Otsa kooli õpilased osalesid “Kooskõlamine I” ansamblipalade konkursil

25. novembril 2021 toimus Kose Kultuurikeskuses Kose Huvikooli muusikaosakonna korraldatud “Kooskõlamine I” ansamblipalade konkursi lõppkontsert ja autasustamine ning kogumiku tutvustamine.

Konkursile laekus ligi 40 muusikateost, žürii (koosseisus Tõnu Kõrvits, Age Veeroos ja Liis Mäevälja) valis välja eraldi nooremale ja vanemale vanuseastmele kirjutatud palade hulgast 3 preemiaväärilist teost ning kokku 18 pala ansamblikogumikku.

Nooremale vanuseastmele (I-IV klass) kirjutatud teoste arvestuses pälvis
I preemia Merike Kulli teosega “Reis maailma lõppu” (klaverile kuuel käel),
II preemia Martin Tuuling duoga “Pärastlõuna rahu” (flöödile ja kitarrile),
III preemia Helis Rosin trioga “Karjupoja unelaul” (viiulile, kellamängule ja klaverile).

Vanemale vanuserühmale (V-VII klass, keskaste) loodud teostest pärjati
I preemiaga Martin Tuulingu “Nightlight Thoughts” (klarnetile ja kitarrile),
II preemiaga Viktoria Grahvi duo “Öölaul” (flöödile ja kandlele),
III preemiat anti välja kaks ning nende vääriliseks tunnistati Tõnis Leemetsa “Serenaad” (kitarrile ja tšellole) ja Marcelo Politano “Unistuste maastik” (klarnetile ja klaverile).

Kogumikku valiti veel Merike Pedaste, Kertu Katriin Kotkase, Brenda Pärteli, Piret Saare, Merilyn Jaeski, Mariann Rauna, Hele-Riin Rauna ja Säde Ariel Ojasoo looming.

Kontserdil esitasid uudisloomingut Kose Huvikooli, Saku Muusikakooli, Tabasalu Muusika- ja Kunstikooli, Nõmme Muusikakooli, Georg Otsa nim Tallinna Muusikakooli õpilased ja õpetajad ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia tudengid.

Ansamblipalade kogumikku valiti meie kooli õpilaste ja vilistlaste Merilyn Jaeski, Brenda Pärteli ja Viktoria Grahvi teosed, nende loomingut esitasid kontserdil praegused ja endised Otsa kooli õpilased Marie Peterson, Miina Olli, Paulina Andrejeva, Miia Polding, Antti Marjapuu ja Taavi Poll.

Noodikogumikku “Kooskõlamine I” on võimalik huvilistel soetada kirjastusest SP Muusika.

Lisainfo ja tulemused  https://kosehuvikool.ee/huvikool/ansamblipalade-konkursi-kooskolamine-i-tulemused/

Õnnitleme õpilasi ja õpetajaid!