Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli sümfooniaorkester osales noorteooperis “Kastanid tulest ehk Rahvusooperi poistekoori lood”.

Eelmisele nädalavahetusel Rahvusooperis Estonia jõudis järjekordselt publiku ette Andres Lemba ja Jaanus Vaiksoo seikluslik noorteooper “Kastanid tulest ehk Rahvusooperi poistekoori lood“.

Tegemist on spetsiaalselt Estonia 200-liikmelisele poistekoorile kirjutatud ooperiga. Lavastaja Uku Uusbergi sõnul näitab lavastus inimestele seda, mis võib juhtuda kooripoistega proovi ja kontserdi vahel, kui nad aja kulutamise eesmärgil hakkavad telefone näppima.

“Estonia poistekooril seisab õhtul ees tähtis kontsert. Enne esinemist on neil mõni tund vaba aega. Poisid satuvad ootamatult kokku veidra trammijuhiga, kes lubab neile oma imetrammiga enneolematut seiklust. Hüpatakse trammile ja seiklused ei lase end kaua oodata. Teele satuvad kaks kelmi, kes jälitavad poisse ja vastupidi. Lugu on täis põnevust, trikke ja tagaajamist ning muidugi lõbusaid laule poiste esituses,” kirjeldas libretist Jaanus Vaiksoo.

Poistekooriooperi “Kastanid tulest” helilooja on Andres Lemba, libretist Jaanus Vaiksoo, dirigent Hirvo Surva, lavastaja Uku Uusberg, kunstnik Kaspar Jancis, liikumisjuht Märt Agu. Kaasa teevad Alvar Tiisler, Indrek Ojari, jt, Rahvusooper Estonia poistekoor, Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli sümfooniaorkester ja Tsirkusestuudio Folie artistid.

Suur tänu meie kooli õpetajatele Andres Lembale ja Ingrid Roosele toreda elamuse eest!

Suur tänu Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli sümfooniaorkestri liikmetele:

Katri Urke, Eleri-Sirje Treiman, Elle Isabel Lindpere, Mari-Ellen Aaman, Eino Johannes Tiirinen, Katariina Linde, Marii Prii, Ingel Tagaküla, Anastassia Bulkina, Sandra-Helena Valdma, Heli Song, Susanna Saluste, Marietta Anete Viljanski, Anna-Helena Inno, Kadri Müürsepp, Marie Peterson, Miina Roost, Karmen Palusoo, Monika Väliste, Kirke Pertel, Luisa Susanna Kütson, Iti Miina Ulmas, Oliver Anni, Marie Luhamäe ja Robert Rebel.

Uute kohtumisteni!