Järjekordne solistikonkurss Otsa koolis on lõppenud ja võitjad selgunud. Nii nagu ütles klassikasuuna juht Lembi Mets osalejaid tänades, oli konkurss aktiivne ja tase ühtlane.
Konkursist võttis osa 21 solisti, kellest pisut enam kui pooled esinevad märtsi algul Mustpeade majas üle-eestilise noorte sümfooniaorkestri saatel. Orkestrit juhatab Jüri-Ruut Kangur.
Edasipääsu tagasid (ei ole pingerida):
Taavi Poll
Meeri Kraas ja Lenne- Liisa Heinoja (akordion ja kitarr)
Brigitta Listra (laul)
Anita Maasalu (klarnet)
Laura Klesment (viiul)
Martin Karu (laul, soolonumbriga)
Teodor Hirvoja (marimba)
Laura- Retti Laos (laul, soolonumbriga)
Katri Urke (viiul)
Kerit Ilves (klarnet)
Angelina Jarošenko (viiul)
Martin Kullamaa (kontrabass)
Õnnitlused edasipääsejatele ja aitäh kõigile osavõtjatele!
Fotod: Tiina Välja
Meie klaveriõpilased olid edukad VIII rahvusvahelisel G. Ferenczy nimelisel konkursil Budapestis. Karl Reimand (õp Ülle Sisa) sai III koha, Arina Makarenko (õp Ülle Sisa) ja Jekaterina Tšernõševa (õp Ia Remmel) diplomid.
Konkursil osales ligi 200 noort pianisti erinevates vanuserühmades. Osavõtjad maad olid Ungari, Poola, Läti, Leedu, Venemaa, Ukraina, Saksamaa, Austria, Ažerbaidžaan. Viimane vanusrühm, kus meie õpilased osalesid, oli kõige suurema osavõtjaskonnaga.
Laupäeval, 18. novembril asutasid kooli vilistlased eesotsas Andres Siitani, Siiri Siimeri, Olav Ehala, Hirvo Surva ja paljude teistega vilistlaskogu, rääkimaks enam kaasa kooli arengut puudutavates küsimustes.
Otsustati, et vilistlaskogusse võivad kuuluda kõik Otsa kooli lõpetanud kui ka koolis õppinud endised õpilased. Lisaks on vilistlaskoguga oodatud liituma õpetajad, kes on koolis õpetanud vähemalt viis aastat.
Soovime värskele vilistlaskogule jõudu heade mõtete elluviimisel!
Ühtlasi palume kõigil vilistlastel liituda kooli vilistlaste meililistiga, selleks tuleks saata oma toimiv e-postiaadress meiliaadressile riina.kallas@otsakool.edu.ee.
Töövarjupäev tõi kooli elevust, sest paljudel huvilistel avanes võimalus tulla vaatama, kuidas tunnid meie koolis välja näevad.
Nagu ütles Viljandi Gümnaasiumi õpilane Mari Piirisalu, tuli ta kooli väga kõrgete ootustega ja need ootused said täielikult täidetud. Sellest paremat hinnangut on väga raske tahta.
Viljandi Muusikakooli õpilane Liis Rull varjutas kooridirigenti Ksenija Grabovat. Tema hilisemad muljed olid: “Kooli õhkkond oli esimestest hetkedest peale avatud ja inspireeriv (ehk on asi selles, et kogu maja on täis muusikuid…). Väga põnev oli lisaks kolmele eripalgelisele erialatunnile jälgida ka näiteks seda, kuidas õppekooris sündis muusika õpilaste omavahelisest koostööst. Sain omajagu mõtteainet, kus ma ise aasta pärast õppida võiks, ja veel omamoodi meeneks üks kooripartituurigi. Igatahes võin kindla peale öelda, et minu kogemuste pagasisse lisandus eilsest igati tore varjutamiskogemus.”
Aitäh kõigile, kes päeva kauniks tegid!
Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli direktori ametisse astub Ivo Lille, kes töötab praegu Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias õppejõuna, mängib saksofoni paljudes ansamblites ja orkestrites ning on mitmete muusikaürituste ja -ettevõtmiste eestvedaja.
Saksofonist Ivo Lille on õppinud Georg Otsa nimelises Tallina Muusikakoolis. Kõrghariduse omandas ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ning samas on ta kaitsnud ka doktorikraadi. Magistriõpingud läbis Ivo Lille Soomes Sibeliuse Akadeemias.
Ivo Lille on töötanud õpetajana Nõmme Muusikakoolis, alates 2004. aastast on ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia õppejõud.
Valikukomisjoni esimehe, ministeeriumi kutsehariduse osakonna asejuhataja Teet Tiko sõnul sai Ivo Lille valikul määravaks tema selge visioon kooli juhtimisest ja arengueesmärkidest. „Ivo Lille kandidatuuri kasuks rääkisid nii pikaajaline pedagoogilise töö kogemus kui ka doktorikraad oma erialal. Ta on tunnustaud muusik nii klassikalise kui ka džässmuusika valdkonnas,“ lisas Tiko.
Ivo Lille alustab tööd Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli direktorina lähikuudel.
Direktori konkursil osales kokku kümme kandidaati.
Haridus- ja teadusministeeriumi vastava teate leiab siit.
Ivo Lille
Otsa kooli õpilased ja õpetajad esinevad neljapäeval, 9. novembril kell 19 Estonia Kontserdisaalis toimuval heategevuskontserdil “Elu armastan sind”, millega Eesti Vähiliit tähistab oma 25. sünnipäeva.
Unustamatuid armastuslaule esitavad Jaakko Ryhänen – ooperilaulja Soomest, Helen Lokuta, Kristel Pärtna ja Rene Soom (RO Estonia). Nele-Liis Vaiksoo, Sandra Nurmsalu, Karl-Erik Taukar ja Kalle Sepp. Esinevad kooli noored solistid.
Kontserdi esimeses pooles saadab soliste Otsa kooli sümfooniaorkester, dirigendiks Lauri Sirp. Teises pooles kooli bigband, eesotsas muusikajuhi ja dirigendi Siim Aimlaga. Kontserdi kunstiline juht on Arne Mikk (RO Estonia). Piletid on saadaval Piletilevis, saadud tuluga toetab liit võitlust rinnavähiga.
Kontserdi salvestab Eesti rahvusringhääling ja esimene saade, mille ajal on televaatajatel võimalik teha annetusi, on ETV-s eetris laupäeval, 11. novembril kell 19.35.
Kõik huvilised on neljapäeval oodatud head muusikat kuulama!
Kitarri- ja ansambliõpetaja Kirill Ogorodnikov ning klaveri- ja kammermuusikaõpetaja Piret Väinmaa viibisid 3.-5. novembril Euroopa Kammermuusikaõpetajate Assotsiatsiooni (European Chamber Music Teachers´ Association) sügiskonverentsil Inglismaal.
Konverentsi raames toimunud liikmete foorumil tegi Piret Väinmaa ettekande „Chamber Music of Eduard Tubin in the context of publishing his complete works“.
Euroopa Kammermuusikaõpetajate Assotsiatsioon, mille liikmeks Otsa kool hiljuti astus, korraldab konverentse kaks korda aastas. Nende käigus toimuvad kammermuusikateemalised meistrikursused, loengud, ümarlauadiskussioonid ning kontserdid.
Assotsiatsioon on ellu kutsutud üleeuroopalise projektina Jyväskyläs aastal 2007, eesmärgiga arendada Euroopa muusikaõppeasutuste kammermuusika õppekavu rahvusvahelise koostöö kaudu.
Lähemat infot saab assotsiatsiooni kodulehelt: www.ecmta.eu