XXII klaveriansamblite festival „Allegro“ PILDIGALERII!

1. veebruaril 2020 kell 12 Georg Otsa nim Tallinna Muusikakoolis.

Festivalil „Allegro“ astuvad üles õpilaste ja õpetajate klaveriansamblid. Seekordsele festivalile on registreerunud mängijad 17-st koolist: Jõhvi, Kuusalu, ldiski, Kohila, Lasnamäe MK, Jõelähtme, Türi, Paide, Märjamaa, Pärnu, Ahtme, Kadrina, Tallinna MK, Tallinna Huvikeskus Kullo, Triin-Maret Laulu Klaveristuudio, Georg Otsa nim Tallinna Muusikakool ja külalised Neringa Kunstide Koolist (Leedu).

Klaveriansambliselts Allegro ja samanimeline festival sai alguse 1999. aastal, kui Kohilas Tohisoo mõisas korraldati esimene festival. Festivali eestvedajad olid õed Maie Koldits ja Malle Velmet. Tänavu tähistas festival juba oma 20. aastapäeva. Kuni 2010. aastani peeti festivali Tohisoo mõisas. 2011–2013 koliti festival Lasnamäe muusikakooli. 2014. aastast alates toimub festival G. Otsa nimelises Tallinna muusikakoolis. Festivali korraldustoimkonda kuuluvad praegu Anu Pärn (Lasnamäe MK), Veera Nöps (Paldiski MK), Tiina Muddi (Jõelähtme MKK) ja Maie Koldits (Otsa kool).

Samal ajal saalis vanade nootide näitus.

Festivali lõpetab

KLAVERIDUODE GALA kell 19 EMTA kontserdi- ja teatrimajas

Kai Ratassepp – Mati Mikalai

Tallinna Klaveriduo: Nata-Ly Sakkos – Toivo Peäske