Lahtiste uste päevale registreerumine on avatud!

Otsa kooli lahtiste uste päev toimub 1. märtsil! Kell 11.30 alustame uute sisseastujate tervituskontserdiga, pärast mida algavad kell 13 solfedžo- ja kell 14-16 erialakonsultatsioonid.

Kuigi eriaalakonsultatsioonid algavad üheaegselt, on võimalik külastada erinevaid konsultatsioone – pärast individuaalset põhikonsultatsiooni (kuhu ennast registreerite) liikuge soovi korral edasi huvipakkuvat eriala tutvustava õpetaja õppeklassi. Vastavat infot saate kohapeal.

Vaata lahtiste uste päeva ajakava siin

Registreeru lahtiste uste päevale siin

 

Laura-Retti Laos võitis konkursil “Baltic Amber 2018” kolmanda koha

Klassikalise laulu II kursuse õpilane Laura-Retti Laos (õp. Eha Pärg, kontsertmeister Alla Kitas) saavutas rahvusvahelisel noorte lauljate konkursil “Baltic Amber 2018” omas vanusegrupis III koha.

Konkurss toimus Lätis, Liepajas ja sellest võttis osa 82 noort lauljat Lätist ja Leedust. Laura-Retti esindas ainsana Eestit.

Soovime kogu koolipere poolt palju õnne!

Kolme kooli kammermuusika sulandus kauniks kontserdiks

Kolme Kooli Kammermuusika Päeval said kokku Tartu Elleri kooli, Tallinna Muusikakeskkooli ja Otsa kooli noored muusikud, et pidada maha ühepäevane klassikalise kammermuusika minifestival. Tegemist on Otsa kooli õpetaja Lembit Orgse poolt aastal 1996 algatatud traditsiooniga, mis toob igal aastal ühes nimetatud koolis kokku erinevad õpilaste ansamblikoosseisud.

Ansamblimäng on instrumendiõppe oluline osa ja kõik kolm kooli töötavad selle nimel, et anda õpilastele ansamblimängus võimalikult lai kogemus ja hea ettevalmistus, jätkamaks kammermuusikaõpet kõrgkoolis. Seejuures on igati loomulik, et igal aastal saadakse kokku Kolme Kooli Kammermuusika Päeval selleks, et mängida ise ja kuulata teisi mängimas.

Sel aastal esitatud muusika oli stiililiselt eriti mitmekülgne – teosed pärinesid 16.–21. sajandist. Ka koosseisud olid väga mitmekesised – löökpillide ja puhkpillide kooslusest kuni klassikalise keelpillikvartetini välja. Pärast kontserti toimus väike koosviibimine, kus vahetati muljeid ja värskendati erialaseid kontakte.

Suur tänu kammermuusikapäeva läbiviijale ja korraldajale Piret Väinmaale ja kõigile teistele osalistele, kes ürituse õnnestumisele igati kaasa aitasid!

Vaata lisaks pilte kooli Facebooki-lehelt.

Kooli õpetaja pälvis Kultuurkapitali aastapreemia

Veebruari algul anti Kultuurikatlas üle Eesti Kultuurkapitali aastapreemiad eelmisel aastal silma paistnud kultuuri- ja sporditegelastele.

Rõõm oli tõdeda, et rahvakultuuri valdkonnas pälvis peapreemia XII noorte laulupeo „Mina jään“ peadirigent Heli Jürgenson, kes on meie kooli kooridirigeerimise õpetaja.

Palju õnne kogu koolipere poolt!!!

Lähemalt saab preemiatest lugeda siit.

Tulekul Ungari professorite õpituba ja kontsert

Neljapäeval, 15. veebruaril viivad Ferenc Liszti nimelise Muusikaakadeemia professorid ja Kodály Instituudi õppejõud Anikó Novák ja Katalin Körtvési Otsa koolis läbi õpitoa, milles nad tutvustavad lähemalt Zoltán Kodály kuulsat meetodit (tuntud ka kui jo-le-mi suhteline helikõrguste süsteem) ja annavad samal õhtul koos Otsa kooli õpilastega kontserdi.

Kontserdiga avatakse ühtlasi Zoltán Kodály elu ja loomingut tutvustav näitus „Maailm rõkaku rõõmust“. Kontserdil kõlavad ungari heliloojate, esmajoones Ferenc Liszti, Béla Bartóki ja Zoltán Kodály teosed. Sellel esinevad lisaks Katalin Körtvésile (laul) ja Anikó Novákile (klaver) Otsa kooli õpilased Karl Reimand (klaver) ja Karmen Kõrnas (laul), keda saadab klaveril Alla Kitas. Oma kogemustest Eestis räägib Otsa kooli ungarlasest löökpilliõpetaja Csaba Zoltan Marjan.

Kodály meetodit tutvustav õpituba algab Otsa koolis kell 13 ja õhtune Ungari heliloojatele pühendatud kontsert kell 18. Nii õpituba kui ka kontsert on osalejatele tasuta. Õpitoa ja kontserdi vahelisel ajal saab vaadata filme Kodály elust ja loomingust ning Kodály Instituudi rahvusvahelisest haridustegevusest.

Tunnustatud eksperdid ja muusikud Anikó Novák ja Katalin Körtvési on Kodály meetodit tutvustavaid töötubasid ja meistrikursusi viinud läbi üle maailma ning on välja töötanud ka oma meetodi, mis põhineb Zoltán Kodály ja tema kunagise õpilase Klára Kokasi muusikapedagoogia metoodikal. See ZeneZeni nime all tuntud meetod on avanud uue lähenemisviisi klaverimängu õpetusele.

Ungari helilooja ja muusikapedagoogika uute suundade rajaja Zoltán Kodály (1882-1967) sünnist möödus eelmise aasta 16. detsembril 135 aastat ja 6. märtsil surmast 50 aastat. Mälestusaasta raames korraldab Ungari Instituut mitmeid üritusi, et austada kuulsa helilooja mälestust ja tutvustada põhjalikumalt tema muusikaõpetuses väga laialdaselt levinud meetodit. Käesoleva ürituse viib Ungari Instituut ellu koostöös Georg Otsa nim. Tallinna Muusikakooliga.

Palume end õpituppa eelnevalt registreerida. Registreeruda saab SIIN.

Kontaktisik: Riina Kallas, riina.kallas@otsakool.edu.ee.

Kool võõrustas klaveriansamblite festivali

Laupäeval, 3. veebruaril oli Otsa kooli saal pilgeni täis noori klaveriõpilasi ja nende õpetajaid. Toimus 20. klaveriansamblite festival “Allegro” juubelifestival. Ürituse avasõnad lausus meie direktor Ivo Lille.

Oma asutamisajast alates 20 aastat tagasi on see liikumine ja festival olnud väga populaarne ja rahvarikas ning nüüd on hea meel, et tema koduks on meie Otsa kool.

Meie õpilastest esinesid klaveri eriala I kursuse õpilased Kristina Kavelitš ja Robert Telpt, klaveri eriala III kursuse õpilane Hambardzum Kechek ansamblis oma õe Lusinega, Karl Aleksander Sirp ja Teodor Hirvoja ning õpetajad Maie Koldits ja Jelena Elkind erinevates ansamblites. Kokku oli tulnud klaverilapsi ja nende õpetajaid lisaks meie koolile veel Lasnamäe, VHK muusikakooli, Jõelähtme, Paldiski, Narva Kreenholmi, Aseri, Tartu II, Paide, Ahtme, Türi muusikakoolidest, huvikeskusest “Kullo”, Tallinna Muusikakeskkoolist, Püha Johannese koolist ja Lia Traksi klaveriklassist.

Toreda ürituse korraldajate hulgas on ka meie õpetajad: Maie Koldits – kes oli üks selle liikumise algatajaid, Jelena Elkind ning teised suurepärased korraldajad on Jõelähtme muusika ja kunstikooli direktor Tiina Muddi, Paldiski kooli õpetaja Veera Nöps ja Lasnamäe muusikakooli õpetaja Anu Pärn.

Vaata pilte kooli Facebooki-lehelt.

Otsa kooli kasvandikud aitasid lavale tuua “Eestimaa atmosfäärid”

Möödunud aasta viimasel õhtul tuli Nordea Kontserdimajas 200 noore laulja ja muusiku poolt esiettekandele Pärt Uusbergi vabariigi sajandaks sünnipäevaks kirjutatud teos “Eestimaa atmosfäärid”.

Antud teos ja selle esitus on Otsa kooliga tihedalt seotud mitmel viisil: helilooja Pärt Uusberg Otsa kooli vilistlane (lõpetanud koorijuhtimise eriala – 2012), üle-eestiline neidudekoor LEELO dirigent Küll Kiivite on vilistlane, Eesti Noorte Segakoori dirigent Silja Uhs õpib hetkel kooli lauluerialal ja Eesti Noorte Puhkpilliorkesteri dirigent Sirly Illak-Oluvere on Otsa kooli puhkpilliorkestri juhendaja. Lisaks on kõikidest kollektiividest umbes 20 puhkpillimängijat ja lauljat Otsa kooli õpilased.

Tegemist on esmakordse suurprojektiga, millesse on kaasatud kõik üleriigilised noortekollektiivid – Eesti Meestelaulu Seltsi üle-eestiline poistekoor KALEV (dirigendid Indrek Vijard ja Kuldar Schüts), üle-eestiline tütarlastekoor ILMALILLED (dirigendid Ave Sopp ja Vilve Maide), üle-eestiline neidudekoor LEELO (dirigent Külli Kiivet), Eesti Noorte Segakoor (dirigent Silja Uhs) ja Eesti Noorte Puhkpilliorkester (dirigent Sirly Illak-Oluvere).

“Eestimaa atmosfääride” keskmes on Eestimaa aastaring. Teose muusika viib meditatiivsele rännakule Eestimaa looduse aastaringi, mis algas ja lõppes talves. Pärt Uusberg on loonud Eesti luuletajate (Ernst Enno, Juhan Liiv, Viivi Luik ja Hendrik Visnapuu) kaunitele tekstidele aastaaegade olemusi iseloomustavad uued laste-, neidude-, mees- ja segakooritsüklid, mida ühendavad puhkpillidele seatud aastaajale kohased regilaulud.

Lisaks muusikale pakkus teose esmaettekanne ka visuaalset silmailu – heliteost saatis Madis Reimundi kaadrid Eestimaa loodusest erinevatel aastaaegadel, millele oli loonud lavakujunduse kunstnik Getter Vahar ning valguslahenduse hinnatud valguskunstnik Priidu Adlas. Kontserdi sidus tervikuks helikunstnik Mait Visnapuu loodud helilised vahekujundid.

“Eestimaa atmosfäärid” on üks 2015. aastal toimunud EV100 muusikasündmuste ideekonkursi võitjatest, mis moodustavad EV100 muusika tähtsündmuste tuumiku ning juhatab sisse Eesti Vabariigi juubeliaasta.

Sirly Illak-Oluvere

Vaata fotosid teose esmaettekandest siit.

Klaveriansamblite festival “Allegro” kutsub kuulama!

Klaveriansambliseltsi Allegro ja klaveriosakonna koostöös toimub sel laupäeval, 3. veebruaril koolis 20. klaveriansamblite üleriigiline festival.

Festival pakub konkursivabas õhkkonnas esinemisvõimalust nii klaveriõpilastele vanuses 6-18 aastat kui ka nende õpetajatele.

20. ansamblimängupeost on osa võtmas 94 õpilast, 33 õpetajat 15 erinevast koolist. Meie kooli esindavad Jelena Elkindi õpilased Kristina Kavelitš, Robert Telpt ja Maie Kolditsi üldklaveri õpilased Karl Aleksander Sirp (MT II) ja Teodor Hirvoja (LP II).

Olete kõik oodatud festivali kell 11, 12.45 ja 14.30 algavaid kontserte kuulama!

Festivali toimkonna liige
Maie Koldits

Arina Makarenko pälvis rahvusvahelisel konkursil esikoha preemia!

Otsa koolis kolmandal kursusel klaveri erialal õppiv Arina Makarenko (õp. Ülle Sisa) pälvis rahvusvahelisel Suurte Heliloojate konkursil “Best Mozart Performance” parima Mozarti teose esituse eest 17-19 aastaste vanusegrupis esikoha preemia.

Konkursile saadetud esitus pärineb eelmise aasta 2. veebruaril Tallinna Mustpeade maja Valges saalis toimunud kontserdilt “Otsa kooli virtuoosid”, kus Arina soleeris Tallinna Kammerorkestri ees, esitades Wolfgang Amadeus Mozarti kontserdi nr 15, B-duur KV 450 (III Allegro). Orkestrit dirigeeris Kaspar Mänd.

Veebipõhisest konkursist võisid osa võtta kuni 25-aastased muusikud üle maailma.

Palju-palju õnne Arinale ja tema õpetaja Ülle Sisale!

Vaata Arina võidukat esitust SIIT! Konkursi tulemused.

Arina Makarenko kontserdil “Otsa kooli virtuoosid”, 2.02.2017. Foto pärineb Otsa kooli pildipangast.

Kool mälestab Linda Toomsalu

Manalateele on läinud lauluosakonna kauaaegne õpetaja-osakonnajuhataja Linda Toomsalu (6.11.1930-18.01.2018).

Nii kolleegid kui ka õpilased pidasid Lindat Õpetajaks. Õpilastele oli ta nõudlik pedagoog, kes õpetas neile Muusikat, hääletehnikat ja elu- ning kutse-eetikat. Oli neile ka Sõber.

Kolleegidele oli lahkunu suurepärane osakonnajuhataja, kes oskas oma inimesi, nii õpilasi kui ka õpetajaid liita sõpruskonnaks. Ta oskas “umbsõlmi” lahti harutada konfliktitult, sest ta oli ise väga aus ja väärikas inimene.

Head teed, kallis Sõber! Jääd alatiseks meie mälestustesse.

Mälestavad lauluosakond ja kogu koolipere.

 

Linda Toomsalu (Eesti Entsüklopeedia)