Õpetaja Risto Joost on Aasta Muusik 2018

Eesti Rahvusringhäälingu muusikatoimetajad valisid Aasta Muusikuks 2018 dirigent Risto Joosti kõrgete väärtuste kandmise ja edasiandmise eest muusikas.

Risto Joost on oma põlvkonna üks tähtsamaid kõneisikuid ja visionääre, kes paistab silma eesti heliloojate loomingu tellija ja tõlgendajana.
Tema kontserdid nii dirigendi kui ka lauljana on kõrgetasemelised ja inspireerivad ning jõudnud läbi rahvusvahelise muusikavahetus programmi ka teiste EBU liikmesraadiote kuulajateni.
Eesti Rahvusringhäälingut seob Risto Joostiga pika-ajaline koostöö, Klassikaraadio on vahendanud ja salvestanud suure osa tema kontsertidest.

Risto Joost (1980) on õppinud dirigeerimist ning laulmist Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, on täiendanud end Viini Muusika- ja Kaunite Kunstide Ülikoolis ning lõpetanud magistrantuuri Stockholmi Kuninglikus Muusikakõrgkoolis professor Jorma Panula klassis.
Joost on tunnustatud ooperi- ja kontsertide dirigent, tema repertuaarimapis on muusikat varabarokist nüüdismuusikani.

2009. aasta sügisest dirigeerib Risto Joost Rahvusooperis Estonia, hooajast 2012/2013 on ta eelmisel hooajal 25. aastapäeva tähistanud Tallinna Kammerorkestri peadirigent ja 2016. aastast on Joost Tallinna Filharmoonia kunstiline juht.
Sügisest 2015 on Risto Joost Leipzigi Raadio Mitteldeutscher Rundfunk koori dirigent ja kunstiline juht.
2011. aastal pälvis Risto Joost Eesti Vabariigi noore kultuuritegelase preemia ning 2016. aastal Eesti Muusikanõukogu helikunsti sihtkapitali aastapreemia.

Aasta Muusiku tiitel antakse Risto Joostile üle pidulikul stuudiokontserdil 22. jaanuaril 2019 kell 19 Eesti Raadio 1. stuudios.
Kontserdil esinevad koos laureaadiga Tallinna Kammerorkester ja Reinut Tepp.

Ülekande kontserdilt teevad Klassikaraadio, Vikerraadio ja Raadio 4 (kell 21) ning videoülekannet saab internetis jälgida aadressilt: kultuur.err.ee

Pikem intervjuu Risto Joostiga on saates “Eesti interpreedid” 20. jaanuaril kell 9.
Saate toimetab Nele-Eva Steinfeld. Kuula siit!