XI ESTA konkurss-festivalil diplomeeriti Otsa kooli õpilasi.

6.–9. novembril 2019 toimus Heino Elleri nimelise Tartu Muusikakooli Tubina saalis XI Eesti noorte keelpillimängijate konkurss-festival.

Hindamine toimus kõigil erialadel ühiselt. Žüriis olid Soome Rahvusooperi viiuldaja Aet Ratassepp, tuntud vioolamängija Arvo Haasma ja Bambergi (Saksamaa) sümfooniaorkestri tšellorühma kontsertmeister Indrek Leivategija. Osavõtjaid oli kolmes vanuserühmas kokku ligi 80.

Meie kooli esindasid viiuldajad Angelina Jarošenko, Marii Prii, Aneta Ponetajev, Maria Säkki, Ingel Tagaküla, Katariina Linde, Heli Song, Elle Isabel Lindpere ja Eleri- Sirje Treiman; tšellistid Marie Peterson ja Hans-Richard Antsmäe ning kontrabassist Johanna Maria Kasuk.
Žürii pidas diplomi vääriliseks tšellist Hans-Richard Antsmäed (eelõpe, õp Lembi Mets, kontsertmeister Reinut Tepp) ja eripreemia vääriliseks eesti pala esitamise eest viiuldaja Aneta Ponetajevat (eelõpe, õp Tiina Pangsep, kontsertmeister Irina Oja). Diplomid said ka varasemalt meie koolis õppinud kontrabassimängijad Miina Roost ning Hanna-Ingrid Nurm, mõlemal oli siis õpetajaks Meeme Saareväli.
Heameelt teeb meie õpilaste rohke osavõtt sellisel nõudliku kavaga avalikul foorumil. Iga esineja sai edaspidiseks kuldaväärt kogemuse.

Lembi Mets

Õpetaja, klassikalise muusika õppekogukonna arendusnõunik