“Ensemble”

Erasmus+ koostöö ja kogemuste vahetamise projekt “Ensemble”

Algus: 1.09.2018

Lõpp: 31.08.2020

Erasmus+ koostöö ja kogemuste vahetamise projekt “Ensemble” on suunatud rütmimuusika suuna õpilastele ja õpetajatele. Projekti idee on välja kasvanud eelnevatel aastatel toimunud ühistest projektidest „Musicworks” ja “Musicreates”.

Projekti koostööpartnerid:

1. Kainuun ammattiopisto Soome
  2. Keski-Pohjanmaan konservatorio Soome
  3. North West Regional College Iirimaa
  4. Glasgow Kelvin College UK
  5. Connect-IN Enterprises UK

Partnereid seovad varasematel aastatel ellu viidud edukad projektid ja pikaajaline usalduslik koostöö. Sel õppeaastal toimuvad 5-päevased projekti töönädalad järgmiselt:

Georg Otsa nim Tallinna Muusikakool, Tallinn (märts 2020)

North West Regional College, Derry, Põhja-Iirimaal (mai 2020)

Töönädalatel osalevad igast partnerkoolist 3 õpilast ja 1 õpetaja.

Projekti eesmärk on arendada õpilaste isiklikke ja ametialaseid oskusi ja tõsta teadlikkust võimalustest, mida pakub rahvusvaheline tööturg.

Projekti ajal töötavad erineva keele ja kultuurilise taustaga õpilased loovalt väikestes gruppides, rakendades tulevases tööelus hädavajalikke suhtlemis- ja koostööoskusi. Erialast ja professionaalset tuge pakuvad juhendajad partnerkoolidest. Koostöö tulemusel valmib muusika nii kontsertide kui ka salvestuste jaoks. Muusikatööstuse poolse vaatenurga toob kaasa Connect-IN Enterprises. Ettevalmistavas faasis  toimub gruppide koostöö veebikeskkonnas.

Eelmisel õppeaastal projektis osalenud õpilased kajastasid oma reisimuljeid Otsa kooli blogis: https://otsakooli.blogspot.com/

Sel õppeaastal projektis osalevad 3 rütmimuusika suuna õpilast (Triin Metshein, Meeilann Kosk ja Eilna Salumäe) on juba välja valitud eelmisel aastal. Küll aga saavad kõik huvilised aktiivselt kaasa lüüa Otsa koolis 2020. aasta märtsis toimuval projektinädala töötubades ja kontsertidel.

Rahvusvaheliste projektide koondkalender on kättesaadav dokumendis “Otsa kool 100 hooaja kontsertplaan 2019-2020” vahelehel “Välisprojektid”.