Ava alamenüü

Puhk- ja löökpillid

Puhk- ja löökpillide osakonnas saab õppida peaaegu kõiki puhkpille (flööt, plokkflööt, barokkflööt, oboe, klarnet, fagott, saksofon, trompet, metsasarv, tromboon, eufoonium, tuuba) ja löökpille. Lisaks erialale saavad noored mängijad algteadmisi pillimängu metoodikast ja puhkpillimuusika ajaloost, õpitakse dirigeerimise aluseid. Mänguoskused arenevad ansamblitundides, sümfoonia- ja puhkpilliorkestris. Huvilised saavad osaleda bigbändis.
Õpilane saab laiapõhjalise muusikalise hariduse õpingute jätkamiseks muusikakõrgkoolis ja tööks orkestrandina erinevates orkestrites.

Puhk- ja löökpilli eriala õpetavad koolis Tarmo Johannes, Peeter Malkov,  Tarmo Velmet, Reet Käärik, Vello SakkosTaavi-Mats Utt, Reet Sukk, Taavi Kuntu, Lauri Sepp, Sulev Sommer, Kalmer Kiik, Madis Vilgats, Rein Roos.

Osakonna lõpetanute hulgast on võrsunud tuntud soliste, pedagooge ja kultuuritegelasi, teiste hulgas ka Neeme Järvi (löökpillid) ja Erkki-Sven Tüür (flööt).

Vastuvõtueksami nõuded erialas