Erasmus+ projekti “Crossroads” raames käisid meie kooli õpetajad õpirändel Portugalis.

Erasmus+ projekti “Crossroads” raames käisid meie kooli õpetajad Lembi Mets, Eva Punder, Kerstin Tomson ja Reet Käärik 20. – 24.novembril 2018 õpirändel Portugalis, Braga Muusikakonservatooriumis.

Braga kui Põhja-Portugali maakonnakeskus asub maalilises mägede vahelises orus ja on suuruselt riigi kolmas linn. 279. aastal eKr roomlaste poolt asutatud Braga on ühelt poolt Portugali religioosne pealinn, millele viitavad linnapildis kõrguvad lugematud gooti-, renessansi- ja barokkstiilis kirikud ja katedraalid. Teisalt asuvad Bragas kaks ülikooli ja mitmed erinevad haridusasutused, mistõttu on piirkonda koondunud palju ärksaloomulisi toimekaid inimesi.

Braga Muusikakonservatoorium on riiklik õppeasutus ja annab muusikalist õpet kõigil klassikalistel erialadel paralleelselt üldainetega 1.-12. klassini 600-le õpilasele. Enamik lõpetanutest suundub edasi õppima muusikaülikoolidesse. Koolis töötab 135 õpetajat.

Kolme sisuka õpirände-päeva jooksul Bragas:

  • Külastasid meie õpetajad tunde, õpilaste esinemisi ja õpetajate kontserti
  • Kohtusid kooli direktoriga ja nõunike kogu esindajaga
  • Andsid intervjuu kooli ajalehele
  • Külastasid „Maximinos” kooli ja tutvusid pimedate õpilaste muusika õpetamise eripäradega
  • Tutvuti ka Portugali kultuuri ja köögiga

Kuna portugallased on väga külalislahked ja sõbralikud, tekkis kolleegidega väga hea kontakt. Vastastikused olid ka soovid edaspidise koostöö jätkamise osas.

Oma reisimuljeid ja õpirände kogemusi meie kooli õpetajatele jagasid Lembi, Eva, Kerstin ja Reet teisipäeval, 11. detsembril Otsa kooli saalis.

PILDIGALERII REISIST LEIAB SIIT:

https://photos.app.goo.gl/TXaPTL4qH1kkRfcq8