Erasmus+ rikastab maailma ja avardab silmaringi Otsa koolis!

Erasmus+ on Euroopa Liidu haridus-, koolitus-, noorte- ja spordiprogramm, mis on kavandatud selleks, et toetada programmiriikide pĂŒĂŒdlusi kasutada elukestvaks Ă”ppeks tĂ”husalt Euroopas leiduvaid andeid ja sotsiaalset kapitali, sidudes formaalsele, mitteformaalsele ja informaalsele Ă”ppimisele pakutava toe kĂ”ikide hariduse, koolituse ja noorte valdkondadega.

Rahvusvahelistumisest on saanud kaasaegse hariduse oluline osa ja huvi Erasmus+ ÔpirÀnde ja koostöö vÔimaluste vastu on hoolimata koroonakriisist jÀtkuvalt vÀga kÔrge.

KÀesolevast Ôppeaastast alustavad Otsa koolis kaks uut Erasmus+ programmi poolt toetatud projekti:

Projekti „Muusikasillad – Bridges of Music” eesmĂ€rgiks on kutsehariduse muusikavaldkonna Ă”pilastele erialase rahvusvahelise praktika ja haridustöötajatele enesetĂ€iendamise vĂ”imaldamine partnerkoolides, suurendades seelĂ€bi osalejate tööalast konkurentsivĂ”imet ja propageerides uuenduslikkust muusikahariduses. Kahe aasta jooksul saavad Ă”pirĂ€ndele minna 26 Ă”pilast ja 21 Ă”petajat.

Partnerid:

Projekti “Wind Rose Festival” eesmĂ€rk on partnerkoolide vahel heade praktikate jagamine etenduskunstide erialade Ă”pilaste paremaks integreerimiseks professionaalsesse konteksti.

Koostööpartnerid:
ART’J – escola profissional de artes performativas da Jobra (Portugal)
Kainuun ammattiopisto (Soome)
Liceo Artistico Musicale “A. Passaglia” (Itaalia)

Projekt toob kokku erinevate partnerkoolides Ă”petatavate loome- ja kunsti valdkondade – muusika, tants, teater, kujutav kunst, stenograafia ja multimeedia, muusika ettevĂ”tlus ja produktsioon – Ă”pilased, kes ĂŒhiselt organiseerivad ja produtseerivad kokku kolm elavas ettekandes festivali Portugalis, Soomes ja Itaalias. Arendatakse selliseid tulevaseks karjÀÀriks vajalikke oskusi nagu ettevĂ”tlus, kriitiline mĂ”tlemine, loovus, erinevate distsipliinide koostöö, aga ka omaalgatuslikkust, organiseeritust ja otsuste tegemist. Lisaks omandatakse uusi teadmisi teiste kultuuride kohta ja praktiseeritakse töökeelena inglise keelt.

Fotol vilistlased Karmen Palusoo ja Arina Makarekno ÔpirÀndel Madeira Kunstide Koolis, Portugalis

Vaata lisa: Erasmus+ vÀlisprojektid ja Otsa kooli Erasmus+ blogi

Reet KÀÀrik