Plokkflöödi eriala õpilaste edukas kevadsemester 2019

14.–17. märtsini 2019 toimus Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kevadise kontserdihooaja vanamuusikafestival “Ceciliana”. Meie kooli õpilased Katariina Jõks (III EÕ) ja Hardy Hännikäinen (I k.) osalesid festivali raames kontserdil 16. märtsil EMTA kammersaalis, osaledes EMTA barokkorkestris. Nende mäng jäi silma ka ajalehe Sirp artikli autorile  https://sirp.ee/s1-artiklid/c5-muusika/aina-kaalukam/

17. märtsil toimus Eesti Muusikakoolide Liidu vabariiklikul konkursil “Parim noor instrumentalist 2019” lõppvoor, kus Katariina Jõks sai oma vanusegrupis I koha ja lisaks tunnustati teda Grand prix’ga.

7. aprillil osales Otsa kooli renessanssplokkflöötide ansambel (Katariina Jõks, Elina Kaarna ja Hardy Hännikäinen) väga edukalt plokkflöödiühingu ERTA-Estonia iga-aastasel plokkflöödiansamblite päeval Pärnus.

20. aprillil sõidetakse laiendatud koosseisuga (koos klavessinistide Meeri Kraasi ja Anastasia Matkevitšiga ning Nõmme Huvikooli Plokkflöödikooli õpilastega) Narvas toimuvale uuele plokkflöödiansamblite festivalile “Elustunud noodid”, kus esitatakse tervikuna Erkki-Sven Tüüri noorpõlve teos “Visioonid barokktantsudest” (7 plokkflööti ja klavessiin).

Katariina Jõksi, Elina Kaarna ja Hardy Hännikäineni erialaõpetajaks on õpetaja Reet Sukk.