Noored muusikateadlased ja heliloojad Tartus

16. veebruaril toimus noorte muusikateadlaste konverents, seekord juba XV.

2004. aastal oli konverentside ellukutsujaks praegune EMTA professor Kristel Pappel eesmärgiga anda keskastme noorteadlastele esinemisvõimalus oma uurimustööde põhjal. Läbiviijateks on vaheldumisi olnud Tallinna Muusikakeskkool, Heino Elleri nimeline ja Georg Otsa nimeline kool. Tänavu oli korraldajaks Elleri nimeline Tartu Muusikakool.

2008. aastal liitus konverentsidega veel teinegi loominguline kokkusaamine – noorte heliloojate kohtumiskontsert.

Meie kooli esindasid Tartus Karolin Vetevoog III kursus, õp Maia Lilje, ettekandega “Artur Lemba Klaverikontsert nr 1 G-duur – ühe teose ja selle käsikirjalise noodimaterjali lavatee” ning Karl Aleksander Sirp II kursus, õp Raili Sule, ettekandega “Rasmus Puuri ooper  ”Pilvede värvid”  – ideest vastukajadeni”. Heliloomingut esindas Viktoria Grahvi, õp Tatjana Kozlova –Johannes, teos “Une–eelne” kahele ettevalmistatud klaverile (Diana Kiivit, Brigitta Petropavlova).

Raili Sule