Sümfooniaorkester

GOSO 2021

Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli Sümfooniaorkester (GOSO) on elukutselisteks muusikuteks õppivatest noortest koosnev muusikakollektiiv. Orkestri koostööpartneriteks on Eesti Kontsert, Tallinna Filharmoonia, aga ka teised kontserdikorraldajad ja muusikaõppeasutused. GOSO repertuaar on mitmekülgne, ulatudes klassikalisest muusikast kaasaegsete teoste esmaettekanneteni ja kooli spetsiifikast lähtuvalt koostööni rütmimuusikutega. Orkestri ees on seisnud nii noored andekad muusikud Eestist kui rahvusvaheliselt tuntud dirigendid: maestrod Eri Klas, Peeter Saul, Toomas Kapten, Emmanuele Pasqualin, Jüri-Ruut Kangur, Aarne Saluveer, Hando Põldmäe, Siim Aimla, Mihhail Gerts, Mikk Murdvee, Kaspar Mänd jt. Kuni 2021. aasta kevadeni oli orkestri dirigent Ingrid Roose. Praegu on orkestri dirigent Edoardo Narbona. Solistidest on GOSO-ga musitseerinud Heli Veskus, Helen Lokuta, Arete Teemets, Mart Madiste, Oliver Kuusik, Nele-Liis Vaiksoo, Uku Suviste, Anneli Lumi, Anneliis Kits jt. Eesti Kontserdi sarjas „Noored muusikas“ anti koostöös Tallinna Muusikakeskkooli orkestriga menukaid kontserte kahel hooajal (dirigendid Risto Joost ja Mikk Murdvee).

Suuremad esinemised alates 2009: Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli 90. sünnipäeva gala Estonia kontserdisaalis; Kadrioru pargi Suvekontsertide hooaja avakontsert, Raimo Kangro lasteooper „Saabastega Kass“, esinemine Euroopa Koolimuusika Assotsiatsiooni aastakonverentsi avakontserdil Mustpeade Majas; esinemised Euroopa rakenduskõrgkoolide konverentsi raames ja Eesti Kongressi 20. aastapäeva kontsert-aktusel; 2011. aastal R. Eespere lastemuusikali „Metsluiged“ kontsertettekanne viies Eesti linnas ja Saaremaa Ooperipäevadel; Eesti Vähiliidu heategevuskontserdid Nokia kontserdimajas 2012, Tallinna Jaani kirikus 2013 ja Estonia kontserdisaalis 2017. Kevadel 2014 osales GOSO Einojuhani Rautavaara Klaverikontserdi Eesti esmaettekandel (solist Madli Marje Sink, dirigent Kaspar Mänd).

2014. aasta oktoobris astus GOSO üles Otsa kooli 95. sünniaastapäeva Galakontserdil, solistideks tuntud kooli vilistlased. 2015. aasta kevadel toimusid „Muinasjutugala“ kontserdid koostöös Eesti Kontserdiga. 2017. aasta suvel esines sümfooniaorkester koos solistidega Saaremaa Ooperipäevadel, esitades Richard Rodgersi unustamatuid meloodiaid lavastusest “Helisev muusika”. Novembris 2017 andis orkester kontserdi Klassikaraadio otse-eetris, kõlasid tuntud ooperiaariad Arete Teemetsa, Raiko Raaliku jt esituses.

PILDIGALERIID:

GOSO 2019