Klaver

Klaver on põnev ja inspireeriv instrument, millele on läbi aegade kirjutatud suurel hulgal väga huvitavat muusikat. Klaver on universaalne instrument, mis leiab kasutamist kõikjal. Otsa koolis saab edasi avastada seda põnevat “klaverimaailma” ning omandada oskused ja teadmised edasi õppimiseks muusikakõrgkoolides. Klaveri eriala õpetavad koolis Ia Remmel (osakonna juhataja), Lembit Orgse, Ülle Sisa, Jelena Elkind, Inga Arro, Piret Väinmaa ja Ralf Taal.

Muusika tore vorm on ka koosmäng, ansamblimäng ning eriala toetavalt on Otsa kooli klaveriõpetuses suur osa kammeransamblil ja saateklassil. Kammeransambli ja saateklassi õpetajateks on Andres Paas (kammeransambli osakonna juhataja), Piret Väinmaa (saateklassi osakonna juhataja) ja Reinut Tepp.
Otsa kooli klaveriosakonnas on kõrgetasemeline ja pikkade traditsioonidega pedagoogika õpetus, millel on suur osa praktikal. Kogenud õpetajate Ülle Sisa, Jelena Elkindi ja Inga Arro käe all õpivad õpilased aegsasti väikesi õpilasi juhendama, saavad teadmisi ja kogemusi, kuidas seda ilusat, aga keerulist pilli järk-järgult mängima õpetada.
Elevust ja huvi tekitav aine on improvisatsioon, kus õpilane saab oma fantaasia vabaks lasta. Seda annab loominguline õpetaja Diana Kiivit. Lisaks klassikalisele klaverimängule saab õpilane aimu ka nn vabast saatest, mida annavad klaveriosakonna õpilastele Joel-Rasmus Remmel, Hain Hõlpus ja Diana Kiivit.

Klaveriosakonnas saab õppida nii täies mahus kui ka valikainena orelit ja klavessiini. Klavessiiniõpetaja on Reinut Tepp, orelit õpetab Kristel Aer.
Otsa kooli klaveriosakonna on läbi aegade lõpetanud mitmed tuntud muusikud,  muusikategelased ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia õppejõud, nende hulgas Vardo Rumessen, Irina Zahharenkova, Lilian Semper, Valdur Roots, Maigi Pakri, Matti Reimann, Ada Kuuseoks jt. Väga suure panuse on kooli arengusse andnud pikaaegne klaveriosakonna juhataja Leelo Kõlar, osakonna väljapaistvateks õpetajateks on olnud Anna Klas, Hilja Olm, Evi Ross, Helju Agur, Renate Goznaja, Tiiu Loopere, Mare Ots, Mailis Põld, Siim Poll jt.

KLAVERI ERIALA TÖÖPLAAN 2. semester 2016-2017

KLAVERI ERIALA TÖÖPLAAN 2016-2017 I semester