Reede, 19. aprill 2019 on koolimaja suletud.

35. Uno Naissoo loomingu- ja interpretatsioonikonkursi tulemused

I kohtMarianne Leibur ja Kristjan Järvan võistlustööga „Tinasõdur“ 600 EUR Eesti Kultuurkapitali stipendium ja 2500 EUR stipendium Eesti Esitajate Liidult.

„TINASÕDUR“ – Marianne Leibur (vokaal), Katariina Maria Kits (viiul), Meeta Teppo (viiul), Ann Mäekivi (vioola), Andreas Lend (tšello), Joel-Rasmus Remmel (klaver), Kalle Pilli (kitarr), Robert Nõmmann (kontrabass) ja Ramuel Tafenau (trummid)

II kohtKristina Bianca Rantala võistlustööga „Clay To Shape“
Eesti Kultuurkapitali stipendium 400 EUR stipendium ja 500 EUR stipendium Eesti Esitajate Liidult.

„CLAY TO SHAPE“ –  Inga Tislar (vokaal), Gertrud Aasaroht (taustvokaal), Eeva-Liisa Trei (taustvokaal), Elina Salumäe (taustvokaal), Kaur Erik Pääsuke (taustvokaal), Kristina Bianca Rantala (süntesaator), Rain Rämmal (süntesaator), Martti Laas (basskitarr) ja Jeremia Kangas (trummid)

III kohtJakop Kaarma võistlustööga „November“ 200 EUR Eesti Kultuurkapitali stipendium ja 500 EUR stipendium Eesti Esitajate Liidult.

„NOVEMBER“ Jakop Kaarma (klaver), Hains Tooming (viiul), Bibi Lotta Ladva (tšello) ja Uku Kübar (elektroonika ja shaker)

ERIPREEMIAD:
Jazzliidu ja Jazzkaare eripreemia interpretatsiooni eestRahel Talts ja Allan Kaljaste võistlustööga „CASUAL SUNDAY MORNING“ Allan Kaljaste (saksofon), Rahel Talts (klahvpillid), Marek Talts (elektrikitarr), Martti Laas (basskitarr) ja Ramuel Tafenau (trummid).

Eripreemia muusika kaupluselt PVX Muusik (100 EUR kinkekaart) – Rain Rämmal klaverisoolo eest võistlustöös “Clay To Shape”.

Eripreemia muusikakaupluselt Sound and Light (mikrofon Shure) – Elina Salumäe võistlustööga „YOUNG HEART“ Elina Salumäe (vokaal), Eeva-Liisa Trei (taustvokaal), Gertrud Aasaroht (taustvokaal), Raun Juurikas (klahvpillid), Pearu Pindre (kitarr), Karl Birnbaum (basskitarr) ja Peep Kallas (trummid)

Eripreemia muusikakaupluselt Stanford Music (100 EUR kinkekaart) – Paula Pajusaar võistlustööga „SAPIENS“ Paula Pajusaar (vokaal, akustiline kitarr) ja Taavi-Hans Kõlar (akustiline kitarr)

Võidulugu kuula SIIT:

Suur tänu toetajatele: Eesti Kultuurkapital, Eesti Esitajte Liit, kauplus PVX Muusik, kauplus Sound and Light, kauplus Stanford Music, Eesti Jazzliit, Jazzkaar.

Suur tänu žüriile: Ivi Rausi, Kirke Karja, Raivo Tafenau, Marti Tärn, Peedu Kass.

Suur tänu helindajate meeskonnale: Rain Orgus, Aleksander Šumljanski, Signe Laderlch, Eduard Reitman, Siim Hiob.

Kohtumiseni järgmisel aastal!

Marianne Leibur (vokaal), Katariina Maria Kits (viiul), Meeta Teppo (viiul), Ann Mäekivi (vioola), Andreas Lend (tšello), Joel-Rasmus Remmel (klaver), Kalle Pilli (kitarr), Robert Nõmmann (kontrabass) ja Ramuel Tafenau (trummid)

 

21. aprill 2019 Otsa kool 100/Jazzkaare tasuta kontsertide päev

21. aprillil toimuv Jazzkaar juubelifestivali raames järjekordne tasuta kontsertide päev, mis jõuab lisaks Telliskivi Loomelinnaku ümbrusele ka Vabaduse väljaku lähedusse. Päeva keskmes on loomulikult muusika – valikus on 27 lühikontserti. Sel aastal tähistab meie kool 100. sünnipäeva ja meie kooli õpilaste eestvedamisel on Vabaduse väljaku ümbruses neljal laval 13 kontserti. Meie kooli õpilastesest ja õpetajatest koosnevad ansamblid rõõmustavad inimesi Wabaduse kohvikus, Philly Joe’s jazziklubis, My City hotelli hoovis ja Otsa kooli saalis.

My City Hotel (Vana-Posti 11, Tallinn)
13:00 INGA ehk Inga Tislar

Otsa kooli saal (Vabaduse väljak 4, Tallinn)
14:00 Vokaalansamblid
16:00 Tegelinskid (Eliise Urke – vokaal, Taavi-Hans Kõlar – kitarr, Paula Pajusaar – kitarr)
17:30 Zärin (Laura Rulli – vokaal, Marie Luhamäe – viiul, Helery Kõrvemaa – sopransaksofon, Naatan Hollman – trompet, Anastasia Matkiewicz – elektriklaver, Lukas Haavel – elektrikitarr, Reimo Namm – akustiline kitarr, Harald Soosalu – trummid)

Kohvik-restoran Wabadus (Vabaduse väljak 10, Tallinn)
13:00 Ivonna Ly Pachel (vokaal) & Karolin Sigus (klaver)
15:00 Šeksikas Šokolaad (Eeva Trei – vokaal, Elisa Polov – taustvokaal, Kadi Kaldmäe -taustvokaal, flööt, Miina Adermann – klahvpillid, Kaarel Raud – kitarr, Karl Birnbaum – bass. Sander Aasaväli – trummid)
17:00 Sam Sparro Tribute (Elis Roost – vokaal, Gertrud Aasaroht – vokaal, Kadi Kaldmäe – vokaal, Rahel Talts – klahvpillid, Ülo Mälgand – klahvpillid, Taavi-Hans Kõlar – kitarr, Karl Birnbaum -basskitarr, Kaarel Raidam – trummid)
19:00 Funk-Ups (Ingel Mikk – vokaal, Semjon Greef – vokaal. Kaur Erik Pääsuke – klarnet, Mairo Marjamaa – saksofon, Sten Valdmaa – tromboon, Robert Lehtma – trompet, Frederik Küüts – kitarr, Karl Birnbaum – basskitarr, Renar Trummal – trummid, Triin Metshein – klahvpillid)

Philly Joe’s jazziklubi (Vabaduse väljak 10, Tallinn)
14:30 There Will Never Be Another Jazzband (Meeliann Kosk – vokaal, Paul-Gunnar Loorand – bass, Eduard Kuzovlev – klaver, Elis Rahuorg – flööt, Henrik Leibur – trummid, Tiit Joamets – vibrafon)
16:00 Kadi Kaldmäe (Kadi Kaldmäe – vokaal, flööt, Kaarel Raud – kitarr, Paul Gunnar Loorand – bass, Kristina Bianca Rantala – klahvpillid, Uku Kübar – trummid)
18:00 The Nonconceptual Art Club (Anett Tamm – vokaal, Ilja Gussarov – flööt, Triin Metshein – klahvpillid, Monika Erdman – bass, Jeremia Kangas – trummid)
20:00 R&Babes (Kadi Kaldmäe – vokaal, Gertrud Aasaroht – vokaal, Elina Salumäe – vokaal, Kristina Bianca Rantala – klahvpillid, Uku Kübar – trummid, Karl Birnbaum – bass, Pearu Pindre – kitarr)
21:30 Otsa kooli õpetajad

JAZZKAAR – TASUTA KONTSERTIDE PÄEV 21.04.2019

Vaata lisa facebookist

AVATUD USTE PÄEV 25.04.2019

Neljapäeval, 25. aprillil 2019 kell 11:30 – 17

  • kell 11:30 tervituskontsert
  • kell 13 solfedžo konsultatsioonid
  • kell 15 eriala konsultatsioonid, avatud tunnid

NB! Vajalik EELREGISTREERIMINE

Registreeru avatud uste päevale SIIN:

PÄEVA AJAKAVA SIIN:

Päeva jooksul saab tutvuda Otsa kooli õppimisvõimalustega ning erialaosakondadega ja küsida infot otse meie õpetajatelt.

ÕPPEKAVAD

INFO SISSEASTUJALE

Kooli tutvustav klipp SIIN:

Tule omanda professionaalse muusiku elukutse Otsa koolis!

https://www.facebook.com/otsakool/

https://www.instagram.com/otsakool/

II MUUSIKALAAGER – SUVEKURSUS 13. – 17. augustil 2019 Sillamäel

G. Otsa nim Tallinna Muusikakooli

II MUUSIKALAAGER – SUVEKURSUS

13. – 17. augustil 2019 Sillamäel, Ida- Virumaal

Laagrisse on oodatud õpilased alates 10. eluaastast nii klassika- kui rütmimuusika suunal.
Laagris osalejate vahel komplekteeritakse orkester ja kujundatakse repertuaar, mis tuleb esitamisele laagri lõppkontserdil 17. augustil. Eriala repertuaari ja kammermuusika esitamiseks toimuvad eraldi kontserdid.

  • Laagri maksumus 100 EUR (sisaldab ööbimist, toitlustust ja orkestritööd)
  • Otsa kooli õpilastele laagri maksumus 50 EUR
  • Ööbimine Ida- Virumaa Kutsehariduskeskuse õpilaskodus
  • Toitlustus 3x päevas,  välja arvatud saabumispäeval (toitlustus alates lõunast)  ja lahkumispäeval (toitlustus hommikul)
  • Laagris toimub kultuuri- ja spordialane tegevus, ujumine jms
  • Laager pakub koolitusvõimalust õpetajatele (8 tundi päev)
  • Koolituvatele õpetajatele (mitte kursuste juhendajatele) 20 EUR/päev
  • Lisatasu eest võimalik võtta juurde eriala, ansambli ja Alexanderi tehnika tunde

Õpetajateks on Otsa kooli õpetajad vastavalt erialadele.

Alexanderi tehnikat õpetab diplomeeritud AT õpetaja Iren Laidma.

* Alexanderi tehnika on seotud ergonoomikaga ja mõttetreeninguga ning on aidanud väga paljusid muusikuid, nätlejaid jpt.

Lisatunnid hinnakiri:

  • Erialatund 20.-
  • Ansamblitund 10.-
  • Alexanderi tehnika rühmatund 10.- ; individuaaltund 20.-

REGISTREERIMINE LAAGRISSE 1. aprill – 20.juuni 2019

Registreeri laagrisse SIIT: ÕPILANE

Registreeri laagrisse SIIT: ÕPETAJA

Info Facebookis

Plokkflöödi eriala õpilaste edukas kevadsemester 2019

14.–17. märtsini 2019 toimus Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kevadise kontserdihooaja vanamuusikafestival “Ceciliana”. Meie kooli õpilased Katariina Jõks (III EÕ) ja Hardy Hännikäinen (I k.) osalesid festivali raames kontserdil 16. märtsil EMTA kammersaalis, osaledes EMTA barokkorkestris. Nende mäng jäi silma ka ajalehe Sirp artikli autorile  https://sirp.ee/s1-artiklid/c5-muusika/aina-kaalukam/

17. märtsil toimus Eesti Muusikakoolide Liidu vabariiklikul konkursil “Parim noor instrumentalist 2019” lõppvoor, kus Katariina Jõks sai oma vanusegrupis I koha ja lisaks tunnustati teda Grand prix’ga.

7. aprillil osales Otsa kooli renessanssplokkflöötide ansambel (Katariina Jõks, Elina Kaarna ja Hardy Hännikäinen) väga edukalt plokkflöödiühingu ERTA-Estonia iga-aastasel plokkflöödiansamblite päeval Pärnus.

20. aprillil sõidetakse laiendatud koosseisuga (koos klavessinistide Meeri Kraasi ja Anastasia Matkevitšiga ning Nõmme Huvikooli Plokkflöödikooli õpilastega) Narvas toimuvale uuele plokkflöödiansamblite festivalile “Elustunud noodid”, kus esitatakse tervikuna Erkki-Sven Tüüri noorpõlve teos “Visioonid barokktantsudest” (7 plokkflööti ja klavessiin).

Katariina Jõksi, Elina Kaarna ja Hardy Hännikäineni erialaõpetajaks on õpetaja Reet Sukk.

 

Õpilased saavutasid häid tulemusi vabariiklikul konkursil “Parim noor instrumentalist 2019”

Meie kooli õpilased saavutasid häid tulemusi Eesti Muusikakoolide Liidu vabariiklikul konkursil

“Parim noor instrumentalist 2019”:

  • Katariina Jõks (plokkflööt, õp. Reet Sukk, km. Reinut Tepp) I koht ja Grand Prix
  • Meeri Kraas (orel, õp. Kristel Aer) I koht
  • Ronja Soopan (orel, õp. Kristel Aer) II koht
  • Cornelia Elisabeth Väli (klaver, õp. Piret Väinmaa) III koht

Palju õnne!

Eesti Muusikakoolide Liidu konkurss  “Parim noor instrumentalist 2019”

Uno Naissoo konkursi FINAALKONTSERT

35. Uno Naissoo loomingu- ja interpretatioonikonkursi

FINAALKONTSERT

Pühapäeval, 14. aprillil kell 14.00 Otsa kooli saalis

Võistlevad järgmised võistlustööd:

Acid Sisters
Casual Sunday Morning
Clay To Shape
Elu nagu õu
Lamminjärvi
November
Sapiens
Tinasõdur
Valed värvid
Veevalaja
Õhk
Young Heart

Finaalkontserdi KAVA:

AUHINNAFOND 2019:

Žürii koosseis: Ivi Rausi, Kirke Karja, Raivo Tafenau, Marti Tärn ja Peedu Kass

Vaata lisa facebookist

KOHTUMISENI PÜHAPÄEVAL!