Ava alamenüü

Rütmimuusika laulmine

Rütmimuusika laulmise osakonnas saab õppida lauljaks-muusikuks, kes suudab lugeda ja kirjutada nooti, orienteerub erinevates muusikastiilides ja oskab professionaalselt kasutada oma häält. Otsa kooli rütmimuusik-laulja on hea ansamblipartner ja aktiivne esineja.

Rütmimuusika hariduse andmine Otsa koolis sai alguse tänu Uno Naissoole, kelle eestvedamisel avati 1977. aastal estraadiosakond. Osakond on aegade jooksul mitu korda nime vahetanud, kuid eesmärgiks oli ja on alati olnud professionaalse hariduse andmine rütmimuusikutele, nii lauljatele kui pillimeestele.
Meie kooli tuntumad lauljad-vilistlased on Kare Kauks, Airi Allvee, Janika Sillamaa, Katrin “Kate” Mandel, Kaire Vilgats, Helin-Mari Arder, Liisi Koikson, Sandra Nurmsalu, Anna Põldvee (Pärnoja), Rebecca Kontus, Silver Laas, Marilin Kongo, Tuuli Taul (Velling), Marvi Vallaste, Tuuli Rand, Vivi ja Viveli Maar, Rosanna Lints, Marie Margarite Vaigla, Eleryn Tiit, Inga Tislar, Kristi Raias, Marianne Leibur jt.

Kooli estraadi-, levimuusika-, pop-jazz-, või tänase nimetusega rütmimuusika osakonna on lõpetanud paljud tuntud muusikud, kellest mitmed on jätkanud ka samas koolis õpetamist. Laulmise eriala õpetajad on aegade jooksul olnud tunnustatud Eesti muusikud, nt Uno Loop, Heidi Tamme, Jaak Joala, Silvi Vrait, Kare Kauks, Elo Toodo, Helin-Mari Arder, Kadri Koppel jt.
Kauaaegne osakonnajuhataja ja laulmise eriala õpetaja oli kooli vilistlane, muusik ja laulja Uno Loop. Kümneid aastaid juhtis osakonda Mare Väljataga, kes loobus osakonnajuhi ametist 2013. aastal. Suure panuse lauljate arengusse on andnud mitmeid aastaid kontsertmeistrina töötanud Vladimir Krieger.

Käesoleval õppeaastal tegutsevad RML suuna eriala õpetajatena Mare Väljataga, kooli kahekorde vilistlane Eve Pärnsalu (hetkel tegev ka RML juhtivõpetajana), kooli endised õpilased Bert Pringi ja Reelika Ranik, vilistlane Maarja Aarma ning Jana Kütt. Vokaalansamblite juhendajad on Mare Väljataga ja Maarja Aarma. Hääleseadet annavad Bert Pringi ja kooli vilistlane Anneli Pilpak. Lisaks laulmisele, ansamblitele ja muusikateoreetilistele ainetele saab RML osakonnas õppida ka lavakõnet ja lavalist liikumist. Lavalise liikumise tunde viib läbi Kristin Pukka Murula. Lavakõne tunde juhendab Karolin Jürise. Kontsertmeistritena on tegevad Ülo Mälgand, Tiit Saluveer, Rene Puura ja Rain Rämmal.

Õppida saab

♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫