Meie kooli õpilased olid edukad konkursil “Noor helilooja 2021”

24. aprillil  oli Eesti Muusika Päevade kavas konkursi Noor helilooja 2021 finaalkontsert, otseülekanne toimus Tartust Heino Elleri Muusikakooli Tubina saalist.

Žürii koosseisus Elis Hallik, Ülo Krigul ja Alo Põldmäe valis konkursile laekunud 30 helitöö hulgast finaalkontserdile 16 heliteost.

Meie kooli õpilased olid edukad konkursil. Konkursil osales kuus õpilast ja nad kõik pääsesid finaali!

  • Merilyn Jaeski “Mehaaniline liikumine mitmetasandilisel trajektooril”
  • Artur Tjagunovitš “Dust in the eyes”
  • Emiliya Borisova “Pimedus – Sähvatus – Kaja”
  • Margot Männik “Lained”
  • Brita-Liis Oruste “Märtsijänes”
  • Brenda Pärtel “Pilved”

Konkursi vanema vanusegrupi peapreemia LHV noor helilooja 2021 läks tänavu jagamisele kahe autori vahel. Žürii kõige kõrgema tunnustuse pälvisid Margot Männik teose eest “Lained”, mis kirjutatud klarnetile, kontrabassile ja marimbale ning Emiliya Borisova klaverile ja vibrafonile loodud teos “Pimedus – Sähvatus – Kaja”.

Žürii hinnangul on “LHV noore helilooja” peapreemia pälvinud teos “Lained” huvitava arengu ja dramaturgiaga, helilooja Margot Männik on meisterlik, hea tämbritunnetusega kõlavärvija, kes on tuttav muuhulgas nii 20. sajandi lõpu muusikaesteetikaga kui ka hilisema muusikaliteratuuriga. Emiliya Borisova teose “Pimedus – Sähvatus – Kaja” võlu seisneb žürii sõnul lihtsuses ning põnevate kujundite loomises, mis jätavad ka kuulaja fantaasiale ruumi. Nii Margot Männik kui Emiliya Borisova õpivad Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis kompositsiooni eriala õpetaja Tatjana Kozlova-Johannese käe all. Preemiaga kaasneb võimalus kirjutada teos festivali Eesti Muusika Päevad põhiprogrammi.

Žürii poolt samas vanuserühmas eraldi äramärgitud teoste hulka kuulus ka meie kooli kooridirigeerimise eriala õpilase Brenda Pärteli teos “Pilved“.

Klassikaraadio eripreemia pälvis Artur Tjagunovitš viiulile, kontrabassile ja löökpillidele loodud teosega “Dust in the eyes”.

Lisaks eelpoolnimetatutele pääsesid finaali ka meie kooli õpilased Merilyn Jaeski teosega “Mehaaniline liikumine mitmetasandilisel trajektooril” ja Brita-Liis Oruste teosega “Märtsijänes”.

Teosed kandis finaalkontserdil ette ansambel koosseisus Kerstin-Elisabeth Kullerkupp (viiul), Tõnu Kalm (klarnet), Jaan Kapp (klaver), Heigo Rosin (löökpillid) ja Jaanus Siniväli (kontrabass).

Konkursi lõppkontserdi kandis üle Klassikaraadio ja EMP TV ning kontserti saab järelkuulata ja vaadata Eesti Muusika Päevade kodulehelt.

Rohkem infot SIIT:

Õnnitleme õpilasi ja õpetajaid!

Noore helilooja konkursi finaalkontsert Autorallikas Rene Jakobson