Terviseameti soovitused koolidele

Terviseamet soovitab peredel, kes viibisid hiljaaegu koroonaviiruse levikupiirkonnas (Hiinas ja Põhja-Itaalias, eriti Lombardia, Veneto, Emilia-Romagna ja Piemonte piirkonnas, Iraanis, Jaapanis, Singapuris, Lõuna-Koreas) püsida võimaluse korral 14 päeva peale reisi kodus.

Jälgige oma tervist ning palaviku, köha või hingamisraskuste tekkimisel kontakteeruge telefoni teel koheselt arstiga. Õpilastel, kes eelnimetatud ettevaatusabinõu rakendamisel koju jäävad, palume teavitada meie kooli õppejuht Heli Tohverit (heli.tohver@otsakool.edu.ee). E-õppe vahendeid kasutades on võimalik kodus olemise ajal korraldada individuaalõpet kodustes tingimustes.

Koroonaviiruse vältimiseks:

  • Peske või desinfitseerige tihti käsi.
  • Aevastades või köhides katke suu ja nina ĂĽhekordse salvrätiga (mis tuleb kohe minema visata) või varrukaga, mitte palja käega.
  • Vältige kontakti inimestega, kellel on välised haigustunnused – näiteks köha või aevastavad inimesed.
  • Vältige silmade, nina ja suu katsumist, kuna käed puutuvad avalikes kohtades kokku mitmete esemete ja pindadega, mis võivad olla hiljuti viiruste poolt saastatud.

Rohkem ja jooksvalt täienevat infot leiab: