Lihtsad helimängud ja improvisatsioonid

Nooti pole. Mis saab? – Praktiline koolitus lihtsatest helimängudest ja improvisatsioonidest.
Vahel on väga vähe vaja, et muusikat teha. Tuginedes koolitaja kogemusele erinevates suvekoolides, G. Otsa nim. Tallinna Muusikakooli muusikapäevadel ja igapäevatöös, tulevad õpilased väga hästi kaasa lihtsate improvisatsiooniliste mängudega ja tunnevad siirast rõõmu helidest, kuulamisest ja sõnadeta suhtlusest läbi muusika. Kuidas seda õpetada? Millest alustada?
Käesolev koolitus pakub juhiseid ja praktilist kogemust esmastest improvisatsiooniharjutustest, mille abil “jääd sulatada” ja kohe mängima hakata. Koolitusest ⅔ on praktiline tegevus – osalejad on kutsutud mängima ühises ansamblis koos koolitajaga mistahes pillidel, mistahes ettevalmistusega.
Läbitud harjutusi on võimalik rakendada õpilastega või erinevates muusikalistes kontekstides.

Koolitaja:

Tarmo Johannes (1976, Tallinn) on flöödimängija ja mitmekülgne muusik, pühendunud eelkõige nüüdismuusika esitamisele. Tarmo Johannes on õppinud improvisatsiooni Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Tanel Joametsa juhendamisel, esinenud improvisatsioonikontsertidel, osalenud edukalt rahvusvahelisel improvisatsioonikonkursil Leipzigis ning kasutanud improvisatsiooni kui töövahendit arvukates õpitubades, suvekoolides, samuti igapäevatöös õpetajana. Ta on/on olnud ansamblite U: (flööt-klarnet-viiul-tšello-klaver-löökpillid www.uuu.ee ) ja Resonabilis (hääl-flööt-tšello-kannel www.resonabilis.com ) eestvedaja ning alates aastast 2019 Eesti Elektroonilise Muusika Seltsi Ansambli (EMA) liige. Ta on andnud arvukalt kontserte sooloflöödi ning flöödi ja elektroonika repertuaarist. Viimastel aastatel on Tarmo Johannes intensiivselt tegelenud helisünteesi ja programmeerimisega. Tema põhiline huvi on luua algorütmiliselt genereeruvaid helisüsteeme, mis võimaldavad ühtlasi elus esitust, tihti publiku vm kontrollimatu teguri osalusel. Alates aastast 2015 on Tarmo Johannes helisünteesi keele Csound peamise kasutajaliidese CsoundQt põhiarendaja.

Tarmo Johannes

Info ja koolituse tellimiseks palume kontakteeruda:

Sirje Mõttus (täienduskoolituse valdkonna juht)

Tel. 520 1057 

E-post: sirje.mottus@otsakool.edu.ee