Round Table`i finaalkontserdil jagati auhindu

Neljapäeval, 19. oktoobril KUMUs toimunud Round Table`i klubi finaalkontserdil võitis peapreemia – õppimist toetava stipendiumi – klaveriõpilane Karl Reimand. Klubilise liikumise Ladies Circle Estonia auhinna sai omaloomingulise laulu “Mystery Man” esitamise eest Kristi Raias.

Esimest korda jagas auhindu Otsa kooli esindus (žüriisse kuulusid Erkki Piisang, Lembi Mets, Siim Aimla, Mare Väljataga ja Raili Sule), andes põhiauhinna marimbal ja vibrafonil mänginud Teodor Hirvojale. Klassika suunal tõsteti esile Brigitta Listra ja rütmimuusika suunal Kristi Raias.  Publiku lemmiku tiitli pälvis kitarriduo Paula Pajusaar ja Taavi-Hans Kõlar.

Otsa kooli õpilaste toetuseks loodud konkurss toimus juba 22. korda. Konkursi eesmärgiks on anda õpilastele võimalus esineda suuremale publikule väljaspool kooli, rikastades seeläbi noorte muusikute lavakogemust.

Konkursi korraldajaks on klubi Round Table 5 Tallinn NORD, mis kuulub 1927. aastal Inglismaalt alguse saanud heategevust toetavasse liikumisse. Tänaseks tegutseb Round Table 58 riigis. Eestis on loodud kokku 13 klubi, mis asuvad Tallinnas, Tartus, Pärnus, Paides, Kuressaares, Haapsalus ja Kärdlas.

Aitäh Round Table`ile konkursi toetamise eest!

Round Table`i konkursi 2017. aasta finalistid olid:
Laura-Retti Laos
Karl Reimand
Brigitta Listra
Teodor Hirvoja
Arina Makarenko
Laura Klesment
Anita Maasalu
Brenda Pärtel
Katri Urke
Saksofonikvartett
Paula Pajusaar ja Taavi-Hans Kõlar
Kristi Raias
Maarja Haamer
Marianne Leibur

 

Pilte konkursi finaalist:

Konkursi eelvoor, 6. okt. 2017 kooli saalis:

Katariina Liimataineni klaveri- ja kammermuusika kursus

27. ja 28. oktoobril on meie koolis erakordne võimalus osaleda rahvusvahelisel klaveri- ja kammermuusika kursusel, mille juhendajaks on professor ja pianist Katariina Liimatainen, kes on Kuopio Konservatooriumi õppejõud, Soome klaveriõpetajate Ühingu juhatuse liige ja Euroopa Kammermuusikaõpetajate Assotsiatsiooni aseesimees.

Liimatainen õpetab regulaarselt meistrikursustel kõikjal Skandinaavias ja Euroopas. Ta on õppinud Helsingis, Prahas, Viinis ja samuti Moskva Konservatooriumis.

Kursusele on oodatud pianistid, klaveriansamblid ja kammeransamblid, sealhulgas ka need, mille koosseisus pole klaverit. Registreerida saab kuni 22. oktoobrini.

Vaata lähemalt siit.

 

Fotod: Kontsert Venda Tammanni auks

Laupäeval, 14. oktoobril mälestas kool tuntud akordionimängijat, kooli kauaaegset akordioni ja kandle osakonna juhatajat ning pedagoogi Venda Tammanni.
Üritus algas lillede asetamisega Venda Tammanni haulale Rahumäe surnuaial, endiste akordionipedagoogide piltide avamisega Otsa kooli akordioniklassis ja kontserdiga. Üritusel oli ligi 50 esinejat ja saalitäis kuulajaid. Üritus toimus koostöös MTÜ-ga Akordionikool ja Eesti Akordioniliit. Projekti toetas Eesti Kultuurkapital.

Ülle Sisa noortele muusikutele: olge muusikasse pidevalt armunud!

Klaveriõpetaja Ülle Sisa on seda ühiskonna ühte olulisemat ametit – õpetaja ametit – pidanud üle viiekümne aasta. Õpetajate päeva puhul antud intervjuus soovitab ta muusikat õppivatele noortele olla pidevalt armunud muusikasse ja pühenduda kirglikult oma tööle. Intervjuu tegi kooli infojuht Riina Kallas.

Kultuurkapital andis Teile väga olulise preemia, mis väärtustab õpetajaid ja eelkõige eesti muusikaõpetajaid. Otsa kooli koolipere poolt soovime Teile selle preemia ja ka saabunud õpetajate päeva puhul palju õnne!

Aitäh!

Aastate jooksul on Teil välja kujunenud oma kompleksne õpetussüsteem. Usun, et paljud tahavad teada, millised on olnud Teie kui pedagoogi põhiprintsiibid, millest olete oma töös lähtunud?

Kuivõrd klaverimäng on tõeliselt mitmekülgseid oskusi nõudev komplitseeritud tegevus, on seda ka selle õpetamine. Seda võiks võrrelda mitme tundmatuga võrrandi lahendamisega, kus vastuseni jõudmiseks on olemas erinevaid lahenduskäike. Oluline on leida tundmatud ja võimalikult otsem tee soovitud tulemuseni.

Kasutades seda võrdlust, on minu jaoks kaheks tundmatuks õpilane ja õpetatav muusikateos, millede koodide murdmise oskusest sõltub edasise töö tempo, sisu ja kvaliteet.

Õpilase puhul arvestan tema isikuomadusi, oskusi, võimeid, soove ja huve. Teose puhul teen endale selgeks kõik vajaminevad parameetrid selle õpetamiseks ja interpreteerimiseks. Siis algab õpilasega koostöös tee otsimine seatud sihtide poole. Proovin pilku alati hoida kaugemal ees ja valida vastavalt sellele nägemusele igale õpilasele just temale vajaminevaid oskusi arendava repertuaari.

Põhiprintsiip, kui seda üldse sõnastada saab, on lihtne: kõik mida teed, tee nii hästi kui just sina suudad. See kehtib minu klassis nii õpilasele kui ka õpetajale!

Millal olite kindel, et tahate klaveriõpetajaks saada?

Intervjuud saab täispikkuses lugeda siit.

Tanel Klesment sai kultuurkapitalilt aastapreemia

Rahvusvahelisel muusikapäeval tunnustasid Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapital ja Eesti Muusikanõukogu Eesti muusikamaastiku parimaid. Kultuurkapitali aastapreemia pälvis teiste seas Otsa kooli helinduse õpetaja Tanel Klesment – Eesti muusika salvestamise eest. Soovime koolipere poolt palju õnne!

Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapital valis preemiate saajad välja avalikult esitatud kandidaatide hulgast. Tänavu anti välja üheksa preemiat, preemia suurus on 4000 eurot. Muusikapreemiate pidulik üleandmine toimus Estonia kontserdisaalis. Tseremoonia lavastaja oli Eva Koldits ja kunstiline juht Siim Aimla.

Vaata, kes said auhinnad siit. Eesti Rahvusringhäälingu poolt jäädvustatud pildigalerii pidulikult sündmuselt asub siin.

Vilistlase Irina Zahharenkova meistrikursus!

Otsa koolis toimub 14. ja 15. oktoobril koostöös keelpilliosakonna Reka Szilvay kursusega “Miks ja kuidas” vol. 11 IRINA ZAHHARENKOVA meistrikursus kooli klaveriõpilastele.

Pianist Irina Zahharekona on Otsa kooli üks silmapaistvamaid vilistlasi, rohkete rahvusvaheliste klaverikonkursside võitja ja laureaat (J. S. Bachi nimeline konkurss Leipzigis, G. Enescu nimeline konkurss Rumeenias, Alessandro Casagrande konkurss Itaalias jpt).

Otsa kool kutsub koolitusele-meistrikursusele

Tänavu 14. ja 15. oktoobril toimub koolitussarja “Miks ja kuidas” 11. kohtumine, kus oma teadmisi jagab Sibeliuse Akadeemia viiuliprofessor Réka Szilvay, kes viib viiuldajatele läbi meistrikursuse ning räägib spetsialistina pillimänguks kõige sobivamatest kehaasenditest. Saame teada:
– miks tekivad mängides pinged?
– miks me ei avasta oma mängupingeid õigeaegselt?
– milline seos on mängupingete ja kõlaprobleemide vahel?
– kuidas saab pillimängija tähele panna oma keha?
– kuidas jõuda tasakaalustatud ja vaba pillimänguni?

14. oktoobril toimub koolitus Nõmme Muusikakoolis (Pärnu mnt 320, Tallinn). Kogunemine on kell 10. Kell 10.30 loeng, kell 13-17 lahtised tunnid.
15. oktoobril oleme Otsa koolis. Kell 11-12 esinevad Réka Szilvay ja Irina Zahharenkova. Kell 12.30 jätkuvad lahtised tunnid.

Koolitus kestab kaks päeva (16 tundi). Osalustasu on 10 eurot.

Kuni 12. oktoobrini saab registreeruda aadressil eva.punder@otsakool.edu.ee. Palun selleks saata oma nimi, isikukood (koolitustunnistuse jaoks), kooli nimi ja teave, kas maksate ise või maksab kool. Lähemat infot jagab Eva Punder telefonil: 52 71816.

KOHTUMISENI!

Head õpetajate päeva!

Kallid õpetajad!

Kõik kõige paremad soovid Teile tänasel õpetajate päeval! Soovime, et teil jätkuks jaksu ja indu jagada oma tarkust ja kogemusi. Soovime, et leiaksite üles ja aitaksite arendada neid andeid, mida keegi teine esmapilgul võibolla ei märkagi. Soovime Teile palju põnevaid muusikalisi elamusi ja rõõmsaid hetki Teie töös!

Ilusat õpetajate päeva kõigile!

 

Venda Tammanni mälestuskontsert

Laupäeval, 14. oktoobril kl 14 toimub kooli saalis Venda Tammanni mälestuskontsert. Kõik on oodatud!

Venda Tammann (1932-2010) oli tuntud akordionimängija, Otsa kooli kauaaegne akordioni ja kandle osakonna juhataja ja pedagoog, kelle õpilased on paljude Eesti muusikakoolide õpetajad. Tema surma järel on muutunud traditsiooniks tema mälestuskontserdi korraldamine Otsa koolis, sel aastal aastal juba 7. korda. Lilled Rahumäe kalmistule ja uued pildid esimestest akordioniõpetajatest akordionilassi seintel aitavad ajalugu meenutada.

Eesti Kultuurkapitali toel on säilinud Venda Tammanni noodikogu. kus on säilinud nii sooloteoseid kui ansambli- ja orkestriseadeid. Erinevalt varasematest aastatest on sel aastal mälestuskontserdi põhiesinejateks akordioniansamblid, et taaselustada Tammanni seatud ja esitatud ansamblimuusikat.

Tutvustame ka 1980-ndate aastate akordionimuusika ERRi arhiivimaterjale ning ajalugu meenutavad Venda Tammanni vilistlased ja kolleegid.

Üritust toetab Eesti Kultuurkapital, MTÜ Akordionikool ja Eesti Akordioniliit.

Venda Tammann

Fotod: Kooli sünnipäev

Otsa kooli 98. sünnipäev algas 27. septembril varahommikuses “Terevisioonis”, kus meie õpilaste esinemine võeti väga soojalt vastu. Sellest, kuidas Otsa kool elab, rääkisid Kalssikaraadio saate “Delta” stuudios klassikasuuna arendusjuht Lembi Mets ja rütmimuusikaosakonna õpetaja Toivo Unt.

Alates kl 12 toimus kooli ees iga paari tunni järel kokku neli kontserti, kus astusid üles nii klassikalise kui ka rütmimuusika suuna õpilased, kes esitasid valitud palasid “barokist rokini”. Palju õnne meile!:)

Eleryn Tiit Projecti esinemisi “Terevisioonis” saad vaadata siit ja siit.

Saade “Delta” on järelkuulatav siin.

Fotod: Riina Kallas