fbpx

Sofi-Kamilla Lõssenko pälvis Loode-Eesti regiooni konkursil esikoha

Meie kooli klaveri eiala õpilane Sofi-Kamilla Lõssenko pälvis Loode-Eesti regiooni klaveriõpilaste vanema vanuseastme konkursil Saue muusikakoolis I-II koha.

Sofi-Kamilla õpib meie koolis eelõppes, tema õpetaja on Ülle Sisa. Tabasalu muusikakoolis õpetab teda Ursula Väljaots.

Palju õnne!

Rahvusvaheliselt konkursilt esimene koht

Klassikalise laulu eriala 2. kursuse õpilane Laura-Retti Laos (õpetaja Eha Pärg, kontsertmeister Alla Kitas) saavutas Horvaatias Splitis toimunud rahvusvahelisel konkursil “Daleki Akordi 2018” esimese koha!

Palju, palju õnne Laura-Rettile ja tema õpetajatele kogu koolipere poolt!

Eelõppe õpilased läbisid akordioni- ja kandlekonkursid edukalt

Üle-eestilisel konkursil „Parim noor instrumentalist 2018“ saavutas akordioni erialal IV vanuserühmas I koha eelõppe õpilane Olivia Anet Sõrmus (Otsa koolis õp. Tiina Välja, Tallinna Muusikakoolis õp. Kristel Laas), III koha Taavi Kass (Otsa koolis õp. Tiit Kalluste, Nõmme Muusikakoolis õp. Olivia Kalluste).

Eelõppe I kursuse õpilane Kirke Antsmäe (õp Anna-Liisa Eller) pälvis kandle eriala IV vanuserühmas teise koha.

Palju õnne kõigile!

Naiskoor saavutas kammerkooride festivalil esikoha

Kooli naiskoor eesotsas dirigent Ksenija Grabovaga pälvis Tartus toimunud XIV Eesti Kammerkooride Festivalil A-kategoorias esikoha!
Soovime kogu koolipere poolt eduka esinemise puhul palju õnne!

Grand Prix võitis Elleri tütarlastekoor. Dirigendid Külli Lokko ja Kärolin Orav.

A-kategooria:
I koht – Georg Otsa nimeline Tallinna Muusikakooli naiskoor, dirigent Ksenija Grabova
II koht – Elleri tütarlastekoor
III koht – Kammernaiskoor Sireen
Parim dirigent: Ksenija Grabova
Parim kohustuslik lugu: Tartu ülikooli kammerkoor
Parim kaasaegse muusika esitamise eripreemia: Tartu ülikooli kammerkoor

B – kategooria:
I koht – Kammerkoor Encore, dirigent Karin Kuulpak
II koht – EKA Kammerkoor
III koht – Viljandimaa Kammerkoor
Parim dirigent: Killu Rikker
Parim kohustuslik lugu: Kammerkoor Encore
Parim konkursikava: Eesti Kunstiakadeemia Kammerkoor
Parim Veljo Tormise teose esitus: ITL Segakoor
Parim koorijuht-helilooja: Karin Kuulpak

D-kategooria ehk koolikoorid:
I koht – Jakob Westholmi Gümnaasiumi Kammerkoor, dirigent Grete Koik
II koht – Rapla Ühisgümnaasiumi noortekoor Mitte-Riinimanda, dirigent Urve Uusberg
III koht – Tallinna Inglise Kolledži neidudekoor, dirigent Margot Peterson.
Parim dirigent: Grete Koik

 

Elagu Otsa kooli naiskoor!

Brigitta Petropavlovale orelikonkursilt III preemia

Meie kooli klaveri ja oreliõpilane Brigitta Petropavlova (õpetajad Ülle Sisa ja Kristel Aer) saavutas III preemia XIX avatud orelikonkursil Peterburis.

Konkurss toimus koostöös Gatšina muusikakooli ja Peterburi konservatooriumiga. Konkurss toimus kahes vanuserühmas, vanem vanuserühm pidi esitama kuni 15 minutise kava, soovitavalt teosed eri ajastutest.

Žüriis oli teiste hulgas Johann Trümmer Grazist, Austriast, Peterburi konservatooriumi oreliprofessor Daniel Zaretsky ja Galina Semjonova Moskva Gnessinite-nimelisest Muusikainstituudist.

Palju õnne Brigittale ja tema õpetajale Kristel Aerule!

34. Uno Naissoo loomingu- ja interpretatsioonikonkursi tulemused

I koht – 500EUR stipendium Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitalilt ja 500EUR projektistipendium Eesti Esitajate Liidult

PAULA PAJUSAAR võistlustööga “Not Always So”

II koht – 300EUR stipendium Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitalilt ja 500EUR projektistipendium Eesti Esitajate Liidult

KARL TAMMARU võistlustööga “Põiktänav”

III koht – 200EUR stipendium Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitalilt ja 500EUR projektistipendium Eesti Esitajate Liidult

KRISTINA BIANCA RANTALA võistlustööga “Pick Up The Speed”

(veel …)

Kolme kooli koorijuhid võtsid mõõtu

Reedel, 6. aprillil toimus Tartus kolme kooli – Tallinna Muusikakeskkooli, Elleri ja Otsa kooli koorjuhtimise eriala õpilaste konkurss, kus 1. koha pälvis Elleri kooli õpilane Meelis Kesperi (õp. Lilyan Kaivi), 2. koha Jekaterina Voitehhovitš (õp. Karin Herne) Elleri koolist ja 3. koha meie kooli õpilane Carmen Koov (õp. Ksenija Grabova). Palju õnne!

Koorijuhtimise osakond koos õpetaja Andrus Siimoniga.

Tulekul põnev kontsert-loeng: “Klaveriseaded Lisztist Stravinskini”

Neljapäeval, 12. aprillil kl 17.00-17.45 kooli saalis toimub lektoritöö praktika raames loeng-kontsert “Klaveriseaded Lisztist Stravinskini”, mille viib läbi muusikateooria eriala II kursuse õpilane Karl Aleksander Sirp (juhendaja Raili Sule). Loengut illustreerib pianist Kirill Lissijenko. Kõik on oodatud kuulama!

Kava:
1. Paganini-Liszt „La Campanella“
2. Liszt/Busoni Fantaasia kahele motiivile Mozarti ooperist “Figaro pulm”
3. Tšaikovski/Pletnjov – Pas de deux balletist “Pähklipureja”
4. Stravinski/Stravinski – Vene tants balletist “Petruška”