Rütmimuusika laulmine

Rütmimuusika laulmise osakonnas saab õppida lauljaks–muusikuks, kes suudab lugeda ja kirjutada nooti, orienteerub erinevates muusikastiilides ja oskab professionaalselt kasutada oma häält.

Rütmimuusika hariduse andmine Otsa koolis sai alguse tänu Uno Naissoole, kelle eestvedamisel avati 1977. aastal estraadiosakond. Osakond on aegade jooksul mitu korda nime vahetanud, kuid eesmärgiks oli ja on alati olnud professionaalse hariduse andmine rütmimuusikutele, nii lauljatele kui pillimeestele. Meie kooli tuntumad lauljad-vilistlased on Kare Kauks, Airi Allvee, Janika Sillamaa, Katrin Mandel, Jelena Juzvik, Kaire Vilgats, Helin-Mari Arder, Liisi Koikson, Sandra Nurmsalu, Rebecca Kontus, Silver Laas, Marilin Kongo, Marvi Vallaste, Tuuli Rand, Rosanna Lints jt. Kooli estraadi-, levimuusika-, pop-jazz-, või tänase nimetusega rütmimuusika osakonna on lõpetanud paljud tuntud muusikud, kellest mitmed on jätkanud koolis õpetamist.

Osakonna õpetajad on olnud tunnustatud Eesti muusikud. Kauaaegne osakonnajuhataja ja laulmise eriala õpetaja oli kooli vilistlane,  muusik ja laulja Uno Loop. Palju aastaid juhtis osakonda Mare Väljataga. Laulmise eriala õpetajateks on olnud veel Heidi Tamme, Jaak Joala, Silvi Vrait, Kare Kauks, Elo Toodo, Kadri Koppel jt. Suure panuse lauljate arengusse on andnud mitmeid aastaid kontsertmeistrina töötanud Vladimir Krieger.

Hetkel tegutsevad RML suuna eriala õpetajatena Mare Väljataga, Eve Pärnsalu, Bert Pringi, Reelika Ranik ja Maarja Aarma. Vokaalansambli juhendaja on Mare Väljataga. Hääleseadet annavad Bert Pringi ja Anneli Pilpak. Lisaks laulmisele, ansamblitele ja muusikateoreetilistele ainetele saab RML osakonnas õppida ka lavakõnet ja lavalist liikumist. Lavalise liikumise tunde viib läbi tantsija ja treener Simo Kruusement. Lavakõne ja loovuse tunde juhendavad näitleja Maarja Mitt ja Lauri Kaldoja. Kontsertmeistritena on tegevad Ülo Mälgand, Tiit Saluveer, Rene Puura ja Rain Rämmal.

Osakonna- ja rühmajuhataja ametit peab kooli vilistlane Eve Pärnsalu.