Erasmus+ projekt “Crossroads” on hoo sisse saanud.

Käesoleval nädalal toimuvad korraga kaks õpilaste ja õpetajate õpirännet.

1. Erasmus+ projekti “Crossroads” raames sõitsid 3. veebruaril meie kooli õpilased Arina Makarenko, Karmen Palusoo ja Anastassia Sergejeva ja õpetajad Tiina Välja ja Reet Sukk Madeira Kunstide kooli (Escola Professional das Artes da Madeira).
Õpilaste välispraktika kestab kolm nädalat. Kõik õpilased saavad Madeira õpeajate juures eriala ja kammeransambli tunde ja praktika lõppedes astuvad üles soolo ja kammerkavadega 22. veebruaril toimuval kontserdil. Karmen teeb kaasa lisaks kooli sümfooniaorkestri proovitsükli ja osaleb 24. veebruaril kooli orkestri kontserdil.
Lisaks saavad õpilased õppida portugali keelt ja Madeira ajalugu, tutvuda saare vaatamisväärsuste ja kultuuriga ning külastada Orquestra Classica da Madeira kontserte.
Õpetajad viibivad Madeiral 9. veebruarini. Vahetavad pedagoogilisi a erialaseid kogemusi sealsete õpetajatega ning kuulavad ja annavad tunde ning külastavad kontserte.

Ă•pilaste toimetustest ja kogemustest saate lugeda nende blogist.

Karmen Palusoo blogi asub aadressil: https://muusikaminuseneses.com/

Teiste osalejate blogis asub aadressil: https://otsakooli.blogspot.com/

2. Teisele õpirändele Kuopiosse, Soome, sõidavad 5. veebruaril koos direktor Ivo Lillega õpetajad Reet Käärik, Kadri-Ann Sumera, Piret Väinmaa, Meeme Saareväli ja Tarmo Velmet. Nelja päeva jooksul kĂĽlastatakse Kuopio konservatooriumis toimuvat Inclusive Pedagogy of Arts – Europa (kaasav kunstipedagoogika Euroopas) seminari, vahetatakse kogemusi ja arutletakse muusikapedagoogika kĂĽsimusi nii tavapärase kui kaasava hariduse kontekstis.