Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli rütmimuusika
STIILIBÄNDIDE KONTSERT 25.11.2019
Juhendajad: Meelis Punder, Mairo Marjamaa, Raun Juurikas ja Toomas Rull
PILDIGALERII leiad SIIT:
Fotod: Markus Muide
Kõik on oodatud ostma ja müüma!
Kogu müügist saadav tulu ANNETATAKSE loomakaitseorganisatsioonile NÄHTAMATUD LOOMAD,
kes seisab põllumajandusloomade parema kaitse eest.
Registreeri laadale SIIT:
Riigi Kinnisvara otsib rahvusvahelise hankega Tallinna Muusika- ja Balletikooli hoone ehituse peatöövõtjat. Haridus- ja Teadusministeeriumi Tallinna Muusika- ja Balletikooli tuuakse ühe katuse alla Tallinna Muusikakeskkooli, Tallinna Balletikooli ja Tallinna Georg Otsa nimelise Muusikakooli õpilased. Pärnu mnt 59 rajatav kool alustab tegevust 2022. aasta 1. septembril.
Kooli asutava direktori Eero Rauna sõnul võib liialdamata öelda, et hoone ehitushanke välja kuulutamine on suur ja oluline samm lähemale uuele koolihoonele, mida Eesti muusikud ja tantsijad on pikisilmi oodanud. „Mitmete hiljutiste koolihoonete püstitamisega on ilmekalt kinnitust saanud tõdemus, kuivõrd vajaliku arengusüsti annab haridusele kaasaegne hoone. Peagi saame Tallinnasse Muusika- ja Balletikooli perega just muusika- ja tantsuhariduse otstarbeks kavandatud koolimaja. See saab olema teine kodu enamusele meie tulevastest kutselistest muusikutest ja tantsijatest, kes kindlasti väärivad Eesti rahvusvahelise identiteedi kujundajatena konkurentsivõimelisi õppe- ja töötingimusi,“ sõnas Eero Raun.
Tallinna Muusika- ja Balletikooli hanke pakkumuste esitamise tähtaeg on 20. jaanuaril 2020 kell 15.00. Hankedokumendid on leitavad riigihangete registris viitenumbriga 216929.
Uus hoone saab maailmatasemel õppe-, harjutus- ja esinemistingimused. Lisaks klassi- ja harjutusruumidele hakkab seal olema saalide kompleks, õpilaskodu, stuudio, ujula ja terrassidega sisehoov. Koolihoonesse planeeritakse umbes 700 õppekohta. Uue hoone suletud netopindala on 23 860 m², tegemist on A-energiaklassi hoonega.
Tallinna Muusika- ja Balletikooli hoone autorid on Atelier Thomas Pucher (Austria) ning 3+1 arhitektid ja T43 (sisearhitektid, Eesti). Insenerosade projekteerimise peatöövõtjaks on Novarc Group AS.
Kooli eskiisid ning video (autor 3+1 arhitektid) https://photos.app.goo.gl/eJkdUCMg6473y1ya9
Riigi Kinnisvara
Lisainfot loodava ühendkooli kohta leiab siit.
Uno Naissoo konkurss on traditsiooniline Otsa kooli poolt korraldatud loomingu- ja interpretatsioonikonkurss, millest võivad osa võtta kõik kuni 35-aastased muusikud. Uudisloomingulistele võistlustöödele (laulud ja instrumentaalpalad) žanrilisi piiranguid ei ole. Võistlustööde ettekandmine toimub autoripoolsete jõududega.
Võistlustöö tuleb esitada hiljemalt 25. veebruariks 2020 e-postile konkurss@otsakool.edu.ee või aadressile Vabaduse väljak 4, 10146 Tallinn märgusõnaga „Naissoo konkurss 2020“.
Võistlustöö palume saata järgmises formaadis:
- mp3-audiofail, mis ei sisalda loo autori nime.
- meloodianoot või partituur;
- autorite nimed ja kontaktandmed eraldi lehel (e-posti puhul manusena);
- laulude puhul tekst.
Võistlustööde autoreid varjavaks märgusõnaks olgu palade pealkirjad. Enne žürii poolt võitjate väljakuulutamist on igasugune autorite avalikkusele esitlemine keelatud, seda ka autorite endi poolt finaalkontserdil. Juhul, kui selgub, et tegemist pole võistlustöö esmaettekandega, kõrvaldatakse teos konkursilt. Finaalkontserdil on võistlustööde autoritel keelatud enda avalikustamine võistlustöö autorina.
Lõppvooru pääsenud võistlustööde nimekiri avaldatakse kooli koduleheküljel www.otsakool.edu.ee ja Otsa kooli Facebooki lehel hiljemalt 4. märtsil 2020.
Lõppvoor toimub pühapäeval, 29. märtsil 2020 kell 14 avaliku kontserdina Otsa kooli saalis (Vabaduse väljak 4, Tallinn).
Rohkem infot leiad SIIT:
Uno Naissoo loomingu- ja interpretatsiooni konkurss 2020 konkursi reeglid:
“Ja pasunad hakkasivad hüüdma …”, autor Tõnu Soosõrv.
Raamatu esitlus-kontsert toimub 7. detsembril kell 14:00 Rapla Kultuurikeskuse kammersaalis.
Raamatu tutvustuse leiad SIIT:
Raamatu (326 lk, kõva köide) jaemüügihind on € 17.50, esitluseni ettetellijatele hind € 15.00.
See raamat on kõikidele kultuurihuvilistele, keda huvitab puhkpillimuusika ajalugu ja kutselise muusikahariduse tekkimine ja kujunemine Eestis üldse. Materjalist täielikuma pildi saamiseks oleks soovitav lugeda ka autori varem ilmunud raamatut „Eesti vaskpilliõpetajad“ (Tallinn 2016).
Soovijatel on võimalik raamatut ette tellida, saates sooviavaldus koos saadava arve kohta andmetega kirjastamise toimetuskolleegiumi juhi meilile harry@pmkoda.ee
6.–9. novembril 2019 toimus Heino Elleri nimelise Tartu Muusikakooli Tubina saalis XI Eesti noorte keelpillimängijate konkurss-festival.
Hindamine toimus kõigil erialadel ühiselt. Žüriis olid Soome Rahvusooperi viiuldaja Aet Ratassepp, tuntud vioolamängija Arvo Haasma ja Bambergi (Saksamaa) sümfooniaorkestri tšellorühma kontsertmeister Indrek Leivategija. Osavõtjaid oli kolmes vanuserühmas kokku ligi 80.
Meie kooli esindasid viiuldajad Angelina Jarošenko, Marii Prii, Aneta Ponetajev, Maria Säkki, Ingel Tagaküla, Katariina Linde, Heli Song, Elle Isabel Lindpere ja Eleri- Sirje Treiman; tšellistid Marie Peterson ja Hans-Richard Antsmäe ning kontrabassist Johanna Maria Kasuk.
Žürii pidas diplomi vääriliseks tšellist Hans-Richard Antsmäed (eelõpe, õp Lembi Mets, kontsertmeister Reinut Tepp) ja eripreemia vääriliseks eesti pala esitamise eest viiuldaja Aneta Ponetajevat (eelõpe, õp Tiina Pangsep, kontsertmeister Irina Oja). Diplomid said ka varasemalt meie koolis õppinud kontrabassimängijad Miina Roost ning Hanna-Ingrid Nurm, mõlemal oli siis õpetajaks Meeme Saareväli.
Heameelt teeb meie õpilaste rohke osavõtt sellisel nõudliku kavaga avalikul foorumil. Iga esineja sai edaspidiseks kuldaväärt kogemuse.
Lembi Mets
Õpetaja, klassikalise muusika õppekogukonna arendusnõunik
6. novembril 2019 toimus Otsa kooli praktikakoori, Elleri kooli kammerkoori ja Tallinna Muusikakeskkooli noortekoori vahel LoLa (low latency) videosilla katsetus. Meie kooli dirigentideks olid kooridirigeerimise osakonna õpilased Ragne Rüütelmaa ja Ingrid Orumaa.
Viitevaba heli ja video ülekandetehnoloogia LoLa (low latency) on tehnoloogia, mis võimaldab õpilastel osaleda reaalajas proovides, loengutes ning tippõppejõudude ja -artistide meistriklassides mistahes maailma paigas. Kokkuvõttes oli süsteemi katsetus edukas, sest andis olulist infot sellest, kuidas ülekannete kvaliteeti parandada. LoLa on Triestes asuva Conservatorio di Musica Giuseppe Tartini ja Italian Research and Academic Networki arendatav viibevaba videoedastuse tarkvara. Nimi tuleneb sõnadest low latency.
Lisaks tarkvarale nõuab süsteemi kasutamine ka spetsiifilistele nõuetele vastavat raudvara (nii arvutit, kaamerat, videokaarti, helitehnikat, projektsiooniseadmeid jm). Komponentide valiku kriteeriumiks on kiirus. Möödapääsmatuks eelduseks on väga korraliku internetiühenduse olemasolu mõlemal osapoolel.
Lisaks LoLa komplektidele on “Videosillad muusikaõppes” projekti raames soetatud ka lihtsama tehnika ja Zoom tarkvara komplektid, mis võimaldavad ülekannete korraldamist ka napimates tingimustes, kuigi alati mitte nii viibevabalt ja kvaliteetselt kui LoLa süsteemi kasutades.
Projektiga “Videosillad muusikaõppes” (2014 – 2020) tuuakse Heino Elleri nim Tartu Muusikakooli, Georg Otsa nim Tallinna Muusikakooli ja Tallinna Muusikakeskkooli õpilasteni parimad praktikad üle maailma videosildade kaudu. Videosild võimaldab füüsiliselt erinevates kohtades viibivatel muusikutel muuhulgas koosmusitseerimist tasemel, nagu muusikud viibiksid samas ruumis. Perspektiivsed rakendusvaldkonnad on kontsertide, meistriklasside, töötubade, seminaride läbiviimine; ka üldharidusainete (eelkõige humanitaaria valdkond) tundide läbiviimine kolme kooli koostöös.
Projekti rahastatakse Euroopa Sotsiaalfondi ja Eesti riigi vahenditest meetmest „ Kaasaegse ja uuendusliku õppevara arendamine ja kasutuselevõtt (Klass+)“. Projekti viiakse ellu perioodil september 2018 – detsember 2021. Kogumaksumus on 129 000 eurot.
5. novembril 2019 kell 19 Mustpeade Maja Valges saalis
ÕHTUMUUSIKA KONTSERDID on Otsa kooli juubelisündmuste sari, kus klassikasuuna õpilased-õpetajad teevad kummarduse erinevatele ajaetappidele kooli ajaloos.
SUUL ALGUS (1919- 1940) – Mihkel Lüdig, Artur Lemba, Artur Kapp ja Eugen Kapp – aastad, kus kogu muusikaõpetus oli jagunemata, aga neil aastatel pandi alus ka kõigele järgnevale. Kõigi nelja looja loomingunäited olid ka 2019 aasta suvise juubelilaulupeo repertuaaris.
Kontserdi PILDIGALERII leiad SIIT: