Venda Tammanni mälestuskontsert tõi Otsa kooli akordioniste üle terve Eesti

15. oktoobril toimus Otsa kooli saalis traditsiooniline Venda Tammanni mälestuskontsert. Üles astusid mitmed ansamblid ja solistid Otsa koolist, Elleri koolist ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiast.

Venda Tammann (6. oktoober 1932 – 9. jaanuar 2010) oli eesti akordionist ja muusikapedagoog, kes töötas suure osa oma elust just Otsa koolis. Ta lõpetas 1947. aastal Raeküla kooli ning aastal 1951 akordioni erialal Pärnu lastemuusikakooli. Aastal 1956 lõpetas Tammann Tallinna muusikakooli ja aastal 1968 Tallinna Riikliku Konservatooriumi, kust sai nii akordionisti (Leopold Vigla klassis) kuika puhkpilliorkestri dirigendi (Jaan Kääramehe klassis) diplomi.

Venda Tammann oli Eesti NSV teeneline kunstnik, Eesti Akordioniliidu asutaja- ja auliige, Eesti NSV Riikliku Filharmoonia solist ning koolinoorte üldlaulupidude akordioniansamblite üldjuht.