Algab konkurss loodavale kaunite kunstide koolile nime leidmiseks.

Haridus- ja Teadusministeerium kuulutab välja konkursi, et leida nimi loodavale kaunite kunstide koolile. Konkursile oodatakse nimepakkumisi 1. märtsiks.

Kooli asutava direktori Eero Rauna sõnul on kooli nimevalik järgmine väga oluline samm kooli asutamiseks. „Täna on loodava ühendkooli töönimeks Kaunite Kunstide Kool. Konkursiga loodame leida sellise nime, mis paremini kannaks kolme ühineva kooli olemust, väärtusi ja traditsioone,“ sõnas Raun.

Ühendkool luuakse tänaste Tallinna Muusikakeskkooli, Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli ja Tallinna Balletikooli baasil. Ühendkooli nimetus saab olema eelkõige tulevase kooli kaubamärk, mis on lihtne, meeldejääv ja üheselt mõistetav erinevates keeltes. Kaubamärk peaks sobima kokku ühendkooli ambitsiooniga olla kõrge õppekvaliteediga ja rahvusvahelise haardega kool, kus saab õpetust valdav osa Eesti professionaalsetest muusikutest ja tantsijatest.

Nimevariante saab esitada kuni 1. märtsini siin.

Konkursile laekunud töid hindab laiapõhjaline 18-liikmeline žürii, kuhu kuuluvad Tallinna Muusikakeskkooli, Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli ja Tallinna Balletikooli töötajate ja õpilaste esindajad ning nende koolide erinevate partnerorganisatsioonide esindajad ja valdkonnaspetsialistid. Žürii töö tulemused esitatakse ühendkooli loomise eest vastutavale juhtkomisjonile ning kooli nime kinnitab haridus- ja teadusminister. Nimekonkursil osalejatele on auhindu välja pannud Rahvusooper Estonia, Tallinn Music Week ja teised.

Ühendkooli õppehoone ehitatakse Tallinnas aadressile Pärnu maantee 59. Hoone arhitekt on austerlane Thomas Pucher. Uues hoones on planeeritud maailmatasemel õppe-, harjutus- ja esinemistingimused kõikidele koolides täna õpetavatele erialadele. Uue koolihoone ehitus algab hiljemalt 2020. aasta alguses ning õppetööd alustatakse täismahus 1. septembril 2022.

Lisainfot loodava ühendkooli kohta leiab siit.