Venda Tammanni mälestuskontsert

Laupäeval, 14. oktoobril kl 14 toimub kooli saalis Venda Tammanni mälestuskontsert. Kõik on oodatud!

Venda Tammann (1932-2010) oli tuntud akordionimängija, Otsa kooli kauaaegne akordioni ja kandle osakonna juhataja ja pedagoog, kelle õpilased on paljude Eesti muusikakoolide õpetajad. Tema surma järel on muutunud traditsiooniks tema mälestuskontserdi korraldamine Otsa koolis, sel aastal aastal juba 7. korda. Lilled Rahumäe kalmistule ja uued pildid esimestest akordioniõpetajatest akordionilassi seintel aitavad ajalugu meenutada.

Eesti Kultuurkapitali toel on säilinud Venda Tammanni noodikogu. kus on säilinud nii sooloteoseid kui ansambli- ja orkestriseadeid. Erinevalt varasematest aastatest on sel aastal mälestuskontserdi põhiesinejateks akordioniansamblid, et taaselustada Tammanni seatud ja esitatud ansamblimuusikat.

Tutvustame ka 1980-ndate aastate akordionimuusika ERRi arhiivimaterjale ning ajalugu meenutavad Venda Tammanni vilistlased ja kolleegid.

Üritust toetab Eesti Kultuurkapital, MTÜ Akordionikool ja Eesti Akordioniliit.

Venda Tammann