Algab konkurss loodavale kaunite kunstide koolile nime leidmiseks.

Haridus- ja Teadusministeerium kuulutab välja konkursi, et leida nimi loodavale kaunite kunstide koolile. Konkursile oodatakse nimepakkumisi 1. märtsiks.

Kooli asutava direktori Eero Rauna sõnul on kooli nimevalik järgmine väga oluline samm kooli asutamiseks. „Täna on loodava ühendkooli töönimeks Kaunite Kunstide Kool. Konkursiga loodame leida sellise nime, mis paremini kannaks kolme ühineva kooli olemust, väärtusi ja traditsioone,“ sõnas Raun.

Ühendkool luuakse tänaste Tallinna Muusikakeskkooli, Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli ja Tallinna Balletikooli baasil. Ühendkooli nimetus saab olema eelkõige tulevase kooli kaubamärk, mis on lihtne, meeldejääv ja üheselt mõistetav erinevates keeltes. Kaubamärk peaks sobima kokku ühendkooli ambitsiooniga olla kõrge õppekvaliteediga ja rahvusvahelise haardega kool, kus saab õpetust valdav osa Eesti professionaalsetest muusikutest ja tantsijatest.

Nimevariante saab esitada kuni 1. märtsini siin.

Konkursile laekunud töid hindab laiapõhjaline 18-liikmeline žürii, kuhu kuuluvad Tallinna Muusikakeskkooli, Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli ja Tallinna Balletikooli töötajate ja õpilaste esindajad ning nende koolide erinevate partnerorganisatsioonide esindajad ja valdkonnaspetsialistid. Žürii töö tulemused esitatakse ühendkooli loomise eest vastutavale juhtkomisjonile ning kooli nime kinnitab haridus- ja teadusminister. Nimekonkursil osalejatele on auhindu välja pannud Rahvusooper Estonia, Tallinn Music Week ja teised.

Ühendkooli õppehoone ehitatakse Tallinnas aadressile Pärnu maantee 59. Hoone arhitekt on austerlane Thomas Pucher. Uues hoones on planeeritud maailmatasemel õppe-, harjutus- ja esinemistingimused kõikidele koolides täna õpetavatele erialadele. Uue koolihoone ehitus algab hiljemalt 2020. aasta alguses ning õppetööd alustatakse täismahus 1. septembril 2022.

Lisainfot loodava ühendkooli kohta leiab siit.

 

Uno Naissoo loomingu- ja interpretatsioonikonkurss tuleb taas!

Uno Naissoo nimelisest loomingu- ja interpretatsioonikonkursist võivad osa võtta kõik kuni 35-aastased muusikud. Uudisloomingulistele võistlustöödele (laulud ja instrumentaalpalad) žanrilisi piiranguid ei ole. Võistlustööde ettekandmine toimub autoripoolsete jõududega.
Võistlustöö palume saata järgmises formaadis:

  • mp3-audiofail, mis ei sisalda loo autori nime.
  • meloodianoot või partituur;
  • autorite nimed ja kontaktandmed eraldi lehel (e-posti puhul manusena);
  • laulude puhul tekst.

Võistlustöö tuleb esitada hiljemalt 11. märtsiks 2019 e-postile konkurss@otsakool.edu.ee või aadressile Vabaduse väljak 4, 10146 Tallinn märgusõnaga „Naissoo konkurss 2019“.
Lõppvooru pääsenud võistlustööde nimekiri avaldatakse Otsa kooli koduleheküljel www.otsakool.edu.ee ja Otsa kooli Facebooki lehel hiljemalt 18. märtsil 2019.
Lõppvoor toimub pühapäeval, 14. aprillil 2019 kell 14 avaliku kontserdina Otsa kooli saalis (Vabaduse väljak 4, Tallinn).

Uno Naissoo loomingu- ja interpretatsioonikonkurss 2019 konkursi reeglid leiad SIIT:

Erasmus+ projekt “Crossroads” on hoo sisse saanud.

Käesoleval nädalal toimuvad korraga kaks õpilaste ja õpetajate õpirännet.

1. Erasmus+ projekti “Crossroads” raames sõitsid 3. veebruaril meie kooli õpilased Arina Makarenko, Karmen Palusoo ja Anastassia Sergejeva ja õpetajad Tiina Välja ja Reet Sukk Madeira Kunstide kooli (Escola Professional das Artes da Madeira).
Õpilaste välispraktika kestab kolm nädalat. Kõik õpilased saavad Madeira õpeajate juures eriala ja kammeransambli tunde ja praktika lõppedes astuvad üles soolo ja kammerkavadega 22. veebruaril toimuval kontserdil. Karmen teeb kaasa lisaks kooli sümfooniaorkestri proovitsükli ja osaleb 24. veebruaril kooli orkestri kontserdil.
Lisaks saavad õpilased õppida portugali keelt ja Madeira ajalugu, tutvuda saare vaatamisväärsuste ja kultuuriga ning külastada Orquestra Classica da Madeira kontserte.
Õpetajad viibivad Madeiral 9. veebruarini. Vahetavad pedagoogilisi a erialaseid kogemusi sealsete õpetajatega ning kuulavad ja annavad tunde ning külastavad kontserte.

Õpilaste toimetustest ja kogemustest saate lugeda nende blogist.

Karmen Palusoo blogi asub aadressilhttps://muusikaminuseneses.com/

Teiste osalejate blogis asub aadressil: https://otsakooli.blogspot.com/

2. Teisele õpirändele Kuopiosse, Soome, sõidavad 5. veebruaril koos direktor Ivo Lillega õpetajad Reet Käärik, Kadri-Ann Sumera, Piret Väinmaa, Meeme Saareväli ja Tarmo Velmet. Nelja päeva jooksul külastatakse Kuopio konservatooriumis toimuvat Inclusive Pedagogy of Arts – Europa (kaasav kunstipedagoogika Euroopas) seminari, vahetatakse kogemusi ja arutletakse muusikapedagoogika küsimusi nii tavapärase kui kaasava hariduse kontekstis.

XXI üleriigiline klaveriansamblite festival.

Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli saalis toimuval festivalil „Allegro“ astuvad üles õpilaste ja õpetajate klaveriansamblid. Seekordsele festivalile on registreerunud mängijad 16-st koolist: Aseri, Jõelähtme, Kiili, Kohila, Kose, Lasnamäe, Paldiski, Rae, Tartu II Muusikakool. Tallinnast Triin-Maret Laulu Klaveristuudio, Tallinna Muusika Keskkool, Püha Johannese Kool, Huvikeskus Kullo ja Georg Otsa nim Tallinna Muusikakool.

Olete kõik oodatud!

Õpetaja Raul Vaigla saab presidendilt teenetemärgi!

President Kersti Kaljulaid annab Eesti Vabariigi 101. sünnipäeva eel riigi teenetemärgid 112 inimesele, kelle pühendumus oma kutsetööle või kogukonnale on muutnud Eesti elu paremaks.

Teenetemärgid on tunnustus Eesti inimestele ja Eesti toetajatele välisriikides nende sihikindluse eest oma tegevuses ning lojaalsuses põhimõtetele, millele toetub kaasaegne Eesti – avatusele ja demokraatiale, teadmistele ja ettevõtlikkusele, hoolimisele ja märkamisele, seisab presidendi kantselei teates.

President Kersti Kaljulaid annab teenetemärgid üle 22. veebruaril Arvo Pärdi keskuses.

Valgetähe V klass

Raul Vaigla – muusik

Teenetemärkide saajate nimekiri SIIT:

Palju õnne, õpetaja Raul Vaigla!

Klaveriõpilased saavutasid mitmeid preemiaid koolidevahelisel konkursil!

25.- 26. jaanuaril toimus  pika traditsiooniga sündmus klaverimängijatele – koolidevaheline pianistide konkurss Tallinna Muusikakeskkoolis. Osalesid TMKK, Tallinna Georg Otsa nim Muusikakooli ja Tartu Heino Elleri nim Muusikakooli noored pianistid, kokku üle 30 mängija.

Meie klaveriõpilased said seal mitmeid häid tulemusi.

Vanimas vanuserühmas

I koht Arina Makarenko (õp Kadri-Ann Sumera, Ülle Sisa, Peep Lassmann)

III koht Karolin Sigus (õp Inga Arro)

Keskmises vanuserühmas

II koht Brigitta Petropavlova (õp Kadri-Ann Sumera, Ülle Sisa, Peep Lassmann)

Nooremas vanuserühmas

II koht Tarmo Univer (õp Kadri-Ann Sumera)

III koht Marc-Rene Šmits (õp Ia Remmel)

Diplomid: Madis Aasalo (õp Ralf Taal), Ketly Iouriev (õp Ia Remmel), Marija Arošjus (õp Ia Remmel)

PALJU ÕNNE!

Tulemused leiad SIIT:

 

 

Otsa kooli noored talendid & Tallinna Kammerorkester 30. jaanuar 2019

Georg Otsa nim. Tallinna Muusikakool esitleb:

Kolmapäeval, 30.jaanuaril 2019 kell 18:00 Mustpeade maja Valges saalis

KONTSERT “Otsa kooli noored talendid”

koos TALLINNA KAMMERORKESTRIGA

SOLISTID:

Mariliis Tiiter (laul, II kursus, õp Eha Pärg, km Alla Kitas)
Laura- Retti Laos (laul, III kursus, õp Eha Pärg, km Alla Kitas)
Naatan Hollman (trompet, III kursus, õp Taavi Kuntu, km Dede Noodla)
Karmen Palusoo (flööt, III kursus, õp Peeter Malkov, km Tiiu Maasing)
Meeri Kraas ( klavessiin, II kursus, õp Reinut Tepp)
Martin Karu (laul – kontratenor, I kursus, õp Risto Joost, km Reinut Tepp)
Anna – Helena Inno (vioola, II kursus, õp Kerstin Tomson, km Reinut Tepp)
Anastassia Danilenko (laul, II kursus, õp Aare Saal, km Alla Kitas)
Tšelloduo Lii Schmidt, Marie Peterson ( EÕ õp Lembi Mets, km Reinut Tepp)
Heli Song (viiul, EÕ õp Eva Punder, km Kristiina Golik-Železnjak)
Maria Säkki (viiul, EÕ õp Eva Punder, km Kristiina Golik-Železnjak)
Miina Roost (kontrabass, EÕ Meeme Saareväli, km Tiiu Maasing)
Kirke Pertel (oboe, II kursus, õp Reet Käärik, km Tiiu Maasing)
Hannah Tuulas (viiul, EÕ õp Ester Vain, km Olga Kulikova
Teodor Hirvoja (marimba, III kursus, õp Rein Roos, km Ralf Taal)

Rohkem infot leiad SIIT:

Õpetaja Risto Joost on Aasta Muusik 2018

Eesti Rahvusringhäälingu muusikatoimetajad valisid Aasta Muusikuks 2018 dirigent Risto Joosti kõrgete väärtuste kandmise ja edasiandmise eest muusikas.

Risto Joost on oma põlvkonna üks tähtsamaid kõneisikuid ja visionääre, kes paistab silma eesti heliloojate loomingu tellija ja tõlgendajana.
Tema kontserdid nii dirigendi kui ka lauljana on kõrgetasemelised ja inspireerivad ning jõudnud läbi rahvusvahelise muusikavahetus programmi ka teiste EBU liikmesraadiote kuulajateni.
Eesti Rahvusringhäälingut seob Risto Joostiga pika-ajaline koostöö, Klassikaraadio on vahendanud ja salvestanud suure osa tema kontsertidest.

Risto Joost (1980) on õppinud dirigeerimist ning laulmist Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, on täiendanud end Viini Muusika- ja Kaunite Kunstide Ülikoolis ning lõpetanud magistrantuuri Stockholmi Kuninglikus Muusikakõrgkoolis professor Jorma Panula klassis.
Joost on tunnustatud ooperi- ja kontsertide dirigent, tema repertuaarimapis on muusikat varabarokist nüüdismuusikani.

2009. aasta sügisest dirigeerib Risto Joost Rahvusooperis Estonia, hooajast 2012/2013 on ta eelmisel hooajal 25. aastapäeva tähistanud Tallinna Kammerorkestri peadirigent ja 2016. aastast on Joost Tallinna Filharmoonia kunstiline juht.
Sügisest 2015 on Risto Joost Leipzigi Raadio Mitteldeutscher Rundfunk koori dirigent ja kunstiline juht.
2011. aastal pälvis Risto Joost Eesti Vabariigi noore kultuuritegelase preemia ning 2016. aastal Eesti Muusikanõukogu helikunsti sihtkapitali aastapreemia.

Aasta Muusiku tiitel antakse Risto Joostile üle pidulikul stuudiokontserdil 22. jaanuaril 2019 kell 19 Eesti Raadio 1. stuudios.
Kontserdil esinevad koos laureaadiga Tallinna Kammerorkester ja Reinut Tepp.

Ülekande kontserdilt teevad Klassikaraadio, Vikerraadio ja Raadio 4 (kell 21) ning videoülekannet saab internetis jälgida aadressilt: kultuur.err.ee

Pikem intervjuu Risto Joostiga on saates “Eesti interpreedid” 20. jaanuaril kell 9.
Saate toimetab Nele-Eva Steinfeld. Kuula siit!

 

Otsa kooli sümfooniaorkestri kontsert 13. jaanuaril Rakvere Eragümnaasiumi saalis!

Rohkem infot leiad SIIT:

Registreeri ennast maailmamuusika laagrisse “MaailmaOtsas 2019”

Laager toimub 27.veebruarist – 3. märtsini 2019 Otsa kooli saalis!
Maailmamuusika laagrisse on oodatud osalema kõik noored alates vanusest 15, kellel silm särab etno vaimust ja tahavad oma vaimustust musikaalselt välja elada toredate omasuguste muusikutega.

Viis päeva täis musitseerimist, pillilugusid ja laule maailma eripaigust koos lahedate seadetega, lisaks improvisatsiooni-, rütmi-, dünaamika ja koosmänguharjutusi, palju suhtlemist, uued inimesed, superhead muusikud (kui ikka Sina ka osaled ;), õhtused jämmid ja hea tuju pikaks ajaks!

Laagri läbiviimisel kasutavad juhendajad Arno Tamm ja Maarja Soomre etno-metoodikat, mis põhineb materjali omandamisel kuulmise järgi. Osaleda saavad kõik erineva taustaga muusikud, kes mängivad mõnda pilli või laulavad. Kõikidest kohale tulnud pärimusmuusika gurmaanidest moodustub etno-orkester, mis annab 5 päevasele õppeperioodile korraliku lõppakordi Eesti Vabaõhumuuseumis vastlapäeval 3.märtsil suure kontserdiga. Laagris osalevad lisaks Otsa koolile ka Elleri kooli õpilased ning noored muusikud üle Tallinna.

Registreeruda saab siin: Registreerimine laagrisse

Juhendajad:

Arno Tamm on multiinstrumentalistist, helilooja-arranžeerija ning õpetaja, kes on tegutsenud eri žanrites ja koosseisudes (Paabel, Estonian Voices, Levski jne). Lisaks on ta õpetanud erinevates noortele muusikutele suunatud laagrites, sh Eesti Etno ja Koolijazz Viljandis. Eesti pärimusmuusika seadeid on ta loonud nii iseendale, vokaalansamblile, orkestrile kui erinevatele instrumentidele. Arno õpetab Heino Elleri nimelise Tartu Muusikakoolis pärimusmuusika improvisatsiooni ja arranžeerimist ja juhendab ansambleid.

Maarja Soomre on laulja, meloodika mängija ja Otsa kooli õpetaja. Ta musitseerib pärimusmuusika koosseisudes RÜÜT ja Päri Päri ning tema suur kirg on maailmamuusika, mille tõttu on ta osa võtnud mitmetest etnolaagristest: Etno Histria (Sloveenia), Etno Horvaatia, Ethnofonik Prantsusmaal, GLOMUS Camp Brasiilias ja Ethnofonik All Stars. Suvel oli ta juhendajaks Eesti ja Saksamaa etnolaagrites. Otsa koolis õpetab ta rütmimuusika teooriat ja pärimusmuusikat. 

Osalejate arv on piiratud.

Registreerujatel on osalustasuks 40 €. Toitlustus hinna sisse ei kuulu.

Osalemine Otsa kooli perele on TASUTA.

Meenutusi eelmise aasta lõppkontserdist: MaailmaOtsas tutvustav video

Facebooki leht: www.facebook.com/MaailmaOtsas/  Rohkme infot FBs

Maarja Soomre

maarja.soomre@otsakool.edu.ee