Riigi Kinnisvara kuulutas välja rahvusvahelise hanke Tallinna Muusika- ja Balletikooli hoone ehitaja leidmiseks.

Riigi Kinnisvara otsib rahvusvahelise hankega Tallinna Muusika- ja Balletikooli hoone ehituse peatöövõtjat. Haridus- ja Teadusministeeriumi Tallinna Muusika- ja Balletikooli tuuakse ühe katuse alla Tallinna Muusikakeskkooli, Tallinna Balletikooli ja Tallinna Georg Otsa nimelise Muusikakooli õpilased. Pärnu mnt 59 rajatav kool alustab tegevust 2022. aasta 1. septembril.

Kooli asutava direktori Eero Rauna sõnul võib liialdamata öelda, et hoone ehitushanke välja kuulutamine on suur ja oluline samm lähemale uuele koolihoonele, mida Eesti muusikud ja tantsijad on pikisilmi oodanud. „Mitmete hiljutiste koolihoonete püstitamisega on ilmekalt kinnitust saanud tõdemus, kuivõrd vajaliku arengusüsti annab haridusele kaasaegne hoone. Peagi saame Tallinnasse Muusika- ja Balletikooli perega just muusika- ja tantsuhariduse otstarbeks kavandatud koolimaja. See saab olema teine kodu enamusele meie tulevastest kutselistest muusikutest ja tantsijatest, kes kindlasti väärivad Eesti rahvusvahelise identiteedi kujundajatena konkurentsivõimelisi õppe- ja töötingimusi,“ sõnas Eero Raun.

Tallinna Muusika- ja Balletikooli hanke pakkumuste esitamise tähtaeg on 20. jaanuaril 2020 kell 15.00. Hankedokumendid on leitavad riigihangete registris viitenumbriga 216929.

Uus hoone saab maailmatasemel õppe-, harjutus- ja esinemistingimused. Lisaks klassi- ja harjutusruumidele hakkab seal olema saalide kompleks, õpilaskodu, stuudio, ujula ja terrassidega sisehoov. Koolihoonesse planeeritakse umbes 700 õppekohta. Uue hoone suletud netopindala on 23 860 m², tegemist on A-energiaklassi hoonega.

Tallinna Muusika- ja Balletikooli hoone autorid on Atelier Thomas Pucher (Austria) ning 3+1 arhitektid ja T43 (sisearhitektid, Eesti). Insenerosade projekteerimise peatöövõtjaks on Novarc Group AS.

Kooli eskiisid ning video (autor 3+1 arhitektid) https://photos.app.goo.gl/eJkdUCMg6473y1ya9

Riigi Kinnisvara

Lisainfot loodava ühendkooli kohta leiab siit.