JÄTKUÕPE – Rütmimuusik: Muusikaproduktsioon (1-aastane jätkuõpe)

Tutvustus

RÜTMIMUUSIK¹ – Õppetöö toimub peamiselt neljapäeviti ja reedeti. Valikained võivad toimuda ka teistel päevadel.

¹Rütmimuusika õppekava võimaldab spetsialiseerumist muusikaprodutsendi või ansambli juhendaja erialale.

Salvestusel parima tulemuse saavutamiseks läheb tarvis erilisi oskusi. Peale tehniliste ja muusikaliste teadmiste peab olema sotsiaalselt võimeline kohanema ja oskama ümber käia erinevate isiksuste tüüpidega. Produktsiooni kursusel treenitakse kriitilist kõrva kvaliteedi suhtes ning õpitakse kuidas aidata muusikutel saavutada oma maksimaalne potentsiaal.
Muusikaproduktsiooni erialale on oodatud huvilised, kes soovivad arendada ennast ühes muusikamaailma kõige põnevamas valdkonnas. Muusikaproduktsiooni jätkuõpe on uus suund Otsa kooli rütmimuusika osakonnas, mille eesmärk on koolitada mitmekülgsete helitehnoloogia alaste teadmiste ja praktiliste oskustega spetsialiste, kes on nõutud nii kaasaegses helistuudios, reklaami agentuurides, helitehnilisi teenuseid pakkuvates ettevõtetes kui ka raadios ning televisioonis. Läbi õppetöö koos tänapäevaste digitaalsete salvestustehnikate, programmide ning oma ala spetsialistidega õpitakse kuidas tulla toime kiirelt muutuvas muusika loome, laulukirjutamise ning produktsiooni maailmas. Lisaks stuudiotööle ja produtseerimisele arendatakse ka omal valikul instrumendi või vokaali oskusi.

Õppejõududena on kava läbi viimas

• muusikaprodutsent ja laulukirjutaja Taavi Paomets
  • külalisõppejõududena
    • Eesti üks produktsiivsemaid muusikaprodutsente Sander Mölder
    • nõutud mixija nii Eestis kui väljaspool – José Neves
    • produtsent ja DJ Bert Prikenfeld
    • muusik ja laulukirjutaja Ewert Sundja

Õppekava rikastavad festivalid, konkursid ja õpitoad.
Jätkuõpe on 1-aastane õpe. Õppima ootame muusika erialade 4. kvalifikatsioonitaseme kutse või vastavate kompetentsidega isikuid, kellel on vähemalt keskharidus.

Mida teha erialale kandideerimiseks?

Vastuvõtueksam koosneb kahest osast:

• I osa – kirjalik (CV, motivatsioonikiri, salvestatud demo: omalooming, mis peab sisaldama rütm, bass, harmoonia, meloodia; min pikkus 1 min)
    • NB! Voorust edasipääsejad saavad teate järgneva infoga. Mitte edasipääsemise korral üldjuhul eraldi tagasisidestamist ei toimu.
  • II osa – lisaülesanne, musikaalsustest  ja vestlus valitud kandidaatidega
  • Lisaülesanne antakse valitud kandiaatidele
  • Musikaalsustest
    • Erinevate instrumentide ja tämbrite eristamine kuulmise järgi
    • Rütmika- erinevate ettemängitud rütmifaktuuride imiteerimine
    • Soovi korral ühe muusika pala esitamine vabalt valitud instrumendil või lauldes
  • Vestluse alusel hinnatakse sisseastuja muusikaproduktsiooni alaseid teadmisi ja oskusi ning huvi ja motivatsiooni muusikaproduktsiooni õppimiseks.
    • Vastuvõtukomisjoni otsuse saab iga kandidaat teada õppeinfosüsteemist. Kommentaare eksamitulemuste kohta komisjon ei jaga.

♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫♫

Video: Paula Pajusaar, Taavi-Hans Kõlar, Norman Salumäe räägivad, miks üldse peaks muusikaproduktsiooni õppima ja kui palju uusi teadmisi said nad juurde 1-aastaga.

Lisainfo:
Taavi Paomets