6. detsembril 2018 kell 16.00 toimub kooli saalis klassikasuuna solistikonkurss.

Klassikasuuna solistikonkurss esinemiseks Tallinna Kammerorkestriga

6. detsembril kell 16 toimub Georg Otsa nim. Tallinna Muusikakooli saalis valikkonkurss klassikasuuna õpilastele. Selle võitjad pääsevad 30. jaanuaril esinema Mustpeade Majja Tallinna Kammerorkestri (TKO) saatel.

Selline kevadtalvine kontsert Mustpeades on nüüdseks muutunud traditsiooniks: esimesel aastal saatis õpilasi õpetajatest ja kooli vilistlastest moodustatud orkester, teisel aastal TKO, kolmandal ÜENSO (Üle- eestiline noorte sümfooniaorkester) ja tänavuseks aastaks on taas kokkulepe TKOga. Kahe aasta tagune kontsert TKOga lõppes seisvate ovatsioonidega nii solistidele kui orkestrile.

Konkursist osavõtul on kolm tingimust: esiteks, teose pikkus on kuni 10 minutit (et saaks valida arvukamalt erinevaid soliste); teose orkestrikoosseis ei või olla üle nn “kahese” ehk ühtki puhkpilli ei tohi orkestris olla üle kahe – selle tõenduseks peab olema partituuri esileht konkursil kaasas; noodid peavad olema Eestist leitavad.

Tänavusele konkursile on juba registreerunud 33 esinejat.

Kui te ei mängi, tulge kuulama!

Lembi Mets

Klassikasuuna juht