Pühapäeval toimub Otsa kooli klassikasuuna galakontsert

27. septembril toimub Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli galakontsert, mis paneb piduliku punkti kooli 100. sünnipäeva pidustustele. Kontserdil astub teiste hulgas üles Otsa kooli vilistlasorkester dirigent Ingrid Roose juhatusel ning kooli õpetajatest koosnev kvartett SaxEst.

Sel pühapäeval Estonia kontserdisaalis toimuva pidulikku juubelikontserti dirigeerib Otsa kooli sümfooniaorkestri dirigent ja segakoori HUIK! peadirigent Ingrid Roose, kes tunnistati eelmisel aastal Pariisis toimunud 9. rahvusvahelisel noorte dirigentide konkursil parimaks.

1995. aastal Otsa kooli lõpetanud Irina Zahharenkova esitab pühapäeval Bachi Klaverikontserti op 7 nr 5, ütleb, et ta mõtleb nii Otsa koolile kui teistele õppeasutustele, kus ta oma oskusi lihvinud on, siiani soojuse ja tänutundega: „Inimlik ja usalduslik kontakt õpetajaga on ehk kõige tähtsam asi, mida olen õpingute ajal saanud. Arvan, et see ongi põhiline, sest edaspidi see on aidanud mul leida iseendaga kontakti.“

Galakontserdil kuuleb ka 1997. a Otsa kooli kiitusega lõpetanud Oksana Sinkovat, kes esitab Itaalia helilooja Saverio Mercadante loomingut. Sinkova sõnul meenutab ta Otsa kooli alati soojuse ja suure tänutundega: „Otsa kool andis mulle laiahaardelise hariduse, sain mekkida teemasid ja aineid, mis pakkusid nii palju huvi, et otsustasin neid teadmisi edasi arendada – kõigepealt iseseisvalt raamatute abil, õpetajate käest lisalugemist küsides, ja hiljem Muusikaakadeemias ja välismaal. Raske on üle hinnata selle kooli panust minu ellu.“

Kontserdi teises osas astub lavale saksofonikvartett SaxEst, mille kõik liikmed on Otsa kooli õpetajad: Ivo Lille (sopransaksofon), Rene Laur (altsaksofon), Lauri Sepp (tenorsaksofon) ja Sulev Sommer (baritonsaksofon).
„Väärika ajaloo ja erakordse auraga Otsa koolil on Eesti muusikaajaloos väga kindel koht. Meie koolis on alati valitsenud vaba loominguline vaimsus ja ärgas meel. Usun, et see ongi üks põhjustest, miks on just siit saanud tuule tiibadesse suur osa Eesti tuntud muusikutest alates Veljo Tormisest ja Arvo Pärdist ning lõpetades Koit Toome, Liisi Koiksoni ja paljude teistega. Meie eesmärk on õpilased iseseisvalt mõtlema ergutada, anda neile hea haridus ja praktikabaas, et neil oleks võimalik kasutada oma eripära nii tööturul kui ka edasi õppides. Nii saame panustada Eesti muusika arengusse ka vähemalt järgmised sada aastat,“ ütles kooli direktor Ivo Lille.

Galakontserdi kava: https://otsakool.edu.ee/otsakool100-klassikasuuna-galakontsert-estonia-kontserdisaalis-27-septembril-2020/

Pilet  7 €

Piletid saadaval Piletilevi müügipunktides üle Eesti ning internetis piletilevi.ee

Olete kõik oodatud!

Lisainfo Facebookis

FOTO: Georg Otsa nim Tallinna Muusikakooli vilistlasorkester. Fotograaf Reet Käärik.