Koolidevaheline noorte koorijuhtide konkurss toimus oktoobris

Laupäeval, 16. oktoobril 2021 toimus Tallinna Muusikakeskkooli aulas koolidevaheline noorte koorijuhtide konkurss, mida sel aastal korraldas Tallinna Muusikakeskkool. Traditsiooniliselt võtsid konkursist osa Tartu Heino Elleri nimelise Muusikakooli, Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli ning Tallinna Muusikakeskkooli koorijuhtimise eriala õpilased.

Konkurss toimus kahes vanuseastmes – noorem vanuserühm, kus osalesid koolide praegused õpilased ning vanem vanuserühm, kus osalesid 2021. a kevadel lõpetanud õpilased.

Nooremas vanuserühmas oli kokku 9 osalejat – Arina Šavlis (õp Andrus Siimon), Viktor Kostjuk (õp Andrus Siimon), Brenda Pärtel (õp Ingrid Roose) ja Urmel Valgre (õp Ingrid Roose) Georg Otsa nimelisest Tallinna Muusikakoolist ja Anu Lepik (õp Karin Herne) ja Lisanna Laansalu (õp Lilyan Kaiv) Tartu Heino Elleri nimelisest muusikakoolist ning Gelli Melzar (õp Janne Fridolin), Liisi Tamm (õp Ingrid Kõrvits) ja Elizabeth Tähe (õp Ingrid Kõrvits) Tallinna Muusikakeskkoolist.

Konkursi vanemas vanusegrupis oli 3 osalejat – Ragne Rüütelmaa (õp Ksenija Grabova) Georg Otsa nimelisest Tallinna Muusikakoolist ning Leo Mattias Leete (õp Ingrid Kõrvits ja prof Hirvo Surva (EMTA)) ja Tõnis Sarap (õp Hirvo Surva) Tallinna Muusikakeskkoolist.

Sel aastal toimus konkurss esmakordselt kahes osas – kontserdivoorus juhatasid osalejad Eesti Noorte Segakoori ees Pärt Uusbergi ja Veljo Tormise teoseid. Töö kooriga vooruks moodustati kolme kooli õpilastest neidudekoor, kellega noored koorijuhid töötasid Mart Saare rahvalauluseadetega.

Konkursi tulemused:

Nooremas vanusegrupis

• I koht Anu Lepik, Tartu Heino Elleri nimeline Muusikakool, õpetaja Karin Herne
  • II–III koht Brenda Pärtel, Georg Otsa nimeline Tallinna Muusikakool, õpetaja Ingrid Roose
  • II–III koht Liisi Tamm, Tallinna Muusikakeskkool, õpetaja Ingrid Kõrvits

Eripreemia musikaalse esituse eest kontserdivoorus – Gelli Melzar, Tallinna Muusikakeskkool, õpetaja Janne Fridolin

Vanemas vanusegrupis

• I koht Leo Mattias Leete, Tallinna Muusikakeskkool, õpetajad Ingrid Kõrvits ja prof Hirvo Surva
  • II–III koht Ragne RĂĽĂĽtelmaa, Georg Otsa nimeline Tallinna Muusikakool, õpetaja Ksenija Grabova
  • II–III koht Tõnis Sarap, Tallinna Muusikakeskkool, õpetaja Hirvo Surva

I koha võitjad pälvisid preemiaks võimaluse viia läbi proove ning esineda dirigendina Tartu Noortekoori või tütarlastekoori Ellerhein ees, II-III koha võitjatel on võimalus saada hääleseade tunde Otsa kooli õpetajalt ja EMTA õppejõult Kädy Plaasilt. Lisaks olid auhinnaks koorikogumik ning CD-plaat.

Žüriisse kuulusid:

• Elo Ăśleoja – koorijuht ja muusikaõpetaja
  • Pärt Uusberg – helilooja ja koorijuht
  • Mai Simson – koorijuht ja EMTA muusikapedagoogika õppejõud

Ă•nnitlused kogu koolipere poolt!

Loe TMKK teadet SIIT: