Ava alamenüü

Festival “Close Encounters“

Anna Regina Kalk, Ramuel Tafenau, Charles Aron Zobel, Robert Nômman

Anna Regina Kalk, Ramuel Tafenau, Charles Aron Zobel, Robert Nômman

Festival Close Encounters on Helsinki Pop/Jazz Konservatooriumi algatatud rahvusvaheline tudengifestival. Festivali idee on pakkuda noortele muusikutele võimalust esineda enda loominguga rahvusvahelisel areenil ning luua kontakte eakaaslastega välismaalt. Teine oluline osa festivalist on uue muusika kirjutamine. Kõikidest festivalil osalejatest moodustatakse uued ansamblikoosseisud milles osaleks inimesi 3-5 eri maast. Nende gruppidega osaletakse songwringu õpitubades ning hiljem kirjutatakse üheskoos üks uus muusikapala. Lõpptulemust viimistletakse juhendajate käe all, salvestatakse videole ning esitatakse festivali avalikul lõppkontserdil.

Festivali kõik kontserdid toimuvad avalikes kontserdipaikades ning koostööd tehakse ka teiste, samaaegselt aset leidvate festivalidega. (Rajaton Jazz, jne) Kaasatud on ka meedia eriala tudengeid, kes aktiivselt pildistavad ning salvestavad, nii on esinemistest olemas ka heli-ja pildijälg.

Otsa kool on osalenud festivalil aastast 2012.

Lisaks Otsa koolile osaleb festivalil veel Helsinki Pop/Jazz Konservatoorium, Berklee College of Music, Peterburi Mussorgsi nim. Muusikakolledž, Ventspilsi Muusikakool, Hannoveri Muusika- ja teatrikõrgkool.

Õpilaste tagasiside

Tiina Adamson:

Helsingi Pop-jazz Konservatooriumis toimus 14. – 20. veebruaril 2016 rahvusvaheline originaalmuusika festival Close Encounters, millest võtsid osa Otsa kooli õpilased Rando Lilleorg,  Ats Tani,  Karl Madis Pennar ja Tiina Adamson.

Festivalil osalesid bändid Peterburist,  USAst Berklee kolledžist,  Lätist, meie koolist ning korraldaja Helsingi Pop-jazz  Konservatooriumist. Festival oli suunatud originaalmuusika loomisele – hommikud veedeti ühistes songwritingu sessioonides ning õhtud üksteise omaloomingu kontsertidel üle Helsingi. Osalejate sõnul oli Close Encounters suurepärane kogemus. Eestisse naaseti teadmisega,  et kui kõik bändiliikmed saavad oma ideid lookirjutamisesse panustada, sünnivad lood kergelt, kiirelt ja rõõmuga ning ka tulemus on mitmekesisem.