Klassikaline laul

Klassikalise laulu osakonna õpilased omandavad laiahaardelise erialase ja üldmuusikalise hariduse. Õppeainete seas on soolo- ja ansamblilaul, näitlejameisterlikkus, lavakõne, lavaline liikumine, lauluteatri alused, võõrkeelte häälduskursused jne.

Kool pakub noortele rohkelt esinemisvõimalusi. Osakonna kontsertide kõrval on traditsiooniks saanud ülesastumised oreli saatel EELK Tallinna Püha Vaimu kirikus, jõulukontserdid EELK Rootsi Mihkli kirikus, esinemised “Heliseva Linnamüüri” raames, Rakvere Kaurikoolis, EELK Tallinna Jaani kiriku Lõunamuusika kontserdid jne.

2015/2016. õa kevadsemestril taaselustus lauluõppijatele koolide vaheline konkurss. Väga edukalt on läinud meie õpilastel Mart Saare lauljate kontserdil.

Koolist on oma esimesed teadmised vokaalkunstist saanud paljud tuntud endised ja praegused lauljad – Urve Tauts, Anu Kaal, Heli Lääts, Taimo Toomast, Annaliisa Pillak, Liisi Kasenõmm, Marika Eensalu, Heli Veskus, Kädy Plaas-Kala jt. Viimased kolm on praegu ka ise koolis lauluõpetajad.

Osakonna vilistlased on edukalt jätkanud lauluõpinguid peale Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ka Helsingis Sibeliuse Akadeemias, Haagi Kuninglikus Konservatooriumis, Berliinis Hanns Eisleri Muusikakõrgkoolis, Londonis Guildhall’i Muusika- ja Teatrikoolis jm.

Praegu õpetavad Otsa koolis soololaulu Heli Veskus, Marika Eensalu, Ludmilla Dombrovska- Keis, Eha Pärg (osakonna juhataja), Kädy Plaas- Kala, Tarmo Sild, Mati Kõrts ja Risto Joost. Näitlejameisterlikkuse ja lavakõne õpetajaks on Maarja Mitt, lavaline liikumine toimub Kaja Lindali juhendamisel, lauluteatri saladusi aitab lahendada Neeme Kuningas