Tähistamaks 50 aasta möödumist olulisest muusikasündmusest eesti kultuuriloos tõid Otsa kooli rütmimuusika õpilased 2. ja 3. mail lavalaudadele kooli esimese džässetenduse.
Muusikali idee sündis kooli õppejõu Toivo Undi loengutest – selgus, et sügaval külma sõja ajal õnnestus nõukogude võimude kiuste eesti noortel heliloojatel Uno Naissool, Valter Ojakäärul ning tollasel kultuuriministril Heinrich Shultzil läbi viia suur rahvusvaheline džässifestival. Kuulajaid sõitis kohale üle kogu liidu ning esinejaid raudse eesriide tagantki. Festivalikülastajate seas saabus Tallinnasse ka legendaarne Charles Lloyd’i Quartet USAst, kellel aga keelati esineda. Põnevate sündmuste keerises pöörlesid noored muusikaarmastajad Lembit Saarsalu, Els Himma, Anne Erm, Reet Linna, Toivo Unt ja teised.
Etendusel pealtvaatajana osalenud Anne Ermi esmamulje oli, et etendus oli väga meeleolukas ja fantaasiarikas. Aastal 1967 tal veel Jazzkaare festivali loomise ideed ei olnud, küll aga laulis ta ansamblis Collage, mis oleks pidanud esinema järgmisel džässifestivalil, kuid see jäi paraku ära.
Aplaus kõigile osalejatele ja pealtvaatajatele!
Etendused toimusid 2. ja 3. mail 2017 Vene Kultuurikeskuses.
Osades: Guido Kangur, Marie M. Vaigla, Rahel Ollisaar, Karl Sander Saarik, Tiina Adamson, Karl E. Valkna, Mait Mikussaar, Andro Urb, Tobias Tammearu jt.
Juhendajad: Maarja Mitt, Andri Luup, Siim Aimla
Kunstnik: Kristina Lõuk
Fotode autor: Elina Poll-Riives