipsühholoog või mina – kõik me oleme omavahel tugigrupp ja toetame üksteist, et püsiksime vaimselt võimalikult terved.

Maarika Terep
personalijuht