Meie õpilased külastasid festivali Kaunases

Kaunases 14.mail rahvusvahelisel üldklaverite festivalil “Musical  Spaces of Europe 2022”  esindasid meie kooli õpilased Alla Šubina, Nikita Masjukov ja virtuaalsete osalejatena Helis Kärbo,Urmeli Valgre, Hannah Grete Verbeek. Esitada tuli oma maa autori muusikat. Meie valikus olid H.Eller, U.Sisask, R.Rannap.

Kohapeal toimus kontsert  37 ettekandega, virtuaalselt osalejaid on Youtubis 13, nende hulgas ka meie Helis Kärbo ning klaveriansambel Urmeli Valgre – Hannah Grete Verbeek.

Kogesime sooja ja elavat huvi meie esitatud teoste vastu, aplaus oli tuntavalt siiras, kaasasolnud noodid ja väike heliloojat  tutvustav tekst lausa “rebiti” meil käest. Otsakooli logodega suveniirid said  meie kooli nime ja saatuse muutusest teada saades saajate sõnul lausa rariteetideks.

Järgmine festival tuleb seal aastal 2024. Soovitan osa võtta! Ettevalmistus periood on küll pingutav, kuid innustav ja arendav. Ja miks me ise ei võiks midagi taolist kokku kutsuda meie uues uhkes ühendatud koolis?

Oma tublisid õpilasi kiites ja tänades õpetaja Maie Koldits