Kolme kooli kammermuusika sulandus kauniks kontserdiks

Kolme Kooli Kammermuusika Päeval said kokku Tartu Elleri kooli, Tallinna Muusikakeskkooli ja Otsa kooli noored muusikud, et pidada maha ühepäevane klassikalise kammermuusika minifestival. Tegemist on Otsa kooli õpetaja Lembit Orgse poolt aastal 1996 algatatud traditsiooniga, mis toob igal aastal ühes nimetatud koolis kokku erinevad õpilaste ansamblikoosseisud.

Ansamblimäng on instrumendiõppe oluline osa ja kõik kolm kooli töötavad selle nimel, et anda õpilastele ansamblimängus võimalikult lai kogemus ja hea ettevalmistus, jätkamaks kammermuusikaõpet kõrgkoolis. Seejuures on igati loomulik, et igal aastal saadakse kokku Kolme Kooli Kammermuusika Päeval selleks, et mängida ise ja kuulata teisi mängimas.

Sel aastal esitatud muusika oli stiililiselt eriti mitmekülgne – teosed pärinesid 16.–21. sajandist. Ka koosseisud olid väga mitmekesised – löökpillide ja puhkpillide kooslusest kuni klassikalise keelpillikvartetini välja. Pärast kontserti toimus väike koosviibimine, kus vahetati muljeid ja värskendati erialaseid kontakte.

Suur tänu kammermuusikapäeva läbiviijale ja korraldajale Piret Väinmaale ja kõigile teistele osalistele, kes ürituse õnnestumisele igati kaasa aitasid!

Vaata lisaks pilte kooli Facebooki-lehelt.