Euroopa Liidu haridus-, koolitus-, noorte- ja spordiprogramm aastateks 2014–2020 Erasmus+ on märksõna, mis ilmselt pikemalt tutvustamist ei vaja. Juba aastakümneid on avanud Erasmus+ olenemata vanusest ja tegevusalast uksi õppuritele, õpetajatele ja praktikantidele, kes soovivad teiste kultuuridega kogemusi vahetada, õppida ning maailma laiema pilguga näha.
Erasmus+ pakub kutseharidus- ja koolitusasutustele võimalust saata õppureid Euroopa riikidesse praktikale või võõrustada praktikante teistest riikidest. Samuti on võimalik saata töötajaid välismaale õpetama või koolitustel osalema. Erasmus+ toetab ka rahvusvahelist strateegilist koostööd, mille eesmärk on arendada ja jagada innovatiivseid lahendusi ja toetada koostööd, üksteiselt õppimist ning kogemuste vahetamist.
Hariduse ja koolituse valdkonnas täidetakse programmi eesmärke järgmiste meetmetega:
Õpirände projektide toetatavad tegevused on:
Strateegilise koostöö projektid pakuvad suurepäraseid võimalusi teha rahvusvahelist koostööd ühist huvi pakkuval teemal. Projektide käigus jagatakse töökogemusi ning lahendatakse eri haridusvaldkondade probleeme ja püstitatud ülesandeid. Koostööprojektide peamised eesmärgid on:
Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis on 2021/2022 õppeaastal toimumas viis Erasmus+ programmi poolt toetatud projekti, millest üks on õpirände ja neli strateegilise koostöö projekti. Projektides osalevad koos Otsakooliga kokku 19 partnerkooli 12. erinevast Euroopa riigist: Eestist, Lätist, Leedust, Soomest, Rootsist, Iirimaalt, Suurbritanniast, Portugalist, Itaaliast, Hispaaniast, Türgist ja Saksamaalt.
Välisprojektide kohta saad täpsemat infot, valides tulbast.