Kooridirigeerimine

Koorijuhi elukutse on mitmekülgne ja kombineeritud amet. Koorijuht on kollektiivi vaimne ja muusikaline liider, vaimsuse kandja. Saadav haridus laiapõhjaline ja mitmekülgne, eriala mitmetahulisus võimaldab töötada koorijuhina, üldhariduskooli muusikaõpetajana, muusikakooli solfedžo ja harmoonia õpetajana, organisti, pianisti või kontsertmeistrina, kutselise koori lauljana jne.

Kooridirigeerimise õpe pakub vajalikke oskusi praktilisest dirigeerimisest, kooritöö metoodikast, häälehoiust ja hääleseadest, pillimängust ja vanematel kursustel ka orkestridirigeerimisest.

Koolis tegutseb kaks koori – segakoor ja kammernaiskoor. Õpilased laulavad koorides ja alates esimese õppeaasta kevadsemestrist saavad praktiseerida kooli segakoori ees, omandades hinnalisi kogemusi õpitaval erialal.

Ootame kooridirigeerimise erialale õppima noori, kelle kutsumuseks on saada haritud muusikuks, koori- või orkestridirigendiks, muusikaõpetajaks.