fbpx

Keskastme muusikakoolide pianistide konkurss möödus edukalt

Keskastme muusikakoolide noorte pianistide konkurss meie koolis möödus edukalt. Ka meie õpilased said mitmeid väga häid tulemusi.
Žüriis hindasid noori pianiste Piret Habak (TMKK), Tanel Joamets (Tartu Elleri-nimeline muusikakool) ja Kadri-Ann Sumera (G. Otsa nimeline Tallinna muusikakool).

TULEMUSED:

I kursus ja IX klass

I koht

Sofia Khvichia (TMKK, õp Marja Jürisson)

Uljana Lvova (Otsa kool, õp Lembit Orgse, Liina Jarovaja)
Brigitta Petropavlova (Otsa kool, õp Ülle Sisa)

Margot Salumets (TMKK, õp Reet Ruubel)

Diplom

Kertu Täht (Elleri kool, õp Tanel Joamets)

Ergutuspreemia
Maribeth Ader (TMKK, õp Anu Nahkur, Marju Roots)

Anu Jaagosild (Elleri kool, õp. Pille Taniloo)

Hanna-Liisa Reiljan (TMKK, õp Kersti Sumera)

II kursus ja X klass

II koht

Argo Jentson (TMKK, õp Age Juurikas)

III koht

Grete Eliise Kask (TMKK, õp Martti Raide)

Diplom

Arina Nikulina (Otsa kool, õp Ülle Sisa, Inga Arro)

Anastassija Mjassojedova (Otsa kool, õp Ülle Sisa)

Ergutuspreemia

Rosemarie Arju (Otsa kool, õp Ralf Taal)

III kursus ja XI klass

I koht

Eva Lotta Lepp (Elleri kool, õp. Jaan Kapp)

II koht

Arina Makarenko (Otsa kool, õp Ülle Sisa)

II koht ja diplom parima Debussy esituse eest

Karl Reimand (Otsa kool, õp Ülle Sisa)

III koht

Liisa-Maria Marrandi (Elleri kool, õp Tanel Joamets)

XII klass ja IV kursus

I koht

Arko Narits (TMKK, õp Marko Martin)

II koht

Aleksandra Serebrjakova (TMKK, õp Mati Mikalai)

III koht

Anu Sihv (Elleri kool, õp Jaan Kapp)

Diplom

Carolin Karo (Elleri kool, õp. Pille Taniloo)

 

Estonias esietendub Andres Lemba uudisteos

Rahvusooper Estonia kammersaalis esietendub 14. detsembril muusikaline kogupereetendus «Kastanid tulest ehk Rahvusooperi poistekoori lood», mille muusika on loonud meie kooli kompositsiooni ja muusikateooria osakonna õpetaja Andres Lemba. Ooperi libreto autor on Jaanus Vaiksoo, lavastaja Uku Uusberg ning dirigent Hirvo Surva.

Lavastuses põrkuvad Estonia poistekoori lauljad kokku kahe suliga, kellest nad peavad vabanema, kui tahavad jõuda õhtuks ooperimajja esinema.

Etendusest saab lähemalt lugeda Postimehe artiklist.

Õnnitleme esietenduse puhul Andres Lembat, kelle teoseid on alati olnud nauditav kuulata!

Keskastme muusikakoolide noorte pianistide konkurss meie koolis

Otsa koolis toimub sel reedel ja laupäeval, 15. ja 16. detsembril noorte pianistide konkurss, kus osalevad Tallinna muusikakeskkooli, Tartu Elleri-nimelise muusikakooli ja meie kooli mängijad. Konkurss algab reedel kell 14.00 ja laupäeval kell 10.00.

Konkursi kava:

Reede 15. detsember

I kursus ja IX klass

Kell 14.00

Madis Aasalo (Otsa kool, õp Ralf Taal) 

  1. Schumann “Õhtul” (“Des Abends”) tsüklist “Fantaasiapalad” op 12
  2. Pärt Sonatiin nr 1 op 1

Maribeth Ader (TMKK, õp Anu Nahkur, Marju Roots)

  1. Chopin Polonees cis-moll op 26 nr 1
  2. Sisask “Maokandja”

Maria Arošjus (Otsa kool, õp Ia Remmel) 

  1. Grieg “Gade” tsüklist “Lüürilised palad”

2. E.-S. Tüür  Sonaat I osa

Anu Jaagosild (Elleri kool, õp. Pille Taniloo)

  1. Saar Kaks prelüüdi nr 6, 17
  2. Skrjabin Prelüüd D-duur op 11 nr 5
  3. Tubin Prelüüd f-moll ETW 30-2

Kristiina Kavelitš (Otsa kool, õp Jelena Elkind) 

  1. Saar “Improvisata”
  2. Schubert Eksprompt c-moll op 90

Sofia Khvichia (TMKK, õp Marja Jürisson)               

  1. Saar Prelüüd nr 3
  2. Chopin Briljantsed variatsioonid op 12

Kell 15.30

Herbert Konnula (Elleri kool, õp. Pille Taniloo)
C. Czerny                                           Etüüd F-duur op 299
U. Sisask                                            “Maokandja–häving”

Uljana Lvova (Otsa kool, õp Lembit Orgse, Liina Jarovaja)

  1. Eller “Kellad”
  2. Chopin Etüüd op 10 nr 4 cis-moll

Brigitta Petropavlova (Otsa kool, õp Ülle Sisa)
H. Eller                                              Prelüüd Ges-duur

  1. Eller  Andante
  2. Chopin Bolero op 19

Hanna-Liisa Reiljan (TMKK, õp Kersti Sumera)

  1. Saar Eleegia a-moll
  2. Schumann “Õhtul” (“Des Abends”) tsüklist “Fantaasiapalad” op 12
  3. Czerny Etüüd nr 4 B-duur op 740

Margot Salumets (TMKK, õp Reet Ruubel)               

  1. Schumann “Puhang” (“Aufschwung”) tsüklist “Fantaasiapalad” op 12
  2. Pärt Partiita

Robert Telpt (Otsa kool, õp Jelena Elkind)

  1. Saar “Laul männile”
  2. Mendelssohn Fantaasia fis-moll op 28 I osa

Kertu Täht (Elleri kool, õp T. Joamets)

  1. Moszkowski Etüüd C-duur op 72
  2. Tubin “Tants targa rehe all” tsülist “Neli rahvaviisi minu kodumaalt”

Laupäev 16. detsember

II kursus ja X klass

Kell 10.00

Rosemarie Arju (Otsa kool, õp Ralf Taal)

  1. Chopin Valss cis-moll op 64 nr 2
  2. Moszkowski Etüüd F-duur op 72 nr 6
  3. Tšaikovski Sentimentaalne valss op. 51 nr. 6

 

Maria Hommik (Otsa kool, õp Piret Väinmaa)

  1. Berg Kleiner Walzer
  2. Brahms Valss As-duur op 39 nr 15
  3. Czerny Etüüd nr 18 op 740 As-duur

 

Argo Jentson (TMKK, õp Age Juurikas)          
S. Prokofjev                                     Valss balletist “Tuhkatriinu”

  1. Liszt-N. Paganini Etüüd nr 6 a-moll

 

Grete Eliise Kask (TMKK, õp Martti Raide)
E. Tubin                                           “Valss variatsioonidega” tsüklist “Neli rahvaviisi minu kodumaalt”

  1. Takacs Tokaata op 54

Arina Nikulina (Otsa kool, õp Ülle Sisa, Inga Arro)

  1. Debussy “Üsna aeglane valss” (“La plus que lente valse”)
  2. Rahmaninov Etüüd-pilt op 33 nr 8
  3. Sibelius Etüüd a-moll

Anastassija Mjassojedova (Otsa kool, õp Ülle Sisa)

  1. Skrjabin Valss op 38
  2. Liszt Etüüd “Gnoomide ringmäng” (“Gnomenreigen”)

III kursus ja XI klass

Kell 11.30

Eva Lotta Lepp (Elleri kool, õp. Jaan Kapp)

  1. Debussy Prelüüd “Uppunud katedraal”
  2. Chopin Skertso nr 1 h-moll op 20

Arina Makarenko (Otsa kool, õp Ülle Sisa)

  1. van Beethoven Sonaat F duur op 10 nr 2
  2. Debussy Preüüd “Ilutulestik” (“Feux d’artifice”)

Liisa-Maria Marrandi (Elleri kool, õp. Tanel Joamets)

  1. Chopin Ballaad nr 1 g-moll op 23
  2. Debussy “Õhtu Grenadas”, “Aiad vihmas” tsüklist “Estambid”

Karl Reimand (Otsa kool, õp Ülle Sisa)

  1. Chopin Skertso nr 1 h-moll op 20
  2. Debussy “Peegeldused vees” tsüklist “Kujundid” (“Images”)

XII klass ja IV kursus

Kell 13.15

Aljona Gulevitš (TMKK, õp Martti Raide)          

  1. van Beethoven Sonaat e-moll op 90
  2. Saar Prelüüd H-duur
  3. Rahmaninov Etüüd-pilt f-moll op 33 nr 1

 

Carolin Karo (Elleri kool, õp. Pille Taniloo)

  1. Grieg Sonaat e-moll op 7 I, II, III osa
  2. Saar Prelüüdid ( nr 10, 7, 25, 9 )

 

Arko Narits (TMKK, õp Marko Martin)                    

  1. van Beethoven Sonaat c-moll op. 111 I osa
  2. Chopin Noktürn cis-moll op 27 nr 1
  3. Chopin Kolm prelüüdi op 28, nr 22 g-moll, nr 23 F-duur, nr 24 d-moll

 

Kell 14.15

Aleksandra Serebrjakova (TMKK, õp Mati Mikalai)

  1. S. Bach Prantsuse süit c-moll: Allemande
  2. Gershwin Prelüüd nr 1 B-duur
  3. Šostakovitš Klaverikontsert nr 2 op 102

 

Anu Sihv (Elleri kool, õp Jaan Kapp)

  1. v. Beethoven Sonaat B-duur op 22 I osa
  2. Franck “Prelüüd, fuuga ja variatsioon” op 18

Kell 16.30

Autasustamine, bankett

Klaveriosakonna eelõppe õpilased edukad konkursil “Eesti Kõla”

Noorte pianistide konkursil “Eesti kõla VI” saavutas VI vanusegrupis 3. koha ja eripreemia Eesti pala esituse eest klaveriosakonna eelõppe õpilane Uljana Lvova ja IV B vanuserühmas diplomi klaveriosakonna eelõppe õpilane Sofi Kamilla Lõssenko.
Konkurss toimus 30.11-3.12 Tallinna Muusikakeskkoolis kuues vanuserühmas. Kava nõuetes oli lisaks Eesti autorite loomingule ka klassikalise suurvormi, etüüdi ja vabalt valitud rahvusliku koloriidiga teose esitus.
Uljana alustas õpinguid Otsa koolis sel sügisel. Väga hea ettevalmistuse sai ta Narva Muusikakoolist, kus teda on juhendanud õpetaja Liina Jarovaja. Sofi Kamilla on tulnud Otsa kooli Tabasalu muusikakoolist, kust tema õpetaja on Ursula Väljaots.
Palju õnne Uljanale ja Sofi Kamillale ning nende Otsa kooli juhendajatele Lembit Orgsele ja Ülle Sisale!

34. Uno Naissoo loomingu- ja interpretatsiooni konkurss 2018

Konkursi reeglid:

Uno Naissoo nimelisest loomingu- ja interpretatsioonikonkursist võivad osa võtta kõik kuni 35-aastased muusikud. Uudisloomingulistele võistlustöödele (laulud ja instrumentaalpalad) žanrilisi piiranguid ei ole. Võistlustööde ettekandmine toimub autoripoolsete jõududega.

Võistlustöö palume saata järgmises formaadis:

  • mp3-audiofail, mis ei sisalda loo autori nime.
  • meloodianoot või partituur;
  • autorite nimed ja kontaktandmed eraldi lehel (e-posti puhul manusena);
  • laulude puhul tekst.

Võistlustöö tuleb esitada hiljemalt 2. märtsiks 2018 e-postile konkurss@otsakool.edu.ee või aadressile Vabaduse väljak 4, 10146 Tallinn märgusõnaga „Naissoo konkurss 2018“.

Võistlustööde autoreid varjavaks märgusõnaks olgu palade pealkirjad. Enne žürii poolt võitjate väljakuulutamist on igasugune autorite avalikkusele esitlemine keelatud, seda ka autorite endi poolt finaalkontserdil. Juhul, kui selgub, et tegemist pole võistlustöö esmaettekandega, kõrvaldatakse teos konkursilt.

Lõppvooru pääsenud võistlustööde nimekiri avaldatakse Otsa kooli koduleheküljel www.otsakool.edu.ee ja Otsa kooli Facebooki lehel www.facebook.com/Otsakool hiljemalt 12. märtsil 2018.

Lõppvoor toimub pühapäeval, 8. aprillil 2018 kell 14 avaliku kontserdina Otsa kooli saalis (Vabaduse väljak 4, Tallinn). Lõppvooru pääsenutele transpordi- ja muid kulusid ei kompenseerita. Võitjal on kohustus esitada oma võistlustöö uuesti pärast tulemuste selgumist. Võistlustöid hindab žürii, mis koosneb tuntud Eesti heliloojatest, interpreetidest, lauljatest jt. Žürii otsus on lõplik ega kuulu uuesti läbivaatamisele. Juhul, kui konkursile ei esitata peapreemia väärilise tasemega võistlustöid, on žüriil õigus peapreemiat mitte välja anda.
Konkursi auhinnafond koosneb peapreemiast ja eripreemiatest ning auhinnafondi suurus avaldatakse hiljemalt 1.04.2018.

Lisainfo: konkurss@otsakool.edu.ee

Koostööpartnerid ja toetajad:

Eesti Esitajate Liit, Eesti Kultuurkapital, Jazzkaar, Heino Elleri nimeline Tartu Muusikakool, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, kauplus PVX Muusik, kauplus Stanford Music, kauplus EW „Sound & Light jt.