Ava alamenüü

Music Without Frontiers

Üldinfo

Music Without Frontiers (MWF).

Kahe aasta jooksul (2014 –2016) käivad 13 õpilast 3 nädalaks õppepraktikal Soomes, Hispaanias, Portugalis, Tšehhi Vabariigis, Poolas ja Suurbritannias. Erasmus+ õpirändeprojekti  rahastaja on SA Archimedes Haridustöö keskus.

10.01-30.01.2016 Madeiral  Conservatorio – Escola Profissional das Artes da Madeira olid välispraktikal Merike Heidielberg, Hälis Rünk ja Kerit Ilves

Õpilaste tagasiside:

(1. nädal) “Jõudsime Madeirale 10. jaanuaril. 2016. a, mis on täpselt nädal aega tagasi. Siinne vastuvõtt on olnud väga soe nii inimeste kui ilma poolest. Nädal on lennanud kiiresti, sest tegevust on palju. Iga päev on sisustatud kas ansamblitundide, orkestriproovide, erialatundide või tutvustavate programmidega. Lisaks kooliprogrammile oleme ka iseseisvalt vulkaanilist saart avastanud ja kohaliku eluga tutvunud. Näiteks täna läbisime 20-kilomeetrise matkaraja, mis oli väsitav, kuid seda väärt. Kooli poolt korraldati meile laupäeval ühine väljasõit vaalamuuseumisse ning õhtul olime kutsutud kohaliku sümfooniaorkestri kontserdile.

Seega nädal on olnud äärmiselt tihe, sellegi poolest jääme ootama uusi väljakutseid.”

Merike, Hälis ja Kerit

(2.nädal) “Teine nädal Madeiral on möödunud töiselt. Oleme ärevuses eelolevate kontsertide pärast. Näiteks neljapäeval, 28. jaanuaril, toimub konservatooriumis kammerkontsert, kus Merike esitab vioolal Prokofjevi teose “Tütarlaps Julia” balletist “Romeo ja Julia”, Hälis laulab Dowlandi “Flow my tears” ja Falla “El pano moruno” ning Kerit esitab Messageri konkursisoolo klarnetil.
Reedel toimub orkestri lõppkontsert, kus tulevad esitusele portugali helilooja Luis de Freitas Branco “Alentejana Süit”, Cyrillus Kreeki “Domine Jesu” (solist Hälis Rünk) ning samuti kõlavad Bizet ja Sibeliuse teosed.”

Kerit, Hälis ja Merike 27. jaanuaril 2016

Fotod