Sissevaade kaasaegse klaverimuusika põnevasse maailma

AEG: 24. aprill 2022 kl. 11.00-17.00
KOHT: Georg Otsa nimeline Tallinna Muusikakool

Grupi suurus: min. 10 – max. 20 inimest
Nõuded õpingute alustamiseks: Klaverimängu oskus, noodikirja tundmine, eesti keele oskus.
Sihtrühm: Muusikakoolide klaveriõpetajad, kaasaegse muusika huvilised klaverimängu oskajad.
Koolitajad: Talvi Hunt, Kadri-Ann Sumera / G. Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli õpetajad

Koolituse teemad: Toetudes erinevatele XX sajandi klassikutele tutvume järgmiste teemadega:

• Kuidas panna helisema klaveri sisemust,- ülevaade eri võimalustest. Tehnikate kasutusviisid ja kombineerimine klahvidel mänguga. Kuidas on need üles märgitud ja kuidas lugeda. Mängimine klaveri sees pilli kahjustamata.
  • Kuidas panna kõlama klastreid ja muid esmapilgul „koledaid” harmooniaid ning leida neis ilu.
  • Graafilise partituuri mõtestamine,- kuidas leida kõigepealt kujund ja alles siis täpsed noodid.
  • Musitseerimise rõõmu ülesleidmine läbi kaasaegse muusika.
  • Kuidas luua helilooja tekstist lähtudes „oma lugu”.

Registreeruda koolitusele saab läbi täienduskoolituste infosüsteemi Juhan SIIN või kirjutades aadressile: sirje.mottus@otsakool.edu.ee

Kursuse hind: 70.-

Arve saadetakse Teile Riigi Tugiteenuste Keskuse poolt peale registreerumist.
NB! Palun kontrollige hoolikalt üle andmed mida esitate registreerumisel!

Õppekavaga saab tutvuda: SIIN

Täiendav informatsioon: Sirje Mõttus