Klassikaline laul

Klassikalise laulu osakonna õpilased omandavad laiahaardelise erialase ja üldmuusikalise hariduse. Õppeainete seas on soolo- ja ansamblilaul, näitlejameisterlikkus, lavakõne, lavaline liikumine, lauluteatri alused, võõrkeelte häälduskursused jne.

Kool pakub noortele rohkelt esinemisvõimalusi – Mustpeade Maja Valges saalis, Tallinna Jaani kirikus, Rootsi-Mihkli kirikus, Rakvere Kaurikoolis, esinemisi “Heliseva Linnamüüri” raames jne.
Lauluosakonna õpilased on edukalt esinenud nii vabariiklikel kui rahvusvahelistel konkurssidel.
Osakonna vilistlased on edukalt jätkanud lauluõpinguid EMTA-s, Helsingi Sibeliuse Akadeemias, Haagi Kuninglikus Akadeemias, Soti Kuninglikus Konservatooriumis, Londoni Guildhall`i Muusika- ja Teatrikoolis jm.

Georg Otsa nim Tallinna Muusikakooli väljapaistvate lõpetajate seas on paljud tuntud endised ja praegused lauljad – Urve Tauts, Anu Kaal, Heli Lääts, Taimo Toomast, Annaliisa Pillak, Kai Rüütel, Heli Veskus, Marika Eensalu, Kädy Plaas-Kala jt.

Hetkel õpetavad soololaulu, Ludmilla Dombrovska-Keis, Heli Veskus, Arete Kerge, Aare Saal, Kädy Plaas-Kala, Risto Joost ja Eha Pärg. Lavalise liikumise juhendajaks on Kaja Lindal, näitlejameisterlikkuse, lavakõne ja lauluteatri saladusi aitab lahendada Lauri Kaldoja.